Zašto sam razočaran u svoje prijatelje?

Ovde se fribajkeri mogu predstaviti ostalima. Napišite nešto o sebi, a ne zaboravite i poneku sličicu.

Moderator: Moderatori

Locked
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Zašto sam razočaran u svoje prijatelje?

Post by bluealek »

Zato što su me optužili za nešto što nisam učinio, a znali su da to nisam učinio.

Zato što su povodljivo, bez razmišljanja reagovali na nešto što im je pokazano iz najbolje namere, dozvolivši sebi da ono što misle da vide proizvoljno naglas tumače, bez da su prethodno zatražili ikakva objašnjenja.

Zato što su opterećeni predrasudama, daleko od ljudi širokog, tolerantnog duha, za kakve sam ih smatrao.

Zato što su nečemu u šta znaju koliko sam energije, vremena i kreativnosti uložio prizivali nešto što može da uništi ne samo tu stvar, već i ostatak mog života. Slučajno ili namerno, prilično je svejedno. Takve stvari se ne rade prijateljima.

Zato što su zaboravili ko sam, kako razmišljam i za šta se zalažem.

Zato što su zaboravili koliko je ta stvar koju su tako zdušno pljuvali učinila da neki naši zajednički poduhvati prevale put od nemogućeg do mogućeg (doduše, neki retki su se setili).

Zato što su zaboravili koliko smo sjajnih trenutaka proveli zajedno i šta je to što nas spaja.

Ovaj sajt nije napravljen zbog mene, nego zbog vas. Da bih neke stvari, čiju sam lepotu poznavao, podelio sa vama, da bih upalio iskru koja će se pretvoriti u plamen. Zato je došlo vreme da malo ućutim. To da li ćete i vi ćutati je vaša stvar. Meni time ne možete naneti nikakvo zlo. Imate nešto vredno i samo od vas zavisi kako ćete time raspolagati i šta ćete od toga napraviti.

Ne brinite za mene. Kao što sam, kao vuk samotnjak, lunjao planinama sam sa 15, mogu to i sada, neće mi biti teško. Čak će mi laknuti. Voleo bih da sam za svoj 45. rođendan mogao sebi da kažem da sam bio u zabludi tvrdeći poslednjih 30 godina da su ljudi u svojoj srži zli dok se ne dokaže suprotno, ali nisam. Ljudi su jednostavno nezahvalni i sebični. Pogledate li duboko u svoje duše, suočićete se sa tom poražavajućom istinom.

Ovo sam napisao baš danas da vam bude lakše, da ne morate, reda radi, da mi čestitate rođendan. Ne, nisam zaboravio najoriginalniju rođendansku čestitku, koja je stigla prošle godine upravo od vas. Lepe stvari se ne zaboravljaju. Baš zbog toga me sve doživljeno pogađa čak i više.
Locked