Set lakih tockova za recumbent tricikl (PRODATO)

Mali oglasi. Masovna, očigledna i drska komercijala biće brisana.

Moderator: Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Set lakih tockova za recumbent tricikl (PRODATO)

Post by IRalic »

PRODATO!

------------------------------
Helou ;)



Posto nema izgleda da sebi pravim tricikl u skorije vreme, a sledeci lezeci projekat treba finansijski podupreti ;)
resio sam da ponudim na prodaju ovaj set tockova koji je svojevremeno bio na mom Speedster sportskom recumebtn triciklu.
Tockove sam saam pleo od pribavljenih komponenti, a zice su morale da se skracuju i rezu, jer tako kratke nema da se kupe (bar kod nas)

Set tockova idealan za nekog ko planira kupovinu Stein trajka, ili hoce da pravi svoj (ili da mu neko pravi po porudzbi)
Posto se maleni tockovi tesko nalaze, a dobre gume za iste jos teze, eto idealne prilike da nabavite sebi komplet po znatno manjoj ceni od novih ;)

Sto se kompatibilnosti sa serijskim modelima tricikala tice, predji tockovi 100% pasuju na svaki Stein tricikl,
a zadnji na svaki drop-out sa 135mm sirine (jedino ostaje pitanje geometrije, tj da li je proizvodjac imao u vidu i zadnji 16" tocak)
Uglavnom trebale bi da pasu na svaki tricikl koji koristi uske prednje glave (ne mogu da garantujem, jer nisam ih ni video ni probao, ni merio)

Dakle tockovi su vozeni, i presli negde oko 5500km, drumske asfaltne voznje naravno ;)
Tacno 4321km na triciklu, a ostatak su dva tocka odsluzila na onom mom bivsem maleckom lowraceru sa prednjim pogonom.
Sto se stanja tice, tockove tesko da bi ste razlikovali od tek sveze upletenih,gledajuci iz daleka.
Ali kad se malo bolje zagledaju iz bliza, primeti se po koja sitna i tanka ogrebotina eloksiranog sloja felne,
nastala normalnim koriscenjem (odskocio kamencic,grancica i sl.)

Felne su JetSet jednozidne (ne brinite, veoma su jake, Steintrikes ih stavljaju na svoj Magnum tandem!)
Prednje glave su Bitex uske (62mm) na masinskim lezajima, a zadnja je Shimano FH-M475 sa pipadajucim QR iglom.
Zice su 14G crne, po 16 komada na prednjim i 18 na zadnjem tocku (cross 2 sema)
Na sva tri tocka su stavljene Ritchey trake za felnu, Kenda unutrasnje gume sa autoventilom,
i Brompton Green 37-349 spoljne gume sa kevlarskim slojem ispod gazeceg za jacinu i zastitu od busenja.(sam obod je zicani,ne savijaju se)
Inace su medju najbolje kotrljajucim gumama u klasi (max preporuceni pritisak 6,8 Bar!), a jos su i prilicno izdrzljive (ja im dajem jos minimum 5000-6000km)

Naravno na sva tri tocka je predvidjeno montiranje rotora disk kocnice po ISO sistemu (6 srafova)
ali mogu se koristiti i za kocnice koje koriste samu felnu kao kocionu povrsinu, s tim sto kocione povrsine nisu masinski obradjene za tu svrhu,
te cete paknovi trositi eloksazu dok ne dodju do samog aluminijuma.

Trenutno nemam vagu pri ruci da izmerim tacnu tezinu, ali ako je verovati mom merenju i zapisima pre sklapanja,
prednji tocak je tezak 542 grama, a zadnji 863 grama (bez guma)
Bromton spoljasna guma ima 245-250 grama a unutrasnje su negde 80-90 grama

Ako bi ste hteli nabaviti nov set ovakvih tockova, samo materijal bi vas kostao 185 eura
plus troskovi pletenja, raznih postarina i ostalog ..
Od mene ovaj set, sa max 50% potrosenim gumama mozete kupiti sa samo 100 eura

Kontakt: PP na forumu ili e-mail ralic.igor [at] gmail.com

evo par slika, a slike kopletnog tricikla nekadasnjeg ovde: http://s113.photobucket.com/albums/n227/iralic/TRIKE/


P.S. Zaboravih da pomenem da je ostatak od 16, odnosno 18 rupa na felnama i nablama i dalje prisutan ;)
te ako neko zeli da tockove iz bilo kog razloga ojaca, to moze da ucini samo sa dodavanjem ostatka zica.
Inace imam jos 18 komada takvih zica, pa i njih dodajem na ceo komplet.


Lezeci pozdav!

Image
Image
Image
Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply