Tehnički problem nakon prelaska na WP 3.6

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Tehnički problem nakon prelaska na WP 3.6

Post by bluealek »

Drugari,

Verovatno ste primetili da nam je nakon upgrejda WP-a na verziju 3.6 iskrsao tehnički problem sa jQuery-jem na sajtu? Nije fatalan, ali je iritantan. Pokušavam da provalim koji je plugin u problemu, ali za sada bez uspeha. Ima dosta infromacija o tome na Wordpress sajtu, kao na primer na stranici http://wordpress.org/support/topic/trou ... ?replies=5. Ako neko od onih sa administratorskim nalogom može da pomogne, bilo bi sjajno. Ako može neko ko nema administratorski pristup recite ko, pa da mu ga damo. Osećam se malo glupo u situacijama kada tehnički problemi sa sajtom počinju da prevazilaze moje spoznajne moći.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tehnički problem nakon prelaska na WP 3.6

Post by bluealek »

Ono što sam za sada uspeo da uradim jeste da onemogućim iritirajuću poruku da iskače prilikom otvaranja stranica sajta (hakujući direktno wp-includes/js/jquery/jquery.js datoteku), ali ne mogu da je se otarasim u administratorskom interfejsu, što će sigurno destimulativno delovati na ljude da postavljaju članke. Možda nam i sam Wordpress pomogne rešivši ovo u nekoj budućoj minornoj reviziji, ali pitanje je koliko ćemo morati da čekamo na to. Nikako mi ne polazi za rukom da identifikujem plugin koji je odgovoran za ovo, mada priznajem da nam je sajt prenatrpan plugin-ovima, i da je ovo možda prilika da ga malo osvežimo, odnosno pokušamo sa nekim minimalističkim redizajnom - možda se ljudima dopadne. Ja nisam siguran da ću danas ili narednih dana imati vremena da se time bavim, ali ako neko jeste, dobrodošao je. Možda čak ne bi bilo loše da vidimo kako sajtu leži neka od "fabričkih" tema, recimo ova nova Twenty thirteen koju su lansirali sa verzijom WP-a 3.6. Imajte u vidu da svaka promena teme resetuje kompletan sadržaj vidžeta, i da ćete, budete li eksperimentisali, morati ručno da ih vraćate gde su bili, što može da bude i malo zamorno.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Tehnički problem nakon prelaska na WP 3.6

Post by alazovic »

Šta znam, ima stvari i za i protiv menjanja teme na neku default varijantu.
Pitanje je šta se dobija, a šta se gubi. Mene npr. izluđuje neki višejezični plugin, koji mi ne dozvoljava da updateujem WP u bilo šta drugo osim u englesku verziju. Pa na brzaka isključim plugin, odradim update pa ga uključim.

Jedno vreme sam updateovao FB pliginove (ne sam WP engine), ali sam stalno birao one bezbedne, ostavljajući teme i slične za glavnog admina :)
A FB sajt ima toliko pluginova pouključivanih, da teško može da se snađe bilo ko osim tebe u tom poslu. Neka stoji sad ovo ovako, pa makar i sa greškom - možda će uskoro sam neposlušni plugin da se updateuje, pa će sve da dođe na svoje.
Ajde malo da sačekamo...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Tehnički problem nakon prelaska na WP 3.6

Post by alazovic »

A i ovo: Na Katarininom blogu mi se prvo pojavi update WP 3.6 kad smo bili na moru.
Ja telefonom pustim update - prođe lepo. Pojave mi se updateovi default tema. Ajd, pustim i njih. Kad odjednom, pukne update default Twenty Ten teme. Brže na laptop - nema bloga, a administracija radi!
Odem na FTP nalog, a tamo prazan dir Twenty Ten...

Skinem ručno update, postavim ga i sve dođe na svoje mesto 8)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Tehnički problem nakon prelaska na WP 3.6

Post by bluealek »

Zaboravih da javim da je problem rešen - krivac je bio Sidebar Login plugin. Dakle, možete opet bez iritantne poruke pri učitavanju svake stranice da postavljate svoje najave, putopise i ostalo.
Post Reply