Golija od 24. do 26. oktobra 2008.

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

Moramo da sacekamo da se Emil izjasni oko toga da li je voljan da me vozi sa sobom . Nadam se da u toj varijanti mozete da se snadjete za neki nosac za bajs . Sebi na ovaj nacin skracujem put i troskove znacajno.
Željko
brod
Freebiker
Posts: 25
Joined: 03 Jun 2008, 23:36

Post by brod »

Ja imam starog Passata 2, max 7l dizela na 100km. Ako oborim zadnje sediste mogu da pakujem 6 bika (3 unutri, 3 na nosac), ako ne oborim moguce 4 coveci + 4 bike, jedan mora da se rasklopi u prtljaznik. Neznam kako se pakuju Recumbenta. ITD sve kombinacije otvorene.
Ja sam u Zemunu, gornji grad, blizu crkve Svete trojice, Hotel Zlatnik, Insa. Radim na Slaviji, tako da moguce da pakujem ljude i tamo, a nije problem da odem u Bataju po Igora i inostrance.
Zainteresovan sam za rezervaciju lepinje i sve sto ide uz to ali realno da cemo stici u petak kasno, p a nemora da mucimo gazde, ali za 200dinge, to mora da je super, ne bih da propustim.
Drugo, nije mi problem da nosim vrecu i podlogu, spavam na podu, samo da znam da li je potrebno, da ne cimam dzabe.
Ako se,prema rasporedu, pakujem kod nekog drugog u kola, javljate mi da se organizujemo.

Sledeci vikend idem za Istru, pa razmisljajte o tome. Imaju super podrsku za bikere, staze, karte, smestaj, logoistika, ..... Istina nisam probo, pricam napamet.... ali ce da overim...



Bane 2615488, 064 2249554,
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Golija

Post by capricorn »

Veoma mi je zao sto ne mogu sa vama, medjutim nisam u situaciji da sam potegnem iz Leskovca. Sretan put, gledacu snimke - za utehu.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

IRalic wrote:Btw,ima te li koordinate motela ? Karsten ima GPS,pa ako se slucajno zagubimo .. ;-)

Koliko sam shvatio,treba sa Ibarske skrenuti ka manastiru Ravanica,i onda samo pravo 24-25km od skretanja u Uscu ?
Brate Igore, nemo samo da ideš u Ravanicu, završićeš na Kučaju, ili nedajbože u kasarni na Pasuljanskim livadama, mada, vojnički pasulj je uvek OK 8)

Što bi rekao onaj crnac taksista iz Total Recall: Studenica, Studenica is the name!

Do Kraljeva imate više varijanti dolaska. Ako dolazite Ibarskom, uopšte ne ulayite u grad nego produžavate prateći putokaze ka Raškoj, manastiru Studenica, Podgorici i Novom Pazaru.
Ako idete iz pravca Kragujevca, morate da uđete u Kraljevo i samo pratite glavnu džadu. Na prvom semaforu idete jedva osetno desno, prođete dva semafora kod autobuske stanice, nastavite bulevarom (sa desne strane videćete staro groblje), pre sledećeg semafora (kod Dunav centra) prestrojte se u levu traku i idite pravo na nadvožnjak i uzbrdo. Posle par kilometara, uključujete se na Ibarsku magistralu - na raskrsnici skrećete levo.
Od KV-a do Ušća ima 50 km novoasfaltiranim putem - samo držite pravo i provozaćete se predelom zbog koga ova magistrala i nosi ime - Ibarskom klisurom.

Kada stignete u Ušće, prvo ćete videti firmu Ekonom sa leve strane (koga zanima - preko puta fabrike, dakle desno, počinje uspon lošim makadamom ka pravom izvoru čuvene lekovite Odmenjske vode Svetog Save). Posle otprilike 1km, na ulasku u gradić, sa leve strane nalazi se NIS-ova benzinska pumpa. dvadesetak metara dalje, pre mosta imate skretanje desno širokim afaltnim putem - to je put za manastir Studenicu. Sve vreme do motela vozićete uzvodno kanjonom reke Studenice.

Lokaciju možete naslutiti iz mape na sajtu http://www.radocelo.com/lokacija.htm , a evo i GPS koordinata motela:
Location: N43 29.693, E20 25.101, altitude 637m

Motel je ujedno i prvi veći objekat sa leve strane posle manastira Studenica na putu Ušće - Ivanjica, izuzimajući par barakica. Lako ćete ukapirati da ste na pravom mestu i po tome što od manastira vodi asfalt do pola puta ka motelu, a onda ide prekid od par kilometara.
Kada se ponovo vratite na asfalt, stigli ste u zaseok Slatina u Milićima. Idite asfaltom nekih 350 metara i doćićete na mesto odakle bi trebali da primetite ovo sa slike http://www.radocelo.com/kontakt.htm

Put do manastira Studenica je ucrtan kako treba u SCG Route 1.6 i naviše, a od manastira do motela je ucrtan otprilike, sa greškom od 200 metara levo-desno iako sam još letos poslao ispravku u Infoteam. No, kako je to put kroz klisuru reke Studenice, ne možete da pogrešite ni kada bi namerno hteli! Samo pratite reku uzvodno.

A što se tiče onog ??? na spisku kraljevčana, zamenite to sa Kuša. Ko je bio na prvoj Gočko-Kopaoničko-Golijskoj turi, znaće ko je :)
Videćemo da li će još neko iz KV-a da pođe.

Iscrpno, ali možda će nekome da zatreba.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

bluealek wrote:Vreća u načelu nije neophodna, a ako neko od ekipe odluči da ponese neki "višak" stvari koje mu nije zgodno da nosi na bajsu mislim da će Goran to parče prtljaga rado primiti u svoj auto, pošto praktično vozimo istu trasu i na istim mestima noćimo.

Koliko sam informisan, na Odvraćenici ima više objekata, a kako se tačno zove ovaj u kome mi spavamo Aca će najbolje znati.
Odvraćenica polako postaje vodeće turističko mesto na Goliji, ima ski stazu i dosta se objekata nalazi tu. Ja nikada nisam bio gore, sa Sašom smo na vožnji pre par godina prošli na par kilometara odatle, ali sve jedno, čovek koji taj kraj poznaje najbolje, čuveni KV planinar Bine mi je preporučio smeštaj kod Mirka jer ima najbolji odnos kvaliteta i cene. Ako ste videli sliku doma - tamo nećemo da noćimo jer je privatizovan i postao je hotel sa (za planinare i bicikliste) nerazumno visokim cenama.
Ako neko ipak ne bude hteo da noći kod Mirka Ravića (u blizini lokalne crkve), uvek može da ode u hotel kod Goluba Pendića.

Evo i šta se povodom toga može naći na sajtu Ostić Miroslava koji ima dosta planinarskih tracklogova http://trekking.50webs.com/gotra.htm
Golijska transferzala, 4. dan:
"Na Odvracenici postoji cesma, prodavnice, kafana i hotel Golija (bivsi planinarski dom). Kod vlasnika hotela (Golub) se moze raspitati za smestaj u bungalovima (cena je po dogovoru - ocekujte oko 200 din po coveku obzirom da nema vode i da su bungalovi dosta zapusteni). Cene hrane i pica u hotelu su dosta visoke za planinarske pojmove. "
Bine je na slici u dnu strane, stariji čovek sa kariranom crveno-crnom košuljom.

Pošto ćemo u stvari znati koliko nas ima tek kada budemo stigli u Miliće, nazvaćemo Mirka i videti da li ima dovoljno kreveta. U slučaju i da zafali 1-2 mesta, ubacićemo u džip par vreća (evo ja se prvi prijavljujem sa svojom) pa ćemo se snaći...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Mislim da sam sa Dragoslavom upravo razrešio misteriju misterioznih bajkera - svi ih ovde znamo, a to su Sale Veljković :lol: i ja 8) a ostalo dvoje su Goran i Sandra.

Izgleda da je Sandra zvala da se raspita za smeštaj :)
Dragoslav reče da je ostavila i broj telefona koji počinje na 8...

Kako pobrojah posle poslednjih odustajanja, izgleda da će nas za sada biti 17 - taman da vreće ostanu u kolima.

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Naravno, prebrojavanje mora pred sam kraj da se iskomplikuje. Peđa Palčić mi je upravo javio da se razboleo, a Banetu (B) ruke masne do lakata u pokušaju da dovede svoj bicikl u stanje u kome veruje da će moći da prepedalira Goliju (tako da ni od njega još uvek nemam definitivnu potvrdu). Dakle, BG ekipa je spala na jedan auto, s tim što u slučaju da Bane (B) ide predlažem da Bane (R) dogovori s Igorom i njegovom ekipom da se njih četvoro potrpaju u jedan auto, kako bismo imali 4:4 raspored.

Meni bi bio problem da vozim petoro, ne toliko zbog bajseva (najmanji problem je nabaviti još jedan krovni nosač), koliko zbog činjenice da mi se zbog plinske boce u gepeku stvari za petoro ljudi u isti ne mogu popakovati ni pod razno (probano više puta, realni maksimum je prtljag za četvoro). Sem toga, peti bi sve vreme "jahao" tunel od kardana, koji je u Čirokiju prilično visok, pa bi mu vožnja bila sve samo ne udobna. Nije red bilo koga mučiti za toliki put, ipak je to 250 km...

Javljam kad Bane (B) konačno odluči šta će sa sobom, da napravimo finalni dogovor.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Hvala Aco za detaljno uputsvo! :)

Onda ok,prebroj te se konacno pa da vidimo.
Meni bi realno najjednostavnije bilo da idem mojim autom,zbog nekih mogucih usputnih svracanja,
ali ako Bane Rodic ostaje 'visak' onda bih se ipak prilagodio tome da idemo nejgovim pasatom nas 4,
da ne ispadne da covek ne ide,ili da ide sam u kolima.

I da Bane,ja ne idem lezecim,neko sam pozajmio mtb,tako da je montiranje na nosac standardno,a moze i u gepek.

Da,koliko sam shvatio hranu(sendvice i sl) bi trebalo da ponesemo za oba dana ?
Koliko ce na biti dustupne prodavnice i sl ? za nesto tipa slatkisi,voda,sokovi,hladno pivo-kokakola :D
Mislim da moj bajk nece imati pak treger,te cu morati da se popakujem u ranac,
koji iako je velik,ipak ..


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

IRalic wrote:Da,koliko sam shvatio hranu(sendvice i sl) bi trebalo da ponesemo za oba dana ?
Koliko ce na biti dustupne prodavnice i sl ? za nesto tipa slatkisi,voda,sokovi,hladno pivo-kokakola :D
Pazi, ako si raspoložen da jedeš u smeštaju oba dana, onda ne moraš ništa da nosiš, osim standardnih Bonžita i sličnih energetskih štapića i slatkiša!
Klopa je 150-200 kinti po obroku ako ne izmišljaš preterano, na pola puta prvog dana imamo prodavnicu u Bzoviku, pa opet prodavnica na Odvraćenici i posle spusta sa Jankovog Kamena proćićemo kroz makar dva sela koje sigurno imaju prodavnicu.

E sad, da li imaju ono što mi tražimo - i da li to imaju u količinama za 15 ljudi, to ne mogu da garantujem :)

Eto...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

alazovic wrote: i da li to imaju u količinama za 15 ljudi, to ne mogu da garantujem :)
znaci sto bi deca rekla - "ko zadnji-magarac" :lol:


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

Ljudi kako stoje stvari sa meteorologijom za vikend ?
Je l` jos na nasoj stani ?
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Meteorologija je na našoj strani čak i više nego što je bila, odnosno biće sunčano i ne očekuje se čak ni neko značajnije zahlađenje (mada se dobro obucite, u ovo doba godine su vam na 1600 m visine jutarnji mrazevi zagarantovani).

Što se tiče prevoza, dogodila se ona najnezgodnija kombinacija, da je zbir Beograda i Zrenjanina 5 (Peđa P se razboleo, a Bane B odustao zbog problema sa biciklom), što bi u tom slučaju Željka stavilo u situaciju da mu se ne isplati da vozi. Dakle, mogu slobodno reći da imamo još par slobodnih mesta za polazak iz Beograda, pa bi bilo sjajno ako možete koliko odmah nekoga da nahvatate.

U najgorem slučaju, racionalna kombinacija bi bila, ukoliko Emil kao što je rekao dolazi ranije do Beograda, a u načelu nema ništa protiv da primi Željka, da Željko parkira auto negde u Beogradu i da se tu utovari kod Emila. Tako bismo imali situaciju NS+BT+BG=4+3+4 - idealno.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

Hajde da probamo da definisemo situaciju danas . Ja sutra imam posla u NS-u celo pre podne i bilo bi dobro da znam kako,da li ,i odakle krecemo?
Ako kojim slucajem idem sa drugom Emilom potrebno je da pozajmim krovni nosac koji pase na njegov auto a to mogu da uradim samo veceras. Ako se pojavi neko nov lako cemo putovati i sa mojim autom. (mada ako se do sada niko nije prijavio sumnjam)
Ako neko ima tel kontakt sa Emilom mogao bi da ga zamoli da se oglasi po ovom pitanju .
Željko
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Deluje da smo Emil i ja malopre uspeli da se usaglasimo oko toga kako ćemo nas osmorica da se popakujemo u dva auta i da u konvoju nešto malo posle 17h krenemo od Nikole (naselje Šumice).

Za Igora i Gorana informacija da sam upravo merio različite varijante puta do onde i ispada da je autoputem preko Batočine, Kragujevca i Kraljeva rastojanje od Beograda celih 266 km, dok je ubedljivo najkraća trasa Beograd - autoputem do izlaza za Mladenovac - Mladenovac - Aranđelovac - Rudnik - Gornji Milanovac - Čačak - Guča - Ivanjica - Rmbaje - Milići - samo 216 km, dakle uštediš celih 100 km računajući oba smera! Ako hoćete, možemo da se nađemo pa da idemo svi đuture, čisto da neko ne zaluta.
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

Post by ktm »

Javio mi se Emil ,ja idem sa NS ekipom ,resili smo problem krovnog nosaca .
Vidimo se sutra !
Željko
Post Reply