8 martovski susret planinara na Fruškoj gori

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

8 martovski susret planinara na Fruškoj gori

Post by rajko55 »

Pozdrav juče je se preko 600 planinara okupilo na Fruškoj gori u Vrdniku i učestvovalo u planianrenju do Zmajevca, neki stazom dugom 16km a neki kratkom od 4 km,kako je bilo na stazi od 16km po snegu i lepom vremenu u narednim slikama.
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 4bf3f49569
pozdrav i neka gojzerice šetaju
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: 8 martovski susret planinara na Fruškoj gori

Post by bluealek »

Ta potreba za okupljanjima u stotinama i hiljadama kod planinarske populacije (doduše, ne kod svih) je zanimljiv sociološki fenomen... Nekako stičem utisak da ljudi na takva dešavanja ne odlaze zbog prirode, već zbog gomile, kao da idu na nekakav stadion :? . Tj. da većina njih tamo nikada ne bi otišli sami ili u nekom svom užem krugu prijatelja (imao sam takve slučajeve, komentare u stilu "ma šta ću tamo sam(a), idemo kad idu ljudi").
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: 8 martovski susret planinara na Fruškoj gori

Post by rajko55 »

Sale meni nije bitno da li idem sam ili u društvu , sve ima svoje prednosti i mane , ja idem i sam a idem i kad je hiljadu ljudi da se družim i zezam.
pozdrav i neka gojzerice šetaju
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: 8 martovski susret planinara na Fruškoj gori

Post by bluealek »

Ma za tebe Rajko znam da ideš i sam (čak i preko pola Evrope :-)), zato i kažem "ne kod svih". Ali i ti znaš da ima gomila onih koji se neće mrdnuti ka planini ako im neko ne garantuje da će tamo da zateknu zilion planinarskih hodočasnika, kao da im sama priroda nije dovoljan mamac. To je zapravo bilo ono što je mene davnih dana pre jedno 25 godina i oteralo iz institucionalnog planinarstva, što mi je postalo jasno da skoro niko tamo zapravo ne ide zbog same prirode, da je motivacija striktno socijalna.
Post Reply