Freebiking - četvrta inkarnacija

Vaša pitanja i predlozi u vezi ovog foruma i Freebiking sajta, kao i administratorska obaveštenja.

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking - četvrta inkarnacija

Post by barda »

Ok, znači ti ih nećeš brisati, nego ćeš promeniti status, ili da to rade autori članka? Pretpostavljam da se najave brišu automatski...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking - četvrta inkarnacija

Post by bluealek »

Ne brišu se automatski, samo po isteku datuma završetka događaja automatski nestaju iz liste najava. I dalje postoje kao članci. U status nacrta mogu da ih prebace autori ili administratori, potpuno je svejedno.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking - četvrta inkarnacija

Post by shebez »

Autor najave izvrsi par korekcija: cekira da bude vidljiv tekst u turoteci, zadrzi trek i edituje tekst. Napise kako je bilo, kuda se vozilo, sta se radilo, neku anegdotu sa voznje i doda se jos koji link ka slikama i super :)
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking - četvrta inkarnacija

Post by barda »

Evo, napokon sam uhvatio vremena pa napravio priču, doduše na Stazama i bogazama, pa reko ajde da probam i copy-paste na Freebiking i radi (ceo html kod) :) - http://freebiking.org/2011/08/fg3jez2man

Možda to nije najbolje rešenje - ponavljaju se stvari, ali ajde reko, ovo je biciklistička priča pa neka bude i ovde zabeležen...
Probacu sa sledećom najavom možda malo drugačije, ali ipak je potrebno dosta vremena za sklapanje priče, slika... :?
Možda su ipak zbog toga ljudi malo aktivni u putopisima...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Freebiking - četvrta inkarnacija

Post by bluealek »

Mislim da ti brkanje putopisa i trekova zaista nije dobra zamisao, jer su Staze i Bogaze i Freebiking već funkcionalno integrisani preko Freebiking Atlasa, koji ljudi inače kao resurs većinom previđaju. A svi sadržaji Fruške gore na Stazama su inače dostupni preko http://freebiking.org/fb-atlas/vojvodina/fruska-gora. Mislim da ljude treba upućivati da opise trekova kače ISKLJUČIVO u bazu trekova na Stazama, a ne sad da pravimo bućkuriš od naših kategorija. Naravno, može se na prigodan način linkovati i upućivati na te sadržaje i sa Freebikinga, a postoji i mogućnost koju vidim da niko sem mene do sada nije koristio, da članak na Freebikingu zapravo bude redirekcija na stranicu na Stazama, upotrebom Page Links to polja, slično kao što imaš slučaj sa Gocinim najavama izleta.

Inače, kada postavljaš članak nemoj da te mrzi da popuniš i sadržaj Dynamic Content Gallery Metabox-a, po uzoru na ono kako sam ti ja to dopunio na prethodnom članku koji si postavio. To je neophodno da uradiš kako bi ti članak bio upotrebljiv za postavljanje u Izdvajamo prozor (umesto da ti se na mestu slike pojavljuje natpis "Error"). Potrebno je dakle da u Image URL staviš putanju do slike koju želiš da koristi za prikaz u izdvajamo prozoru, a u Slide Pane Description ono što želiš da piše ispod slike (možeš i da iskopiraš sadržaj iz polja "Odlomak", što je najčešće slučaj).
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking - četvrta inkarnacija

Post by barda »

Da slažem se, malo sam na brzaka to postavio, i po automatizmu, ali treba ipak pročitati uputstvo koje je lepo napisano :)

http://freebiking.org/uputstvo

Uklonio sam članak.
Putopis zaista treba da bude posebna i inspirativna priča sa svojom temom i niti, a za kratke opise trekova je SB sasvim dovoljan i lepo povezan sa atlasom....
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Freebiking - četvrta inkarnacija

Post by barda »

Da li je moguće okačiti neki članak koji nije ni najava, ni članak za objavu o nekoj temi, već samo da prikaže neki trek, ili više trekova kao predlozi za vožnju, ili kada raspravljamo o određenim varijantama, da odmah imamo na karti?

Da se otvori neka kategorija TEMP koja se neće videti u produkciji, a biće korisna za forum? Ja sam se prošli put snašao, stavio sam kao najavu sa starijim datumom :wink: ili možda i postoji tako nešto?
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply