Lazarevac - Crna Gora 16.08.2006

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Lazarevac - Crna Gora 16.08.2006

Post by sidarta »

...jos jedna tura do Crnogorskog primorja.... krece se 16 avg. tura traje 4 dana... ide se preko Zabljaka.... 10-tak ljudi u ekipi... vise informacija u ponedeljak kad cu imati konacan plan celokupne ture....

pozdrav
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Post by sidarta »

Akcija zavrsena... uskoro info
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Post by sidarta »

Pa da pocnemo:
Sreda 16 avgust ekipa se skupila ispred crkve u Lazarevcu gde nam je lokalni pop ocitao molitvu i pozeleo srecan put... Ispred crkve je bilo nas 14 biciklista koji su zapoceli ovu putesetviju... cela akcija je bila i pod sloganom "Bez droge - za ceo zivot"... bilo je i sponzora (nista preterano sto se tice finansija), ali smo zato od saveza sportova grada Lazarevca dobili kombi na koriscenje a lokalni privatnik je platio potrebno gorivo (hvala)... posto je bio jako veliki broj ucesnika ovog maratona zbog sigurnosti smo se podelili u manje grupe od po 3 do 5 u grupi sa vremenskim razmakom od po 3 min izmejdu grupa... dogovorena brzina voznje je bila 20-25 km/h na ravnom ali to je vec na samom pocetku prekrseno jer je jedna grupa vukla kao blesava (preko 35km/h) do je druga vozila i ispod dogovorenog... prvo skup u Ljigu (na nekih 30/35 km od Lazarevca) da se svi prebroje da li su tu... Od nas 14 posle Ljiga ostalo je 13 jer je vec jedan ucesnik dan ranije otkazao zbog obaveza koji su se isprecile, ali je jako zeleo da na nas ostale podrzi i izvozao sa nama do Ljiga... od Ljiga ponovo u grupa nastavljamo, sledece cekanje izvor pored puta nakon uspona na Rudniku, svi i dalje svezi i zeljni voznje nastavljamo put Gornjeg Milanovca, tu je pao dobar obrok u lokalnoj pekari, ljudi nas posmatraju jer skoro nisu videli toliku biciklisticku grupu koja je blago receno pojela vise od pola pekare... prolazimo pored Cacka, sledece na redu su Uzice tu od poslednje grupe saznajemo da je njihov clan kompletno u grcevima na jedvite jade ga molimo da sedne u kombi, jer je u potpunosti kolabrirao, nije bio svestan u sta se upusta, tu nam je brojnost vec spala na 12, odmor u uzicu od 2h i jedan deo ekipe (nas 6) krecemo da penjemo uspon ka Zlatiboru, lagano idemo i prelazimo veci deo uspona, tu se broj grupa povecao jer nevozi svako brdo isto, tako smo Bojan i ja vozili zajedno do pred tunel pri kraju uspona kad smo ostali bez vode gde ja odlucujem ipak a sidjem sa bicikle nebili je malo gurao jer sam osetio iscrpljenost zbog nedostatka vode (ovog sam se pribojavao i desilo se, iako sam jedan od najglasnijih kad je prica o unosenju tecnosti, al eto desi se i edukovanim ...) jedan po jedan smo stizali do hotela Palisad gde smo i prespavali (naravno prethodno smo pojeli komplet lepinju i pljedzu, gde se meni blago receno zavrtelo u glavi od kolicine hrane)....(prvi dan Lazarevac - Zlatibor oko 170km)
....nastavak sledi
Post Reply