Kako vidite visinske profile na FB-u?

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by bluealek »

Recite mi kada otvorite neku stranicu sa GPX datotekom na Freebikingu, da li je vidite ovako
Image

ili ovako?
Image

Mislim na šrafuru na visinskom profilu - da li je ima ili nema? Interesantno je da je kod mene ni na jednom računaru nema, a kod likova iz ithemes tehničke podrške (jedan amer, drugi indus) je ima. Meni Freebiking iz nekog razloga pri generisanju tih slika na Google serveru zameni decimalnu tačku decimalnim zarezom, ali to ne čini ni na Stazama ni na Jeep Club sajtu :x . Moram da uhvatim neku pravilnost da provalim zbog čega se to dešava.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by shebez »

Ja imam srafuru, tj prvi primer.
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by alazovic »

Takođe u zatvorskom paternu - isto na 6 računara koje koristim kući i na poslu, XP, Win7 32, Win7 64, IE6(sa upozorenjem da je stari browser), IE8, FF 3.6, GC 9...
Čak se i na mojim telefonima Nokia 5800 (wlan) i Nokia 6120 (gprs) na Operi Mini 5.1 vide šrafure na profilu 8)

Sale, stvarno si jedinstven...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by Gruja »

Šrafirano i kod mene.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by ZoranV »

Interesantno, kod mene na kućnom računaru nema šrafure, a na poslu ću videti tek u ponedeljak pa ću javiti, ukoliko uopšte to tad bude bilo važno. Verujem da će Sale to rešiti do tada!
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by barda »

Kod mene sa štraftama :)
alazovic wrote:Takođe u zatvorskom paternu - isto na 6 računara koje koristim kući i na poslu, XP, Win7 32, Win7 64, IE6(sa upozorenjem da je stari browser), IE8, FF 3.6, GC 9...
Čak se i na mojim telefonima Nokia 5800 (wlan) i Nokia 6120 (gprs) na Operi Mini 5.1 vide šrafure na profilu 8)
Brzo si proverio na svih 8 mesta :lol:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by bluealek »

Malo sam se pozabavio dijagnostikom i ustanovio da to ima veze sa jezičkim podešavanjima u sistemu, odnosno web browseru. Za Internet Explorer dovoljno je da se numerički format u Control Panelu Windowsa prebaci sa srpskog na engleski da bi počeo korektno da prikazuje profil visine. U Firefiox-u treba u samim podešavanjima browsera izmeniti redosled preferiranih jezika da bi se "normalizovao" prikaz, a Google Chrome je po ovom pitanju najžilaviji od svih, ni preferiranje engleskog neće popraviti prikaz.

U čitavoj priči nije jasno zbog čega je to bitno samo za Freebiking, a ne i za Staze i Bogaze i Jeep Club sajtove, jer se na sva tri koristi isti XML Google Maps plugin i u sva tri slučaja jezička podešavanja same WordPress instalacije su identična? Mora da mi je nešto promaklo, mada u krajnjoj liniji i nije preterano bitno - i bez šrafure visinska informacija je sasvim ok...

Eh da, kad smo već kod toga, u ovoj igrariji sam se pozabavio i instalacijom RC verzije Internet Explorera 9 - ako među vama još uvek ima onih koji iz nekog razloga preferiraju IE, instalirajte devetku već sada, zaista je MNOGO bolja i brža od osmice (a i nema probleme sa prikazom Freebikinga koje ima osmica).
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by ZoranV »

Za Internet Explorer dovoljno je da se numerički format u Control Panelu Windowsa prebaci sa srpskog na engleski da bi počeo korektno da prikazuje profil visine. U Firefiox-u treba u samim podešavanjima browsera izmeniti redosled preferiranih jezika da bi se "normalizovao" prikaz, a Google Chrome je po ovom pitanju najžilaviji od svih, ni preferiranje engleskog neće popraviti prikaz
Evo i u Operi je dovoljno samo promeniti podešavanja za glavni jezik sa srpskog na engleski!
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by alazovic »

barda wrote:
alazovic wrote:Takođe u zatvorskom paternu - isto na 6 računara koje koristim kući i na poslu, XP, Win7 32, Win7 64, IE6(sa upozorenjem da je stari browser), IE8, FF 3.6, GC 9...
Čak se i na mojim telefonima Nokia 5800 (wlan) i Nokia 6120 (gprs) na Operi Mini 5.1 vide šrafure na profilu 8)
Brzo si proverio na svih 8 mesta :lol:
Team Viewer je moj dobar drug, već godinama smo u vezi 8)

A propo objašnjenja, meni teško ide razumevanje srpskog na elektronskim napravama, to je i ključ mog negativnog rezultata x8 :oops:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alexapi32
Posts: 60
Joined: 26 Jan 2011, 23:44
Location: Pirot

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by alexapi32 »

Jel moze neko da objasni kako da dobijem taj visinski dijagram i postavim recimo na Facebook?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by bluealek »

Nikako. Njega generiše XML Google Maps plugin za WordPress iz GPX fajla koji pošalješ u okviru svog članka na glavnom delu sajta. Dakle ne može automatski da se prikazuje ni na fejsbuku ni na forumu.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kako vidite visinske profile na FB-u?

Post by shebez »

Print Screen, pa postavis kao fotografiju.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply