Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Ovde se fribajkeri mogu predstaviti ostalima. Napišite nešto o sebi, a ne zaboravite i poneku sličicu.

Moderator: Moderatori

User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Nitro No1 »

Pozdrav svim bajkerima i clanovima foruma freebiking,

Ja sam Nitro, inace (Mi$ko), javljam se iz Lebana, to vam je juzno dole kod Leskovca, Bogu iz ledja. Volim da vozim bajs i sasvim slucajno sam naleteo na vas forum. Lepo je kad ljudi na jednom mestu sastave zadovoljstva i iskustva vezana za ovaj sport. Naime u Srbiji i uopste na netu ima na 100-tine ovakvih foruma, ali ovaj me nekako onako privuko jer je sve jednostavno i lepo organizovano.

Sto se tice mene kao vozaca, vozim Scott Scale 80 od skora, pre toga sam imao polara i alpinu, uglavnom skromne bajseve, a vec 2-3 godina vozim, sve puteve u mojoj okolini i planine sam prosao uzduz i popreko i on road i off road, i livade i staze kroz sumu i td. Volim extremne deonice mada ne mogu reci da sam takmicar jer se nisam takmicio do sada. Iako sam imao ponuda u vezi sa tim, jednostavni ne volim da odem tako kao slepac, vec ako idem ici cu kao profesionalac sa ekipom (mehanicar, kolege itd) te se zato i nisam cimao, inace jako volim da vozim sa prijateljima i koje poznajem i koje ne, da se upoznamo, i pricamo o biciklizmu i uopste.

Volim prirodu, ribolovac sam, volim kao sto rekoh sve extremne sportove, volim pirotehniku, imam i svoj sajt za koji verujem da je jedini u Srbiji, cuvam pirane, pit bulove, crtam, sviram ... bla, bla ..

Neznam koliko cu nekome da pomognem u vezi nekih konkretnih stvari za bajs, ali u svakom slucaju samnom vam nece biti dosadno sigurno ;)

veliki pozdrav i VETAR U LEDJA ;)
... vetar u ledja !!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Gruja »

Dobrodošao komšija, na pravom si mestu!
A što se tiče ove tvoje izjave:
Nitro No1 wrote:sve puteve u mojoj okolini i planine sam prosao uzduz i popreko i on road i off road, i livade i staze kroz sumu i td.
to ćemo podvrgnuti proveri!! :wink: :D
Taj kraj oko Lebana mi se posebno dopada, ali ga nisam mnogo pretražio.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Nitro No1 »

Naravno druze, najbolje je uskladiti termine, mozemo razmeniti telefone i vec ovog vikenda da spicimo malo u razgledanje. Evo bicu vam vodic, tj domacin !!
... vetar u ledja !!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by barda »

Dobro došao!

Znači na sledećoj vožnji da očekujemo vatromet? :D

P.S. Stvarno nisam znao istorijat vatrometa - zanimljivo :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Gruja »

Nitro No1 wrote:Naravno druze, najbolje je uskladiti termine, mozemo razmeniti telefone i vec ovog vikenda da spicimo malo u razgledanje. Evo bicu vam vodic, tj domacin !!
Svakako, jedino što su mi najmanje tri naredna vikenda već isplanirana , tako da vikendi trenutno otpadaju, ali čim bude prilike dogovorićemo nešto.
Ali ukoliko slučajno budem mogao ovog vikenda, čućemo se i možemo nešto da obiđemo.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Nitro No1 »

barda wrote:Dobro došao!

Znači na sledećoj vožnji da očekujemo vatromet? :D

P.S. Stvarno nisam znao istorijat vatrometa - zanimljivo :wink:
Hvala kolega, a sto se vatrometa tice naravno, nije nikakav problem, samo bi recimo njime mogao da se proslavi nas neki skup ili tako neka malo uspesnija tura od par stotina km :)
... vetar u ledja !!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by barda »

Ili da se obeleži kraj uspešne sezone i prosava kineske nove godine (februar) - taman uz kineski vatromet :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Nitro No1 »

barda wrote:Ili da se obeleži kraj uspešne sezone i prosava kineske nove godine (februar) - taman uz kineski vatromet :wink:
sto bre kolega uz Kineski ? pa ja sto sam ovde :D
... vetar u ledja !!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by barda »

Pa zato što su za to zaslužni stari Kinezi, a oni pravi i najbolji - bar tako piše na tvom sajtu :P

ISTORIJA VATROMETA

Za ovaj izum, star nekoliko milenijuma, zaslužni su Kinezi. U najveselijoj noći vatrometi su parali nebo iznad velikih gradova širom sveta. Blistavi šareni krugovi, hiljade zvezdica koje su padale i jarke boje na šarama koje su ukrašavale nebeski svod - doprineli su da ulazak u Novu godinu bude još svečaniji i lepši.

http://www.pirotehnicari.com/vatrometi/istorija.html

Moderna tehnologija učinila je svoje, pa se danas mogu kupiti najrazličitije vrste vatrometa, u zavisnosti od proslave, ali i materijalnih mogućnosti. I dalje su među najpoznatijim proizvođačima ove vrste zabave Kinezi, mada je svetska konkurencija u ovoj oblasti izuzetno oštra.
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Nitro No1 »

barda wrote:Pa zato što su za to zaslužni stari Kinezi, a oni pravi i najbolji - bar tako piše na tvom sajtu :P

ISTORIJA VATROMETA

Za ovaj izum, star nekoliko milenijuma, zaslužni su Kinezi. U najveselijoj noći vatrometi su parali nebo iznad velikih gradova širom sveta. Blistavi šareni krugovi, hiljade zvezdica koje su padale i jarke boje na šarama koje su ukrašavale nebeski svod - doprineli su da ulazak u Novu godinu bude još svečaniji i lepši.

http://www.pirotehnicari.com/vatrometi/istorija.html

Moderna tehnologija učinila je svoje, pa se danas mogu kupiti najrazličitije vrste vatrometa, u zavisnosti od proslave, ali i materijalnih mogućnosti. I dalje su među najpoznatijim proizvođačima ove vrste zabave Kinezi, mada je svetska konkurencija u ovoj oblasti izuzetno oštra.
jesu zasluzni kinezi kolega, ali nismo ni mi za bacanje :))))
... vetar u ledja !!
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Nitro No1 »

Ima li jos nekoga sa Juga ovde i odakle ? Daj da napravimo BIKE MAFIJU :))))) Klan, Gang ili kako vec hehehehe
... vetar u ledja !!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Gruja »

Koliko ja znam, na forumu jedino je tu Capricorn, ali on se ne javlja često.
Inače, ja imam neki mali klan, 7-8 ljudi, blisko društvo, ali u zadnje vreme ne operišemo udruženo već
u malim jedinicama od po dva-tri bajkera.
Tu je i Milan iz Niša, ali sa društvom iz Niša ne vozimo ove daily ture često, već uglavnom vikend ture.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Nitro No1 »

Grujo sampione,
ajde organizuj neku voznjicu za vikend posto vozite vikend pa da ujanemo bajsebe i da spicimo neku kvalitetnu stazu. Na tebi je da odaberes, pa i da se slikamo i da metnemo neku forku ;)
... vetar u ledja !!
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Gruja »

Pa evo, za vikend se ide na Besnu kobilu, jesi li video?
Ja i moj brat idemo ako vreme bude ok. MoŽda se i Capricorn priključi ako ga popuste trenutne zdravstvene teškoće.
Idemo mojim autom, tako da bi mogli da upakujemo i tebe ako želiš da ideš.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Pozdrav sa JUGA SRBIJE

Post by Nitro No1 »

ja bre hocu, ako zezne burazer idemo ja i ti :)
... vetar u ledja !!
Post Reply