Online pregled trekova?

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Online pregled trekova?

Post by shebez »

Da li neko zna neki sajt gde mogu na brzinu da ubacim neki trek i pregledam ga na mapi, gde moze da se vidi statistika, profilom visine i sl. Nesto kao sto mogu u GE, ali da ne zahteva neku dodatnu instalaciju, da sve bude direktno na sajtu?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Online pregled trekova?

Post by bluealek »

Zar ti nije najjednostavnije da ga na brzinu ubaciš u BaseCamp i dobiješ sve to što tražiš? Za to ti čak nije ni potrebna internet veza. Ako baš insistiraš na sajtu, to možeš vrlo jednostavno da uradiš (pogotovo ti kao administrator) bilo na Freebikingu ili Stazama i Bogazama - klikneš na Novi članak, izabereš trek i klikneš na Pregled (ne moraš da objavljuješ, a ako hoćeš da sačuvaš snimi kao nacrt). Od statistika dobijaš visinski profil, dužinu i prikaz na mapi. Verujem da neki sličan preview mod možeš da dobiješ i na Everytrail-u, GPSies-u ili Wikiloc-u.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Online pregled trekova?

Post by shebez »

Nije mi problem u internet vezi, vec u ogranicenjima na jednom od kompijutera koje koristim (imam korisnicki pristup + gomilu zabrana ) ne mogu nista da instaliram plus sto sta mi je blokirano, pa istrazujem sta i kako mogu da koristim. Specifican problem :D
Ali generalno nisam zadovoljan sa ovim sto imam, mislio sam da nema neki od sajtova-programa sa kojim nisam upoznat, a da pruza neku vecu paletu alata za upoznavanje trekova, ono sto mi konkretno nedostaje je da mogu da gledam fotografije koje su postavljali drugi korisnici, kao sto GE prikazuje slike sa panoramio sajta. I da mogu iz treka da odsecam posebne delove koji ce mi davati statistiku za odredjene uspone na treku i slicno. Ovaj GPSies prvi put vidim malo cu da ga istrazim i koliko vidim mogu trek da prebacim u googlemaps i ima saradnju sa panormiom. Ali mi i dalje nedostaje neki sajt koji pruza bolje alate za pregled trekova.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Online pregled trekova?

Post by bluealek »

I meni je iz sličnih razloga kompjuter na poslu gotovo neupotrebljiv za mnoge stvari. Problem rešavam tako što nosim laptop sa sobom i 70% vremena radim na njemu. Ne mogu čak ni laptop da uštekam u firmin internet, ali se i taj problem lako rešava korišćenjem mobilnog neta.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Online pregled trekova?

Post by ZoranV »

Aha Shebez, kompjuter na poslu koristiš u privatne svrhe, cccc....
Ne smeš to da radiš, inače će te poslodavac obesiti za j...!

Šalim se, to je stvarno nezgodno kad ti uvedu milion ograničenja, pa ne možeš da se opustiš uz nešto drugo kad imaš pauzu ili prazan hod u toku rada. Ali verovatno tako mora da bude, jer čim ima mnogo zaposlenih, teško je kontrolisati ko šta sve trpa u svoj kompjuter, a ako ti se zapati nešto, onda je veoma lako preko mreže da se prenese na čitav sistem. Dok sam radio u firmi, imao sam prilike da kontrolišem nekoliko kompjutera, pa sam im i ja sve živo pozabranjivao. Šta ću, morao sam.

Da li si probao (ne znam kakav sistem koristite) da na kvarno otvoriš novi korisnički account sa administratorskim pristupom? Onda bi na tome mogao da instaliraš šta poželiš!

Poz.
Buca
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Online pregled trekova?

Post by pedja »

Od online servisa, meni se dosta svideo bikemap.net.
Post Reply