Baza smestaja na freebikingu gde prenociti

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Baza smestaja na freebikingu gde prenociti

Post by LongDistance »

Licno smatram da je svaka (samo)inicijativa veoma bitna i da moze da bude dobra motivacija i drugima da se pridruze

Zeleo bih prvo samo da spomenem nesto sto se tice smestaja. Pre par meseci sam predlozio nesto ali nisam naisao na podrsku drugih ljudi. Naime, moja ideja je bila da se napravi nesto kao "direktorijum" smestaja kod proverenih ljudi

Ne samo da je ovo dobro pri planiranju sopstvenih voznji vec je i fininasijski isplatljivije. Sigurno mi je bolje da platim 5e nekom "kolegi" biciklisti nego da dam 2x ili 3x gazdi nekog hostela/hotela/motela/ ... Em platim jeftinije, em kolega zaradi, em uvek su tu neke biciklisticke price, ko gde sta kad kako, bla bla bla ...

Mogu da se kladim da ce odmah (kao i proslog puta) neko da mi baci URL couchsurfinga, ili onog drugog sajta specijaliziranog za bicikliste gde sve ima samo nasih ljudi nema :) Nije to ono sto ja zelim. Ja bih zeleo da to bude interna baza podataka ovog foruma.

E sad da se vratim na temu. Posto sam se prosle godine iscimao i vukao sa sobom onu prikolicu sada bih zeleo da obidjem sto vise gradova u Srbiji ali sa idejom da ne nosim nista od opreme sa sobom. Znaci, prosecno rastojanje izmedju dva grada u Srbiji je oko 70 80 km, sto moze da se predje laganica u prvoj polovini dana, a u drugoj polovini da se malo proseta po tom gradu.

Recimo ja nikad nisam bio u Kragujevcu (a jos malo pa mi je 30god?!) sve do proslog leta. E sad, u cemu je fora... Iscimao se da udjem u grad biciklom, i nisam ni kao covek stigao ni kafu da popijem vec sam morao da trazim izlaz iz grada da bih se negde ulogorio...

Zato bih sada zeleo da nadjem neki smestaj u Kragujevcu i da kao covek lepo odspavam, operem noge, i da prosetam kao gospodin covek...

E sad, onako roughly nabacano gradovi koje bih ja zeleo da posetim su Kraljevo, Cacak, Uzice, pa preko Bajine Baste do Valjeva, pa onda Sabac, Novi Sad… E onda ili severno do Subotice ili ovamo dole desno do Beograda pa kuci u Krusevac…

Naravno ne odricem se ja campinga ali hocu da jednu turu izvozim I da ne razmisljam gde cu da spavam
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Baza smestaja na freebikingu gde prenociti

Post by shebez »

Mislim da je spisak proverenih ljudi koji su u mogucnosti nekoga da prime na smestaj na FB toliko mali da ne bi zaziveo.
Koliko se secam da je na starijoj verziji sajta postojalo nesto slicno sa nekim kontaktima, ali neznam koliko je sluzilo.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Baza smestaja na freebikingu gde prenociti

Post by LongDistance »

hehehe sad ispade kao da sam ja kreirao ovu poruku :) :) :)

Ja sam samo odgovorio na tvoju poruku o najavi za 2012... Jel' si ovo ti uradio ili neko od moderatora?
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Baza smestaja na freebikingu gde prenociti

Post by LongDistance »

shebez wrote:Mislim da je spisak proverenih ljudi koji su u mogucnosti nekoga da prime na smestaj na FB toliko mali da ne bi zaziveo.
Koliko se secam da je na starijoj verziji sajta postojalo nesto slicno sa nekim kontaktima, ali neznam koliko je sluzilo.
Neka je u toj bazi jedna osoba, i ako ta jedna osoba nekome pomogne onda je i to uspeh

Ja sam covek koji smatra da cak i reklamni bilbord koji se nalazi u pustinji kad tad ispuni svoju svrhu i neko ga primeti :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Baza smestaja na freebikingu gde prenociti

Post by bluealek »

LongDistance, shebez i jeste jedan od moderatora :D .

Ja mislim da za ovo može idealno da se iskoristi Baza jeftine spavke, koju smo poprilično zapostavili kao izvor korisnih informacija o mestima gde se može jeftino prenoćiti (bilo ažuriranje podataka o postojeća 82 objekta, ili dodavanje novih). Mislim da činjenica da su kategorije u Bazi determinisane planinskim masivima umesto gradovima nije limitirajući faktor - jednostavno se može koristiti drugostepena kategorizacija (Istočna Srbija, Zapadna Srbija, Centralna Srbija...). Ne vidim prepreke da se, umesto planinarskih domova, kampova, motela u bazi ne nađu i pojedinci koju su voljni da, pod određenim uslovima, ponude smeštaj? Samo treba dati dovoljno jasan opis, što forma Baze omogućava.
Post Reply