Kako ubaciti video klip u tekst editoru

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Kako ubaciti video klip u tekst editoru

Post by shebez »

Pitanje za Saleta (ili bilo koga ko zna), kako se prebacuje URL video klipa u tekst turoteke, kao sto fotografiju sa drugog sajta prevuces u text turoteke da li moze da se prevuce i video klip. Gosa je ubacio link, a da li je izvodljivo da plejer bude na freebikingu.
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Beli (4x4) karavan Sjenica 2011

Post by Gosha »

Naravno da moze [pogledaj isti ovaj tekst na Klubu putnika, na dnu je video], medjutim, potrebno je instalirati neke module. Ja filmove kacim na Blip.tv posto dozvoljava vise od Youtubovih 15 minuta [do skoro samo 10 minuta], ali i sa Blip.tv mogu da rade, ocigledno :D.

Konkretno na ovom najnovijem FB nekada radi, nekada ne radi, Sale i ja jos nismo utvrdili zasto i kako!?!? Uglavnom kada ja unosim kod, taj embed kod, ne desi se nista, tj ne prikaze se onaj pocetni ekran videa. Kada je to Sale uradio, uspelo je da se vidi, ali ako ja ponovo udjem u edit istog fajla, opet video nestane!?!?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Beli (4x4) karavan Sjenica 2011

Post by shebez »

Znam da moze, pokusao sam i ja da ga uglavim i nije radilo pa sam se pitao u cemu je fora :?: :?
Mislio sam da ja negde gresim i da neznam da uradim kako treba... :roll:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beli (4x4) karavan Sjenica 2011

Post by bluealek »

Evo, gledajte i uživajte 8) . Sve što treba uraditi jeste u HTML modu prekopirati onaj embed kod koji se daje za dotični video na samoj blip.tv stranici.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Beli (4x4) karavan Sjenica 2011

Post by Gosha »

Ne kapiraš ti nas Sale :D ...

Evo samo sam kliknuo na "Izmeni ovaj članak" i onda bez da išta diram kliknuo na "Ažuriraj" i video je nestao :?:

Isto se dešava, tj. ni ne popjavi se video, kada mi u html kodu kada unosimo putpis i dodamo taj embed code. Neki bag očito. Ajd sada vrati video, pošto ja mogu samo da vratim kao link :D.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Beli (4x4) karavan Sjenica 2011

Post by bluealek »

Ako si editovao članak u vizuelnom modu, da li ti je u editoru bio vidljiv na kraju teksta flash prozor dimenzija 640x480? (ono sa bledo narandžastom pozadinom i f znakom u sredini) Ako nije, onda to znači da praktično istog trenutka kada ti uđeš u editor taj embedovani flash nestaje. Moraću da provalim u čemu je štos.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Beli (4x4) karavan Sjenica 2011

Post by shebez »

bluealek wrote:Ako si editovao članak u vizuelnom modu, da li ti je u editoru bio vidljiv na kraju teksta flash prozor dimenzija 640x480? (ono sa bledo narandžastom pozadinom i f znakom u sredini)
Ja sam ulazio pre Goshe da vidim kako si namestio i video sam taj flash prozor. Ali nisam nista dirao samo sam izasao, da nesto ne pokvarim :wink:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Beli (4x4) karavan Sjenica 2011

Post by Gosha »

Poslao sam ti u mailu 4 print screen-a, kako nema koda, kako ga unosim, kako se pokaze bledo narandzasti flash i kako se posle ne pokaze video gde treba, tj u trenutku "azuriaj" nestaje i ne pojavi se na finalnoj stranici :?:

Kada ponovo udjem u editor, nema koda.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kako ubaciti video klip u tekst editoru

Post by Gruja »

Image

'zvinjavam se za off topic, ali mor'o sam... :mrgreen:
Post Reply