Font i čitljivost?

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Font i čitljivost?

Post by bluealek »

Vidim da su Vladas i shebez za svoje putopise koristili veći font. Da li to znači da vam je standardni font koji se koristi za sajt (Calibri) previše sitan?

Ja sam se opredelio za njega zato što je kompaktan i praktičan, naročito za naslovnu stranu, gde obezbeđuje da se minimum sadržaja prelije u sledeći red (naročito pri razvlačenju kategorija Baze jeftine spavke). Razmišljao sam i o tome da za osnovni font postavim Trebuchet MS (ovaj koji se koristi i ovde na forumu), koji je prilično čitljiv i dopadljiv, a za istu nominalnu veličinu slova su više nego očigledno krupnija nego Calibri.

Da menjamo ili ne?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Font i čitljivost?

Post by shebez »

Font koji je po default-u mi se u prvi tren ucinio sitnim, a nekako mi je ariel standard. Na poslu sve pisem u arilu, tako da sam pisao u njemu, u sustini meni je sve jedno samo da se lepo vidi.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Font i čitljivost?

Post by shebez »

Sale na tekstovima koji su podeljeni na vise strana, na sledecu stranicu se prelazi klikom na broj strane pri dnu aktuelne stranice.
Ponekad mi se cini da su ti brojevi strana slabo vidljivi i da se citaocu moze desiti da procita samo prvu stranu price i da pomisli da je to sve. Postoji li jos neki nacin da se bolje i vidljivije prikaze link ka sledecoj strani?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Font i čitljivost?

Post by Gosha »

Bas se to meni desilo, cekao sam nastavak Vladine price o Albaniji :D ... ali najozbiljnije, naime, poucen iskustvom sa nekih drugih sajtova, gde ljudi cesto pisu putopise u nastavcima, po danima...

Sto se tice fonta, meni su citljiviji obicni [ma koji bili], od boldovanih. OK mi je i najprostiji Arial, kao i Trebuchet MS, Segoa, Calibri [ja ga zovem mala Verdana :)]...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Font i čitljivost?

Post by bluealek »

Navigacija po stranicama može da se odradi manuelno, tako što autor teksta postavi natpis ili sličicu za prelazak na sledeću stranicu na mesto gde mu se učini da je logično. Ima i neki multipage plugin koji proširuje standardni navigator po stranicama članka, ali je malo rogobatan i teško ga je iskonfigurisati tako da se dobro uklopi u layout svakog članka. Videću šta može da se uradi, ali u međuvremenu sugerišem autorima da sami stavljaju vidljivije linkove kojima povezuju svoje stranice.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Font i čitljivost?

Post by shebez »

Znao sam da moze rucno u svaki tekst da se ubaci ali mislio sam da mozda sam word pres ima neku funkciju, evo malo sam se igrao pa sam ubacio kod Vlade u severnu Albaniju strelicu Image Kako izgleda? :D
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Font i čitljivost?

Post by Gruja »

Po meni bi trebalo da linkovi ka sledećim stranama budu odmah nakon teksta, iznad onih gluposti, twitter, facebook i trte-mrteshare...
Post Reply