Reportaže u PDF ili SWF formatu?

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Reportaže u PDF ili SWF formatu?

Post by bluealek »

Društvo, možda će vam moje pitanje zvučati malo smešno, ali spremam se da lepo složim po tipu i postavim na sajt nekih pedesetak svojih reportaža iz dosadašnje "karijere" u Auto Bildu i ne mogu nikako da se odlučim da li da ih postavim u PDF ili SWF formatu. Šta biste dakle više voleli od ovo dvoje? Prednost SWF-a je što za isti kvalitet mogu skoro da prepolovim gabarit fajlova (pa samim tim i vreme učitavanja). Što se samog interfejsa za prikaz na sajtu tiče (mogućnosti zumiranja, pomeranja, listanja) skoro da su identični. S druge strane, ljudi više vole PDF jer predstavlja neki standardizovan format za dokumente i ako neko poželi da ga skine daleko mu je praktičnije da ga širi dalje u PDF-u, jer praktično svako ima Adobe Reader.

Trenutno izvodim pripremne radnje a pre podne mislim da ću ovu stranicu konačno formatirati, pa nije kasno da kažete svoje mišljenje - možda mi pomognete da prelomim :-)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Reportaže u PDF ili SWF formatu?

Post by alazovic »

*.pdf
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Reportaže u PDF ili SWF formatu?

Post by barda »

pdf!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Reportaže u PDF ili SWF formatu?

Post by Gosha »

3:0 :D
Post Reply