Kako iskoristiti slobodno popodne?

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Kako iskoristiti slobodno popodne?

Post by alazovic »

A propo ove diskusije i ovoga:
bluealek wrote:
markowe wrote: - uostalom, ne može se u planine svake nedelje!
Ko kaže? :) To je ono u šta već godinama pokušavam da ubedim ljude, ali mi nešto baš i ne veruju na reč, pa se slabo odazivaju kad zovem u planine...
... a da ne idem u offtopic kada već postoji tema "planinarstvo", meni su najslađi neplanirani odlasci u planine, kao ovaj koji sam napravio u subotu :)

U Kraljevu duvao vetar kao nenormalan, čak je i dva crepa skinuo sa burazerove kuće... Sa drugarom Raškom sam se uputio ka podnožju Goča kolima da donesemo sveže vode za piće jer već godinama ne pijem vodu sa česme. Otišli smo do "pečurke" u Sokolji, a tamo - ni daška vetra! Iako je bilo već 4 popodne, odlučismo mi da se malo prošetamo do vrha grebena ka severu. Poneo ja i fotoaparat, pa su pale divne slike zalaska sunca i okolne prirode u ranom prolećnom ambijentu.

Ako ima interesovanja - mogu i da ih okačim :)

U suton smo već bili na preko 900mnv (česma je na nekih 500mnv) i uopšte nam se nije silazilo odozgo! Trava ozelenela, nigde snega, krenulo i rano cveće da izbija (valjda mu je naziv dan-noć, ono ljubičasto)...

Po mrklom mraku smo rešili da siđemo najtežom trasom - planinskim vencem pored pećine, skoro vertikalnom stazom - na jednom delu je čak postavljena i sajla za osiguranje... Osvetljenje nam je, pored neke male lampice na mom telefonu, pravio samo mesec (polumesec) na vedrom nebu :) U donjem delu smo izgubili čak i markaciju na putu pa smo sišli stotinak metara nizvodno od mosta na Sokoljskoj reci tako da smo i nju preskočili na pogodnom mestu što je upotpunilo doživljaj.
Ostalo je da putem po mesečini odšetamo do 2km udaljene polazne tačke gde nas je čekao Raškov jugić i baloni s' vodom... Za dvadesetak minuta već smo bili kod kuće, slušajući vetar kako besni po roletnama, drveću i krovovima!

Oni koji se sećaju ture po Goču iz oktobra 2004. http://alazovic.fotopic.net/c328911_25.html mogu da zamisle kakav je to divan teren. Ostale pozivam da to svakako dožive - uživo :)

Kada nađem vremena, moraću "za dana" da popnem smer od reke do pećine - da upotpunim taj track a i da slikam sve ono što nisam mogao te noći. Neverovatan je pogled sa jednog od vidikovaca na kompletnu ski stazu na Goču sa Željinom u pozadini!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

http://alazovic.fotopic.net/c1220526.html :)

Kad budem našao slobodnog vremena otići ću kontra smerom da dopunim
galeriju slikama koje zbog mraka tada nisam mogao da napravim...

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
dookie
Posts: 16
Joined: 30 Mar 2007, 15:52
Location: Belgrade
Contact:

Post by dookie »

Odlicne fotke iako je bio februar...koji, mora se priznati, i nije bas uvek pogodan za dobre fotografije.

A i slazem se sa Vama da sa dobrom voljom uvek moze da se smisli neki manji ili veci izlet u planine.
Ja se trudim koliko mogu da obidjem sve planine u Srbiji i za sada mi ide dobro. Mogu i ja da postavim neke fotke ako ima interesovanja.

Pozz
Post Reply