Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

corovicgoran
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2009, 21:43

Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by corovicgoran »

Napravio sam nekoliko trajkova.Sad Pravim jedan kvad sa dva pogona... Ali mi je zelja da napravim jedan velomobil poput onoga GO-one, ameri sto prave.Doduse ne od karbona, moze i od poliestera.Sve se otprilike moze naci kod nas ali nigde nisam naisao na elektro pogon u setu... :?: Ima ih u Hrvatskoj al je cena preko 350EUR. :oops: i pitanje kvaliteta i ...Vidjao sam kod nas Kineske na elektro pogon alu ram 26"elektro motor u zadnjoj glavi ne izgleda lose ali 500 evrica,sto je mnogo mnogo je :!: :!: :!: ako neko zna nesto o ovome nek se javi :idea: Castim voznjom trajkom po mom okolisu.OZBILJNO :idea:
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by Dejv »

Ne bih ocekivao nista jeftino da sam na tvom mestu.
Ovde su ti bicikli oko 500,600 usd (a pdv je 5%, ne 18)
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by IRalic »

Btw Go-One prave svabe ;) ameri umeju da prave samopick-up kamione od lima i 20000 kubika ;)

Cisto sumljam da kod nas mozes tako nesto da nadjes, kad je i u belom svetu retko ..
Jedino sta bi ovde mogao, jeste da kupis kakav kineski skutercic (trotinet) na struju, i razvalis ga ;) a onda to nekako namontiras na trajk ;)

Ili naravno da nabavis kakav elektro motor, pa se poigras sa redukcijom i kontrolom ..


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by bodapro »

mislim da je hub varijanta iz hr sasvim pristojno rešenje, osim ako nemaš nekog napolju
pa da ti istu stvar donese, eventualno, povoljnije

nadam se da mislimo na isto
Google

pa na forum


pozzz
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by Astrodule »

U bloku 45 (Novi Beograd) ima neka radnja sa motorima, gde imaju elektro motor koji moze da se namontira na bajs. Kako mi je objasnjeno, ta radnja se nalazi u delu bloka 45, blizem 44. bloku, blize Savi.

(Ako su lagali mene, i ja lazem vas)
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
corovicgoran
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2009, 21:43

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by corovicgoran »

Svima hvala na pomoci u vezi elektro pogona za trajk :DJuce su mi drugari dosli iz Hrvatske....Tamo ima pretstavnistvo neke strane firme :!: :?: I imaju komplet elektro pogona za bicikl,tricikl...cifra 0d 350EUR. Pa navise pa carina :oops: ...Adresa im je ako jos nekog zanima http://WWW.artas.hr. Pozdrav :idea:
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by zotja »

Lunjam forumom trazeci adapter koji bi klasicni bike preradio u kucni i naletim na ovo :) .
To mene zanima i ne pitam sta kosta.Zakacio sam se na ovaj HR sajt za koji ste ostavili link.U biti mi je sve jasno ono sto sam na brzinu snimio jedino nigde ne vidim kolika je tezina aku baterije koji bike nosi.Ostalo sto se dodaje ne verujem da tezi vise od par kg-a.Video sam da kompletan bike koji oni izradjuju je oko 24kg.Dal je to onda nesto oko 10kg?Imam nekog ko putuje oko n.god za HR.Ovo je strava za jace uspone :) ,po ravnom i na blagom usponu sam zvrk ali na jakim uzbrdicima mislim da cu infarkat dobiti.

Ako ovo nabudzim,pa ja cu pola eu da obidjem!

Jos nesto,posto vidim da se tema obradjivala nesto vise od pre god.dana dali se nesto kod nas promenilo,imali neki info da se kod nas neko bavi izradom ugradnog aku motora na bike.Hvala
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by IRalic »

Tezine su razne u zavisnosti od tipa(snage) motora i baterije.
Motori (za ugradnju u tocak) se krecu od 1,5 do 4kg, a baterije sve zavisi koliko ih ima.
Ako recimo uzmemo bateriju kapaciteta 10Ah na 36+ volti, Olovni akumulator ce u toj varijanti teziti i 10kg, a Li-Polymer sa istim kapacitetom tezice samo 2kg.
Naravno smanjenje tezine prati i povecanje cene, te olovni kosta cak i 10 puta manje nego Li-Polymer. Nema i jare i pare ;)
Naravno treba imati u vidu i karakteristike baterija, i koliko cilusa punjenje/praznjenje mogu da izdrze.
Olovne obicno izdrze oko 300 a Li-Ion i polimer preko 500, a mozda cak i 1000 ako se malo poigra za rezimima punejnja/praznjenja.

Pozdrav
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by zotja »

Ma naravno,Li-ion polymer aku,taman jos bruh sa olovnim da dobijem :) .Meni konkretno nebi trebalo za vise od 30km voznje po jednom punjenju sto verovatno znacajno smanjuje tezinu akumulatora.Ja sam negde okrzao letimicno i pricu oko generatora punjenja dok okrecemo pedale.Hm...to je tek zanimljivo ali,meni kao lajku ovo je SF.Tri kolena u najuzoj familiji sve el.inzenjeri a ja corak :) .Eh da sam i ja 1 od njih sve bi to sada kod mene bilo u formulama,proracunima u papirima i na radnom stolu :( .

Ako neko zna za povoljnu ponudu pored one iz HR recimo u SLO,I,D ili tu negde nek javi ako hoce.Hvala puno
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by IRalic »

Evo neko prodaje na cikloberzi komplet za prednji tocak http://www.cikloberza.com/show.php?id=24511
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by zotja »

Hvala Igore,zvao sam odmah juce cim sam snimio oglas.Vrlo,vrlo zanimljiv set po izuzetno pristupacnoj ceni,medjutim ne za krace jake uspone.Ovo je tzv Lalin set :) ,vrtis,punis,a pred tobom sve ravno pa kad dosadi ti prebacis na el.motor i odmoras cak preko 20km.Dobra stvar ali ne za mene i za brda na kojima dusu ispustam.

Trazim dalje i jos malo pa sam mozda tu,stigla mi dojava za set bas predvidjen za monty bike.Videcemo :)
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by zotja »

Pomoc!!! Hoce neko ko se bas,bas dobro kapira u ugradne setove el.motora na aku pogon da mi ostavi br.moba u porukama radi jednog informativnog razgovora?Ima toliko toga sto bih pitao ali previse je za 1 post.Hvala

Treba mi samo da me posavetuje sta da kupim,Imam ogroman br ponuda,set za prednji,set za zadnji tocak.Punjenja od 300 do 1500W.Imam pricu sa setom za zadnji tocak ali sa kasetom od 6 zupcanika.Zasto je to tako,zato sto ne moze vise da stane,dali mogu da stavim 9?Akumulatori na 12/24/36/48V...i jos par pitanja.Ponude su iz daleka sveta a ne mogu ja lajcki mailom da postavim pitanja,bojim se da me nece razumeti kao sto me neki i nisu razumeli. Savet mi ljudi treba!!! Castim :)


Brisem ovaj post u roku od 48h.Hvala administraciji na razumevanju
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by pedja »

Sve to to te muči interesuje i druge. Nema razloga privatizovati :)
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by zotja »

Meni ovo hitno treba jer me covek sa firmom ceka da porucim.Ok da su drugacije okolnosti pa da sirimo pricu,polemisemo,platforme,akcije,pravci,smernice...zurim.

Sve sto bi mi neko objasnio ja bi uz njegovu dozvolu sve vama ovde prepricao.Nemam vremena,eto cele price.Mozemo ovde da stanemo i da se bavimo samo ovim pitanjem koje sam vas prethodno pitao.Hvala svima i "molim vas" izvinjenje ako sam malo krut :( .
Last edited by zotja on 21 Oct 2010, 20:21, edited 1 time in total.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Gde u Srbiji kupiti set za elektro pogon bicikla

Post by pedja »

Nemam direktna iskustva ali kako sam i sam zainteresovan pratim. Dilema prednji-zadnji točak se svodi na razlučivanej šta ti je važnije:

- motor na prednjem točku se lakše ugrađuje ali prednji točak ima slabije prianjanje za podlogu pa će ti proklizavati
- motor na zadnjem točku se teže montira, a ima i tih problema sa izbporom zupčanika, ali zato ima bolej prianjanje i sigurnije je.

Što se same snage tiče, to se sve sovid na koliko imaš para. Ipak, valja znati da je po novim saobraćajnim propisima za sve što ima motor jači od 250W potrebna registracija.
Post Reply