Uklanjanje starih stranica?

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Uklanjanje starih stranica?

Post by bluealek »

Deluje mi da se Google ipak ne snalazi u paralelnom postojanju starih plain HTML stranica sa istim sadržajem na sajtu, tako da ga to ometa u korektnom indeksiranju sajta. Razmišljam na temu da ipak uklonim HTML stranice prethodne verzije sajta, šta mislite? S jedne strane, zgodne su kao neko istorijsko svedočanstvo, ali u perspektivi njihovo postojanje izaziva više štete nego koristi.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Uklanjanje starih stranica?

Post by alazovic »

A ja baš nađoh na nekom starom cd-u webzipovanu verziju sajta iz 2005. godine, onu koja je najduže bila aktivna, sinoć sam je natenane pregledavao...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Uklanjanje starih stranica?

Post by bluealek »

Ok, ne insistiram, samo mi pada na pamet kao jedno od mogućih rešenja. Probaću i druge solucije, ako recimo upload sitemap-a na Google, ili konfigurisanje robots.txt datoteke da probam da mu stavim do znanja šta treba da indeksira. Možda instalaciju nekog SEO plugin-a koji bi sve te radnje trebalo da odradi automatski.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Uklanjanje starih stranica?

Post by alazovic »

Pogrešno shvaćeno, sve što se postavi na novom sajtu, po meni bi moglo da se makne sa starog. Kad se završi prebacivanje, možda da se postavi link na starom delu na turoteku i to je to.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Uklanjanje starih stranica?

Post by pedja »

U zaglavlju strana koje ne želiš da budu indeksirane na pretraživačima stavi <META NAME="ROBOTS" CONTENT="NOINDEX, NOFOLLOW">.

Takođe, nađi na internetu objašnjenje sintakse daoteke robots.txt pošto isto možeš i njom da postigneš.

Sale, pošalji taj CD Saletu da stavi i taj sadržaj. Veliki je needostatak što u arhivi nema te najkorišćenije verzije sajta.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Uklanjanje starih stranica?

Post by alazovic »

To sa meta name... sam i ja mislio da predložim, ali bi u svakom pojedinačnom html fajlu starog sajta trebalo ručno da se ubaci, pre toga da se svuče sa neta (ako Saša nema na HDD-u što sumnjam) pa sve to ponovo da se postavi na net. Ućutah jerbo je Saša imao pametnijih stvari za odrađivanje...

Jedna skriptica koja iza <head> taga ubacuje taj "meta" u tekstualnom fajlu bi završila posao, samo se pusti kroz sve fajlove.
Ja to u stvari radim iz Notepad++ (ne bi ga menjao ni za šta na svetu, ni njega ni notepad2 :)) u "Search/Find in files" 8)

Sale, ako kažeš da ti treba ova 2005. verzija sa kompletnom originalnom turotekom, mogu da ti je pošaljem, a prethodno da ti sredim sve ove fajlove. Trebalo bi da izbacim i "Created with Webzip..." tekst sa strane. Problem je što bi se slike iz turoteke duplirale jer ne bi odgovarale putanje. Ova verzija je "teška" oko 40mb, ali ima dosta stvari koje bi mogle da se izbace...

Ajd, odluči(te), raspoložen sam za svaku variantu!

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Uklanjanje starih stranica?

Post by bluealek »

Ako bismo to i radili mislim da bi jedino bilo logično staviti u neki poddirektorijum, kao što je slučaj sa onom prvom verzijom u Freebiking_old. Batch izmena fajlova iz Dreamweavera u principu nije problem - može ne samo da se ubaci metatag koji hoćeš, nego mogu i svi linkovi ka x u fajlovima da se izmene u linkove ka y (ako bude trebalo). Videćemo.
Post Reply