Street ture + okolina bg

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
VUXI_89

Street ture + okolina bg

Post by VUXI_89 »

Vidim da su ostale teme konkretna mesta od do ali ja vozim sve zivo.Zivim u centru tako da je razumljivo zasto vozim ove urbane relacije.To su ,naizgled, kratke,smesne i dosadne relacije ali verujte mi tu mozete dovesti vase vozacke sposobnosti do savrsenstva.Evo ja vozim: od terazija do slavije(kralja milana) trotoarom.Onda bulevarom od stare poste do cvetkove pij. nekad trotoarom nekad putem.I knezom sa jednog kraja na drugi.E to nisu penzoske voznje ono od 20 min i sl. Zato vam kazem da tu mozete da se trenirate jer ja tu uspevam za vrlo vrlo kratka vremena da predjem te relacije koje sam naveo.U kralja milana i knezu treba da imate neverovatno zapazanje,da tumacite ko ce gde da gledate kroz izlog da neko ne izlazi iz radnje i sl zavrzlame da ne bi udarili nekog.Jednostavno morate da pazite na sve zivo,jer kad bi pazili samo na sebe zbog drugih idiota sigurno bi svakodnevo ljubio patos.Recimo u kralja milana je vrh da zaobidjete sve te likove vozeci ivicom izmedju puta i onih metalnih podupiraca za drva.Jos je jace kad uletite na tu ivicu a pored pici 31 i vozite na nekih 5-10 cm od busa.NAravno ovo vozim dugo vec pa mi preslo u rutinu.To recimo volim kod street voznje.Ali kad treba negde dalje,van grada za to sam uvek raspolozen jer nekad mi neke stvari postaju monotone i dosadne,kao recimo krug oko ade.Isao sam do aerodroma,grocke,avale i tako ta mesta.Najvise volim uspone jer sam i gradjen za takvu voznju.Vrh je recimo ici do kraja vojvode stepe.Do nekog broja 654... jos dalje od poslednje stanice 33.Dnevno vise puta odem do autokomande,nbg do studenjaka + bulevar vise puta i po kraju u centru ko sto rekoh gore gde i nabije se tu bogami uvek oko 80 km.Sa ovim novim bajsem sam povecao dnevne doze jer je laksi i vece mi je uzivanje za voznju tako da sad redovno otkidam 90 a ne retko i predjem 100.Sad imam vremena jer nema skole i sl.
Eli
Posts: 32
Joined: 23 Jul 2007, 08:12
Location: Beograd

Post by Eli »

To što voliš da rizikuješ dok voziš je tvoja lična stvar, ali mislim da nije u redu da druge dovodiš u opasnost zbog toga. Trotoar je za pešake i tu idu i stari i deca. A deca su potpuno nepredvidljiva u svom kretanju i ne bi bilo lepo da neko udariš. Kako bi reagovao da se neki motorista ili automobilista hvali kako juri po biciklističkoj stazi i uspešno izbegava pešake?

Rizikuj ako voliš, ali ne ugrožavaj druge.
VUXI_89

Post by VUXI_89 »

U cemu je tvoj problem.Ocigledno nisi nikad vozio krug oko ade.Pa tamo na biciklistickoj stazi ima vise pesaka nego na njihovoj stazi.I zamisli kad uhvatis ritam/kadencu lepo ne spustas brzinu i onda stanes zbog neke decurlije i sl. sranja.Ja da sam jaci i stariji sigurno bi se sa nekim potukao.Jedna devojcica na biciklistickoj trci ima 4 godine ,recimo.Da nisam bio JA pazljiv sad bi joj bilo 40 dana,tako da nisu pesaci cvecke.Ja nisam rekao da rizikujem zivot i sl. samo sam rekao da je malo adrenalina o.k.I ne brini se ti za mene,nego se pomeri sa biciklisticke staze....
Eli
Posts: 32
Joined: 23 Jul 2007, 08:12
Location: Beograd

Post by Eli »

Ja nemam problem, samo sam hteo da ti dam savet. I zaista ne volim da vozim po Adi, jer je prevelika gužva za normalnu vožnju, a ne bi mi bilo prijatno da udarim neko dete, koliko god ja bio u pravu. Mnogo je lepše voziti izvan grada.

I nemoj da se ljutiš na svaki komentar koji ti se ne sviđa.
VUXI_89

Post by VUXI_89 »

Ne ljutim se.O.K je sve.Necu svadju.

Ali ne slazem se uopste sa tobom,pogotovu ovo za dete.Pa sta ako je dete.Ako sam u pravu i ak o su mu roditelji retardi ima daga udarim.Ne moze cale da pusti dete da trci biciklistickom stazom,i kad ja naidjem da mi kaze sta juris kretenu.Jel znas sta sam tad uradio.Srecom bio sam sa jos dva ortaka.Stao i reko mu sta jemamu ti jebem jer vidis da je ovo biciklisticka.Samo me je gledao pun besa,a ne moze nista jer zna da sam u pravu.Inace ja mnogo pazim dok vozim,dobro zapazam.Jer moram da pazim i na te retarde i na debile koji ne znaju da voze bajs nego idu levo desno ko da su pijani.Ne volim ni ja mnogo adu.Prvo me nerviraju retardi sa motorima sto voze tuda,drugo mnogo mi je monotono i brzo mi dosadi.Ali kad idem ja odme vikendom oko 8 ujutru kad nema nikog.Tad odvozam tih 30,40 km tj. tri cetiri kruga i palim odatle.
Eli
Posts: 32
Joined: 23 Jul 2007, 08:12
Location: Beograd

Post by Eli »

Nadam se da ne misliš baš onako kako pišeš. Jer kažeš da si ipak stao kad ti je istrčalo dete, a nisi ga "razmazao" po asfaltu. I nadam se da ćeš i sledeći put stati, i zbog deteta i zbog sebe.

A diskusiju sam počeo zbog jurnjave po trotoaru, gde tome stvarno nije mesto. I to što neki pešaci hodaju po biciklističkoj stazi, nije opravdanje da neke druge gaziš po trotoaru. I sam kažeš da ti na Adi smetaju motoristi koji jure, a tako i ti smetaš pešacima po trotoaru kada tamo juriš.

Inače u subotu sam na Adi video milicionere kako zaustavljaju motoriste na biciklističkoj stazi!
VUXI_89

Post by VUXI_89 »

Eli wrote:Inače u subotu sam na Adi video milicionere kako zaustavljaju motoriste na biciklističkoj stazi!
Ovo je za pohvalu.Ako! :D
Pa naravno da sam staom,ali to ne moze non stop.I ajde vise da ne raspravlljamo jer i smara i ne zelim.Dosao sam ovde da pricam o bajsevima ne o drugim stvarima.Samo kamo srece da smo mi bicklisti jedini problem pesacima.Pa na bulevaru ne moze da se dise od ulicnih prodavaca,sine sve rupe okolo,a na putu pice 150 na sat.Ajde kuda tu da vozim a dane budem ugrozen.Sta da ugradim krila....Ali o.k.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Samo bih skrenuo paznju na jedno: trotoarom je itekako legalno viziti bicikl ! osim naravno ako isti nije izricito obelezen kao "pesacka staza" (plavi okrugli znak,i na njemu cika koji drzi dete za ruku)
jer samo tada je to staza za pesake,na kojoj biciklisti,i svi ostali nemaju sta da traze ..

Daleko od toga da je voznja po nekim tortoarima zaista moguca,i bezbedna,
bez da ugorzavas pesake,ali po zakonu jeste,te ..

A kad smo vec kod toga, po bici stazi je pesacima strogo zabranjeno kretanje,
osim u slucaju kada bas tuna drugog puta nema (nece kroz oranje,ako moze stazom) ali samo u nuzdi,na kratko,i uz postovanje saobracajnih propisa(kretanje levom stranom i to sve..)
a na bici stazi je kretanje bicikala s motorom dozvoljeno,uz naravno globalno ogranicenje od 25km/h (sto vazi i za bicikliste)
Kako su skuteri,i svi ostali ispod 50ccm registorvani kao bicikli s motorom (a izvini gde su im obavezne pedale!?)
imaju pravo da se krecu stazom,uz naravno postovanje ogranicenja brzine i ostalih propisa,
osim ako nijhovo kretanje nije izricito zabranjeno saobracajnim znakom (u Subotici recimo jasno stoji da na bici stazi bilo kakvi motorasi nemaju sta da traze)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
veb
Posts: 20
Joined: 26 Nov 2006, 11:44
Location: Boleč, Beograd

Post by veb »

..treba da imate neverovatno zapazanje,da tumacite ko ce gde da gledate kroz izlog da neko ne izlazi iz radnje i sl zavrzlame da ne bi udarili nekog.Jednostavno morate da pazite na sve zivo..
Retko vozim trotoarom kroz grad, ali totalno znam na sta mislis, bas je uzbudljivo gurati se sa pesacima na trotoaru, predvidjati njihove poteze i ako treba stati u mestu pri tom ne spustajuci noge na zemlju :wink: U voznji po trotoaru uvek postujem pesake posto je to ipak staza predvidjena za njih, dok na bici stazi nemaju sta da traze pa se ponasam u skladu sa tim (kocenje sa blokiranjem tockova praceno njihovim isprepadanim pogledima je uobicajena stvar :) ) Medjutim vise volim kroz grad da vozim sa automobilima i da se probijam kroz guzvu, to mi jos vise podize adrenalin..
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

jel sam ja jedini ovde koji postuje semafore dok vozi po gradu?

Prethodnih par dana kad sam vozio svi biciklisti oko mene ih ne fermaju samo prozuje kroz njih...verovatno nisu gledali onaj monkey dust klip heh.

e da jos jedno pitanje, juce sam bio do Panceva i smorio sam se malo na onom putu posle mosta. Jel ima nekih alternativnih puteljaka do tamo?
User avatar
sveta
Posts: 15
Joined: 08 Aug 2007, 11:50

Post by sveta »

Easst wrote: e da jos jedno pitanje, juce sam bio do Panceva i smorio sam se malo na onom putu posle mosta. Jel ima nekih alternativnih puteljaka do tamo?
Kad krenes za Pancester i predjes Panc.most, skreni odmah cim sidjes sa mosta desno, videces crveno-belu rampu na nasipu.Mozes voziti gornjim delom nasipa (sve zaraslo u korov i travuljinu),a mozes i levom donjom stranom nasipa, postoji sasvim pristojan zemljani put.Samo pici pravo,i
u jednom delu puta ces proci tunelom ispod autoputa BG-PA (koji stvarno ume da bude itekako monoton :!: ) Dalje imas jos par stotina metara nasipa i ulazis preko mostica u Pancevo city :D

A kad si vec u PA,izbegavaj one fancy lokale pri Tamisu,napucali su cene
kao na Obilicevom vencu :!: Imas par dobrih starih kafanica,i splavova,
na kojima se jos uvek moze popiti hladno pivo za pristojnu cifru :D

Sto se povratka tice,ako ne zelis da se vrces istim putem,a ne zelis ni na
autoput,mozes proci kroz Pancevo na putu za Starcevo,i kad izadjes iz PA,
skreni desno dok ne udaris do Dunava,pa vozi nizvodno nasipom,na 2
mesta imas skelu,prekoputa Vince i Ritopeka,samo treba imati srece pa
nabosti neku kad ide,koriste je najcesce zemljoradnici koji obradjuju
zemlju preko Dunava,pa ide sigurno ujutru i predvece,a za ostalo se
treba raspitati kod mestana :D Kad predjes skelom Dunav,
bilo u Vinci,bilo u Ritopeku, imas jos jedan ''lep'' deo puta nazad
do BG-a,tako da je voznjica sasvim pristojna :D A mozes i
obrnutim redosledom, Bg-skela-banatska strana - Pancevo - Bg,
kako ti volja :D
veb
Posts: 20
Joined: 26 Nov 2006, 11:44
Location: Boleč, Beograd

Post by veb »

Easst wrote:jel sam ja jedini ovde koji postuje semafore dok vozi po gradu?
+1 ;)
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

dobro je znati :)

@ Sveto, hvala za ovo otkrovenje sledeci put kad budem isao icicu tuda, negde usput sam video taj nasip tamo desno u daljini
User avatar
sveta
Posts: 15
Joined: 08 Aug 2007, 11:50

Post by sveta »

:D No problem,Istočnjak,to je taj nasip,vidi se desno u daljini dok
pedalaš autoputem,ne možeš ga promašiti !
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

veb wrote:
Easst wrote:jel sam ja jedini ovde koji postuje semafore dok vozi po gradu?
+1 ;)

Semafore ? el to neka italijanska rec ?

.. we are the cyclists.the ultimate transition between humans and pure energy.now we must go! and although the lights are still red,mere rules do not apply to us! .. 8)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply