Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by alazovic »

bluealek wrote:Za domoroce se ne sekiraj, to je onaj miroljubivi, centralni deo Makedonije 8)
Nešto gledam etničku kartu Makedonije iz '81. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/s ... 2002_N.gif
i ovu iz 2002. godine http://upload.wikimedia.org/wikipedia/s ... ijaetn.png ...
Boja na Jakupici prilično odudara od ove koja je većinski makedonska.

Nađoh na GE i slike verskih objekata iz Količana (650mnv): http://www.panoramio.com/photo/17768701
i Aladinaca (1240mnv): http://www.panoramio.com/photo/5893302
Nešto mi ne deluju kao pravoslavni :oops:

Ali svejedno, vožnja izgleda jako primamljivo, ne verujem da bi lokalci mogli da prave probleme. Verovatno će im biti drago da ih posetimo, a i da u lokalnim prodavničicama potrošimo pokoji denarčić :)

Meni je taj vikend u principu već rezervisan za odlazak na more, 9. jul mi je radni dan, ali videćemo da li ću nekako moći da se organizujem i da krenem sa vama (Kušom 8))
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by rajko55 »

Tu sam i ja samo moram da vidim oko prevoza dali ce neko iz Pozarevca ili Shone iz Kovina na Jakupicu ako nece onda ce i meni trebati neki prevoz ako me neko primi.pozdrav
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by bachaman »

rajko55 wrote:Tu sam i ja samo moram da vidim oko prevoza dali ce neko iz Pozarevca ili Shone iz Kovina na Jakupicu ako nece onda ce i meni trebati neki prevoz ako me neko primi.pozdrav
Rajko, nije valjda da ces kolima da se vozis do tamo, to mi ne lici na tebe :) :D
Ovu turu, na zalost preskachem, jer cu u tom periodu biti u povratku sa biciklarenja do mora (ako sve dajBoze bude ok)
Lepo se provedite i mashite nam odgore :)
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by sel_emil »

Jel ima neko iz NS ili okoline da je zainteresovan da ide, ja se jos uvek predomisljam.?!
Od NS do Draceva im oko 530 km, sa putarinama ako ide 5 ljudi trosak po bubrezima bi bio oko 5000 din, obzirom da se moze ziveti i sa jednim bubregom trosak bi bio priblizno 2500 din... :lol:
U toj varijanti bi trebao jedan nosac za kuku, na moj krovni mogu 4 komada bez problema...

Emil
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by barda »

Emile, išao bih ja sa biciklom i tast Toma koji je spreman za avanture, a bio bi i vozač kola do doma, a i gore bi ispeo Saletov Jeep i pružao nam eventualno pomoć.

Imam ja i onaj držač za bicikl za kuku, ako bude trebalo...

Smislio sam i plan da u Dračevu ostavimo biciklove i jednog da ih čuva, a svi vozači isteraju kola do doma, a Toma ih vrati sa jednim kolima do dole i onda penjemo biciklovima (ukoliko nije sigurno ostaviti kola dole)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by arxmilan »

ja sam se najavio da bi išao ali ne zasigurno...
Nego imam jedno pitanje, dal je moguće da krenemo 10og ujutru ili 9og naveče da se pomeri za jedan dan. Možda sad glupo što pitam, ali da probam :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
x3m_optimus
Freebiker
Posts: 121
Joined: 14 May 2009, 11:28

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by x3m_optimus »

Ja sam za. Ja se nadam da cu 90% ici. Imam nekih tehnickih problema sa bajkom, ali nadam se da cu uspeti sve to da regulisem do tada. Naravno, ukoliko se nesto promeni, ja cu na vreme da javim, ali bas mi se ide tamo :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by bluealek »

Milane, kao što rekoh to bi bilo samo neko krajnje rešenje, koje je izuzetno nepovoljno jer bi bilo fizički iznurujuće (posebno za vozače automobila, koji bi u tom slučaju praktično dve noći vozili, a između toga bi totalno crkli pedalirajući. Izbegao bih tu opciju po svaku cenu.
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by Milan »

Ekipa iz Nisa i Leskovca stize u Dracevu po planu. Bice nas 6-8 komada. Dogovori su u toku pa konacan broj javljamo za neki dan. Samo da nas vreme posluzi.
ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by ninja2 »

Pozdrav....ko ima jedno mesto u kolima za mene i my Ghost
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by bluealek »

ninja2 wrote:Pozdrav....ko ima jedno mesto u kolima za mene i my Ghost
Za sada kod mene ima mesta. Milan je u statusu MOŽDA, ostalo je slobodno.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by arxmilan »

x3m_optimus wrote:Ja sam za. Ja se nadam da cu 90% ici. Imam nekih tehnickih problema sa bajkom, ali nadam se da cu uspeti sve to da regulisem do tada.
Radi li taj bajk tebi ikada ? odakle ti toliki tehnički problemi ? :lol:


ako ne može da se odloži, onda vam se pridružujem :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Buca
Freebiker
Posts: 68
Joined: 03 Oct 2009, 12:30
Location: Vršac

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by Buca »

Racunajte i na mene,ako ima mesta. :)
User avatar
Polar
Freebiker
Posts: 308
Joined: 11 Sep 2009, 18:33
Location: Beograd

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by Polar »

Sale,ako ima još jedno slobodno mesto kod tebe,ja se prijavljujem.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Solunska Glava (2540 m) - 9-11. juli

Post by bluealek »

Ok, to bi onda bilo otprilike to što se tiče mesta kod mene u autu. Bardin tast se prijavio da ide Jeep-om na vrh, ali on će, pretpostavljam, do doma da stigne drugim kolima, tako da nam za njega nije potrebno mesto u autu od Beograda.

Ja sam inače planirao i da o ovom događaju napravim reportažu za avgustovski dvobroj Auto Bilda, tako da mi je i iz tog razloga potreban Jeep na vrhu 8). Što se mene lično tiče, ja ću da pedaliram od Dračeva do doma, a od doma do vrha sutradan ću se "švercovati" u Jeep-u ne bih li napravio adekvatnu foto sesiju. Onda tamo skidam bajs sa krova za spust nazad do doma, a volan prepuštam gosn tastu da ga vrati u dom 8)
Locked