Skinuto www

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Skinuto www

Post by bluealek »

Malopre sam skinuo www iz adrese sajta jer se pokazalo da to iz nekog razloga na naslovnoj stranici pravi problem sa AdSense-om. Ovo ne bi trebalo vama da zadaje bilo kakvu poteškoću - WordPress će automatski u svakoj adresi koju ste kucali sa www da odbaci dotični prefiks i da vam pronađe stranicu koju ste tražili (barem bi trebalo da bude tako). Ako sa ovime budete imali bilo kakvih problema, javite.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Skinuto www

Post by bluealek »

Problem sa prikazom oglasa na naslovnoj stranici je neko vreme delovao rešen, ali se očigledno nakon prvog indeksiranja nakon promene AdSense ponovo sludeo. Izgleda da je problem u tome što Google robot ne uspeva da pronađe dovoljnu količinu tekstualnog SADRŽAJA na naslovnoj stranici (moguće da je to uzrokovano činjenicom da sam je tako koncipirao da uopšte nemam CONTENT prozor, već je sve rešeno preko vidžeta, uključujući i SVEŽE NAPISANO). Instalirao sam SEO All in One Pack plugin, iskonfigurisao ga, ubacio ključne reči, sad treba sačekati par dana na sledeće indeksiranje i videti da li on uspeva da premosti ovaj problem.

Inače, sad me nešto mrzi da u prikaz adrese vraćam www, jer mi se ovako bez ta tri slova viška čini nekako cool, to www ljudi stavljaju u nazive sajtova po navici, ali za time realno nema potrebe. Šta vi mislite? NIje problem kada neko ukuca www, WordPress to automatski preusmeri.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Skinuto www

Post by Gruja »

Meni je svejedno. Međutim, zar ne beše da iako adresa ima u sebi www, pa ga ti u kucanju izostaviš, sam browser se lepo snađe sa tim kao i da ga ima?!Tako da bi adresa mogla biti sa www zbog gugleta, a ko hoće može da kuca i bez www!?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Skinuto www

Post by bluealek »

Upravo tako. Štagod da ukucaš, stigneš gde treba. A i Google-u je čini mi se svejedno, bitno da SE optimizacija bude urađena kako treba. Sve češće viđam sajtove koji se odazivaju bez www, izgleda da ima sve više ljudi koji kontaju da su ta tri slova samo višak.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Skinuto www

Post by pedja »

www je potpuno nepotreban deo adrese sajta. Medjutim, vremenom je postalo uobivajeno i sada je nezgodno izbacivati ga. najpre zato sto bez www, automatski sistemi ne mogu da prepoznaju adresu u tekstu (imejl, tekst procesori, blogovi, forumi i slicno). Da bi adresa bez www bila prepoznata i automatski prikazana kao link mora da ima http:// ispred. Ako sadrži www, onda ce link biti prepoznat i generisan.

Druga stvar, ako si odlucio da iybacis www iy adrese onda to mora[ uraditi u poptunosti - sve adrese na sajtu moraju biti bey www a ako korisnik i ukuca to www, sajt treba da ga preusmeri na adresu bey www. To je bitno za SEO.

Što se sadržaja naslovne strane tiče, kada je otvoriš u veb čitaču, klikni desnim mišem pa izaberi opciju za prikaz sorsa strane. Tu ćeš videti šta i veb pretraživači na toj strani vide. U principu, sve što je generisano krou ajax (javascript) pretraživačima je nevidljivo.
Post Reply