Biciklisticki dresovi

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Biciklisticki dresovi

Post by barda »

Update dresovi:
1. arxmilan
2. shebez
3. barda
4. bluealek
5. vladas
6. iralic
7. alazović
8. rajko55
9. marin
10. ssasa
11. pavle93
12. kusha
13. anadela
14.

Update majce:
1. bluealek
2. barda
3. alazović
4. ssasa
5. shebez
6. arxmilan
7. vladas
8. kusha
9. iralic
10. rajko55
11.

Uskoro će da izađe pravilo, da ko nema freebiking dres ne može da krene na turu :mrgreen: (i to zeleni kao ovaj smajli :D )

to Rajko: nemoj crni, kada upeče sunce prokuvaćeš pa ćeš morati češće da praviš pauze :wink: , mada i meni se taj najviše sviđa...

P.S. Možda će ovi iz Liquigas-a najviše podsećajati na nas http://www.teamliquigas.it/2009/eng/main.php
i ovi nisu loši - http://www.country-sports.fr/boutique.php3?idRayon=6
http://www.milram-shop.de/output/controller.aspx
http://www.cyclisme.ag2rlamondiale.fr/boutique.asp
http://www.equipe-cofidis.com/boutique.asp
http://www.lampre-ngc.com/shop/index_U.asp
http://www.cervelo.com/wp.aspx?t=TestTeam
http://www.boutique.caisse-epargne.fr/

A ovako ćemo Milančeta da fotografišemo http://www.teamliquigas.it/2009/eng/pop ... %20Bennati :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Biciklisticki dresovi

Post by sssasa »

...he he lepo je mashtati no vecini nas prihodna strana ne dozvoljava toliki rashod da bi sebi priushtili po jedan od gore linkovanih. Zato cemo mi nama ove socijalce domace nabaciti i bice extra. Inace ja se nisam izjasnio po pitanju odabira modela pa to sad cinim. Meni je prvi na prvom mestu pa onda onaj full green.
E da jos jedna svar koju sam do sad prevideo, koliko vidim imamo i jednu drugaricu(gospodjicu)koja je zainteresovana za dres. Razgovaracu za proizvodjacem da skroji i jedan zenski model u istim bojama tako da da to vise prilici njenom stasu :roll:

I dalje cekamo da se javi veliki "Hadzi Sale" i da svoje misljenje i blagoslov (uz sve to i vektorski uradjen logo) 8)
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Biciklisticki dresovi

Post by VladaS »

Kada smo vec kod m/z modela, trebalo bi se blagovremeno pozabaviti i pitanjem velicina, verujem da nas ima razlicitih...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Biciklisticki dresovi

Post by alazovic »

sssasa wrote: I dalje cekamo da se javi veliki "Hadzi Sale" i da svoje misljenje i blagoslov (uz sve to i vektorski uradjen logo) 8)
Verovatno ćemo još čekati da se dotični javi jer za sada takav ne postoji na ovom forumu. :roll:
Vektorski logo (ako ga uopšte ima) bi mogli da tražimo od nekog ko se odaziva na "NevenB" i koji baš u poslednje vreme i ne posećuje forum...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Biciklisticki dresovi

Post by sssasa »

...o pitanju velicina smo razgovarali ja i drug Shebez. Moj predlog je bio da kad utanacimo detalje oko izgleda da se uradi par demo komada u velicinama od L-3xl pa da to procirkulise medju freebikerima i onda svako sebi da odabere odgovarajucu. Mislim da je to nacin sa kojim su shanse da narucimo neodgovarajucu velicinu minimalne. :idea:
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Biciklisticki dresovi

Post by lukaves »

Pa evo i ja se pridruzujem ideji da se urade "Freebiking" dresovi, doduse dosta kasnije od vas, ali nadam se da nikad nije kasno... dok ne bude stvarno kasno :D
Dopada mi se predlog da bude zelen dres, sasvim slucajno ili ne, ali ja bas najvise i volim zelenu boju, dakle i ja sam za dres & t-shirt varijantu. Slazem se da bude stampa jednostavna, jednotonska, original vektorski logo fribajkinga.
Procitao sam skoro sve postove ove teme i vidim da je dogovor sa predlozima prakticno u zavrsnoj fazi. Da, treba nositi de dresove sa logoom Freebiking-a, kao i majice, potpuno sam za... Bice lepo kad sretnemo negde neobavezno (na terenu ili u gradu) u tim dresovima, ako se i ne poznajemo licno: svojevrstan znak prepoznavanja. :D Naravno, ne aludiram ni na kakvu tajnu organizaciju koja ima svoje nacine medjusobnog prepoznavanja clanova. :) Treba da budemo vidjeni!

Pozdrav svima :)
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Biciklisticki dresovi

Post by bluealek »

Društvo, izvinjavam se na zabušavanju... Mislio sam da se svojevremeno nešto Goca igrala sa vektorizacijom, ali se ispostavilo da nisam bio u pravu. Tako da sam Đoletu poslao nešto što sam vektorizovao u Adobe Illustratoru, kao i izvorni rasterski logo, koji zapravo i nemam u nekoj ultra visokoj rezoluciji (kao što Aca reče, Neven, bivši, a od proleća i reinkarnirani fribajker, je autor logoa, pa bi on to mogao da ima). Što se pozadinske slike tiče, meni se onaj prvobitni Bardin predlog skroz dopao - ako to postoji u vektorskom obliku, eto rešenja. Glasam za to da nam FB logo bude na grudima, nekako će bolje da se vidi (neki ljudi imaju običaj da na leđima nose rančić dok voze, pa je malo glupo - a i treba da se vidi dok se gledamo oči u oči s nekim 8) )

U svakom slučaju, bilo bi dobro da tamo negde u roku od narednih mesec dana stvar finalizujemo, da se dresovi i majice nađu u proizvodnji, a vrlo brzo nakon toga i na nama :)
User avatar
zlatko
Freebiker
Posts: 31
Joined: 20 Aug 2009, 15:46
Location: Novi Sad

Re: Biciklisticki dresovi

Post by zlatko »

Takodje sam zainteresovan za dres i majcu.
Pozdrav :)
User avatar
dejan 021
Posts: 21
Joined: 28 Oct 2008, 18:09
Location: novi sad

Re: Biciklisticki dresovi

Post by dejan 021 »

+ dres i majica. pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Biciklisticki dresovi

Post by bluealek »

Luka je zaista odradio fenomenalan posao na vektorizaciji logoa za dresove, ako neko još nije video, može da pogleda:

http://www.freebiking.org/RAZNO/freebiking_logo.pdf

Sad ostaje samo završna operacija - naručivanje, izrada i distribucija 8) . Dokle smo stigli sa time? S kim smo dogovorili da ih radi?
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Biciklisticki dresovi

Post by barda »

Update dresovi:
1. arxmilan
2. shebez
3. barda
4. bluealek
5. vladas
6. iralic
7. alazović
8. rajko55
9. marin
10. ssasa
11. pavle93
12. kusha
13. anadela
14. lukaves
15. zlatko
16. dejan021
17.

Update majce:
1. bluealek
2. barda
3. alazović
4. ssasa
5. shebez
6. arxmilan
7. vladas
8. kusha
9. iralic
10. rajko55
11. lukaves
12. zlatko
13. dejan021
14.


Logo je odlično urađen! Luka svaka čast.
Od ona tri predloga proizvođača najviše glasova je bilo za prvi predlog, ali pošto je logo urađen sa belim slovima, trebalo bi izmeniti da podloga (dres) bude zelen i u tom srednjem delu. Sa strane i kragna neka ostane belo. Ja sam nešto pokušao da ubacim novi logo na drugi dres greškom, ali eto, čisto da vidite kako je ispalo

Image
Last edited by barda on 29 Jan 2010, 13:44, edited 1 time in total.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Biciklisticki dresovi

Post by barda »

A evo i pravi :D

Image
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Biciklisticki dresovi

Post by sel_emil »

Aj i meni majicu, koje god boje da se dogovorite. samo nemojte maskirne da nas lovci ne okace na eksere. :?
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Biciklisticki dresovi

Post by sssasa »

...evo ovako da vas obavestim o onom sto je moj deo posla. Posto su umetnicki nastrojene duse odradile svoj posao do savrsenstva (ili bar blizu njega) sad je na nama cistim manualcima da odradimo ono dalje.
Majstor je dobio nalog da radi tj preuzeo je logo za stampu ,primio k znanju model i definitivni izgled dresa i u ponedeljak krece da shije shtampa i sve sto ide.... ja sam za pocetak narucio dva komada(xl- 2xl) koji ce cirkulisati da ljudi imaju orijentaciju oko velicine da ne narucuju napamet.
Znaci dobije ga u ruke,obuce i vidi broj gore- dole. Dresovi ce biti kod Saleta Veljkovica ili kod Shebeza u Bgd a kad se informisajne zavrsi na toj lokaciji shaljemo za NS kod Barde pa kod njega Novosadski ogranak moze pogledati.
Nakon toga jos jedan spisak koji ide proizvodjachu sa imenima , velicinama i kucnim adresama( to ce mo preko private poste a diskrecija zagarantovana mojom bic chashcu :roll: ) i za nedelju dana ce biti sve isporuceno na kucne adrse brzom postom.
Mislim da je ta varijanta najbolja da nebi posle bilo nekih zluradih komentara da se neko(npr ja) gradio u ceni i slicno. Znaci direkt od proizvodjaca je najkorektnije i najpostenije.

ako ima jos kakvo pitanje komentar,konstruktivan predlog izlozite sto pre....pozdrav
sssasa
Freebiker
Posts: 116
Joined: 07 Apr 2009, 17:48
Location: pozarevac

Re: Biciklisticki dresovi

Post by sssasa »

...JOS JEDNA JAKO BITNA STVAR dO PONEDELJKA OBAVEZNO DA SE IZJASNIMO DALI CE DRES BITI 1/2ZIP ILI FULL ZIPP
DEMOKRATSKO GLASANJE...MOZDA VECINA NECE POSETITI FORUM ZA TAKO KRATKO VREME PA JE UPUTNO DA SE CUJEMO PREMO MOBITELA I UTANACIMO TAJ PREVIDJENI A BITAN DETALJ


:?:
Post Reply