Oglasi prestali da funkcionišu

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Oglasi prestali da funkcionišu

Post by bluealek »

Primetio sam da je naša oglasna aplikacija prestala da funkcioniše, nemam pojma zašto. Dijagnostikovanje problema trenutno prevazilazi moje kognitivne moći. Činjenica da sam to morao tek ja da primetim, a da mi niko do sada na to nije skrenuo pažnju, verovatno znači da dotična nikome nije ni potrebna. Jednostavno nije zaživela, i verovatno je najpametnije da se ukine - jedna briga na sajtu manje.

Šteta što nisam uspeo u nameri da fribajkeri ovaj sajt ipak dožive kao svoj i da shvate da on može da živi samo ako se zajedničkim naporima gradi. Ovako će se verovatno nešto promeniti, sajt živnuti, tek kad ja nađem vremena ili volje da poradim na njemu, što je tužno. Izgleda da su ipak sve lepe i značajne stvari na netu posledica entuzijazma i predanog rada pojedinaca, a ne zajednica, jer svi rezonuju u fazonu "što bih ja gubio vreme i trud na NJEGOV sajt" :( Tako su se svi zatvorili u četiri zida svojih malih blogova i foto galerija, umesto da prave nešto zajedničko. Verovatno jedino tako stvari mogu da funkcionišu. Ego i novac su jedine stvari koje ljude motivišu.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Oglasi prestali da funkcionišu

Post by LongDistance »

To je zato sto je nas narod postao ekspert u pronalazenju izgovora da se ne prikljuci nekoj inicijativi (a ne daj Boze sam nesto da pokrene). Ono sto je jos tuznije je to sto smo doktorirali sisteme kako da spustimo nekoga ko se ipak pojavi sa nekom kreativnom idejom. Doslo je to toga da se trudimo da u sto je moguce kracem roku obezvredimo sve njegove pokusaje da odbrani svoju ideju pred coporom vukova. Najpisljiviji moguci predlog danas moze da izgleda kao odbrana diplomskog rada na fakultetu.

Najpoznatiji razlog je to da se nema vremena. Ok, desava se normalno da se nema vremena, ali se isto tako desava da se ipak ima vremena da se gleda Djokovic po 5 sati kako bije neku lopticu itd... Skoro sam nekim ortacima objasnjavao koncept geocachinga (na njihovu inicijativu). Sigurno preko sat vremena su se trudili da mi dokazu svim mogucim argumentima kako sam ja budala sto uopste i razmisljam o necemu poput toga, a u tih sat vremena smo mogli da uzmemo jednu kutiju, i papir i olovku i da to postavimo negde.

Ok, kontam ja da razliciti ljudi vole razlicite stvari. To je po meni skroz ok. Ja recimo ne podnosim fudbal i ko god bi pokusao da me na silu natera da gledam fudbal mogao bi odmah da se oprosti od toga. Ali! Zato postoje usko specijalizirani forumi gde bi trebalo da se okupljaju ljudi sa slicnim interesovanjima. E sada se postavlja jedno odlicno pitanje! Ako ti danas ne mozes da dobijes podrsku za svoju ideju medju "svojima" (sebi slicnima), kako onda da ocekujes da dobijes podrsku od onih iz totalno druge sfere interesovanja?!?!
rados
Posts: 6
Joined: 21 Nov 2012, 08:50

Re: Oglasi prestali da funkcionišu

Post by rados »

A kako je izgledala ta oglasna aplikacija i na sta se konkretno odnosila?Znam da sam pre par meseci pokusao na ovom sajtu da pronadjem neke oglase bic.delova ali nisam uspeo.Video sam ono na forumu ali to me nije posebno interesovalo zbog loseg pregleda i starih postova.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Oglasi prestali da funkcionišu

Post by bluealek »

Bila je u pitanju potpuno nezavisna sekcija sajta sa boljom funkcionalnošću od bilo kog domaćeg oglasnog portala. Na žalost, deluje da ljudima nije bila potrebna, jer je bez agitovanja da se oglasi postavljaju njih iz dana u dan bilo sve manje i manje. Uklonio sam link, da ne zbunjuje ljude.
Post Reply