Kanjon Vučjanke

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Kanjon Vučjanke

Post by Gruja »

Prošlog petka sam sa svojim društvom ponovo posetio ovo čarobno mesto. Pa da podelim sa vama utiske i, naravno, fotografije.
Kanjon reke Vučjanke je mesto koje krasi izuzetna lepota. Nesvakidašnji teren je tako ušuškan u okolna brda da je praktično nemoguće sa puta iznad kanjona videti kakav se tu biser krije. Da bi to otkrili morate krenuti tamo upravo sa namerom da prođete kroz srce kanjona, da utonete u njega i pustite da vas on vodi kroz svoje magične pejzaže koji kao da nisu deo ovih krajeva već nekih drugih, dalekih, nama nepoznatih fantastičnih prostranstava. Ovo je mesto kome treba posvetiti ceo jedan dan baveći se fotografisanjem, a možda i više od jednog dana. Nažalost, dan kada smo bili je bio malo oblačan, što je odlično za šetnju, ali ne i za fotografisanje. Međutim, kako nas je bilo više u toj šetnji, nisam ni mogao nesmetano da fotografišem, tako da jedan pravi fotosešn ovog kraja još uvek čeka neku drugu priliku!

http://picasaweb.google.com/vojislav.gr ... tembar2009
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kanjon Vučjanke

Post by bluealek »

Ovo zaista izgleda fenomenalno! Reci mi jel dotični kanjon ono parče od jedno kilometar dužine neposredno na jug od Vučja, što glavni put malo zaobilazi, pa se iza kanjona ponovo spušta u dolinu reke? Ta Kukavica je zaista pravo otkriće, šteta što je nama iz Beograda tako užasno daleko, inače bismo verovatno mnogo češće išli tamo...
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kanjon Vučjanke

Post by Gruja »

Da, to je to, možda nije samo kilometar, ali nije ni mnogo više.
Evo Google Earth fajla za one koji bi išli i ne znaju kako doći tamo.

http://rapidshare.com/files/287523686/Vucje.kmz
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Kanjon Vučjanke

Post by ZoranV »

Ovo ti je stvarno odlično!!! Kaži kakav je sam prolaz kroz kanjon. Da li se ide kroz vodu i koliko, ili ima stazica pored reke?
Vidim da ste svi u patikama, tako da mislim da nije nešto preterano zahtevno da se prođe. Koliko je dugačak kanjon? Ajde malo daj nam neke preciznije podatke!
Pozdrav, Buca
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kanjon Vučjanke

Post by Gruja »

Prolazak kroz ovaj kanjon nije skoro nikakav izazov. Staze nema, a i nije potrebna, sam kanjon vas vodi tu gde treba ići, tj. nema se gde drugde. Nivo vode je veći deo godine jako mali, možda samo u proleće bude veći, ali nisam odavno bio tamo u to doba godine. Sećam se pre nekih desetak godina kada je reka bila prilično većeg nivoa da i tada nije bilo previše teško naći prolaz, nikada nije bilo potrebe gaziti vodu. Dužina je možda nekih 1,5 km ali to već ne smem da tvrdim, kanjon nije dugačak, i može se sasvim opušteno i bez žurbe ići kroz njega. Mi smo u petak šetali kroz njega nekih 2 sata (u jednom smeru) i to bez neke žurbe, a preporučio bih i još laganiju šetnju, onako penzionerski. Povratak preko akvadukta je dosta brži, ali i on ima svoje draži, posebno volim da sednem iznad kanjona i uživam u pogledu, popijem neki sok i nešto grickam. Iznad akvadukta je Skobaljić grad, ruševine nekog starog mesta, nismo otišli tamo jer mi je skoro celo društvo odmaglilo daleko ispred kad sam stigao do mesta odakle bi mogli izaći gore, ali ako odete tamo trebalo bi i to posetiti jer kazu da je 150 metara od kućice koja je na kraju tog akvadukta, pred spuštanje stazom do hidrocentrale.
Nadam se da sam dao odgovarajući odgovor, slobodno pitajte ako ima još nešto što vas zanima.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Kanjon Vučjanke

Post by ZoranV »

Gruja wrote:Prolazak kroz ovaj kanjon nije skoro nikakav izazov. Staze nema, a i nije potrebna, sam kanjon vas vodi tu gde treba ići, tj. nema se gde drugde. Nivo vode je veći deo godine jako mali, možda samo u proleće bude veći, ali nisam odavno bio tamo u to doba godine. Sećam se pre nekih desetak godina kada je reka bila prilično većeg nivoa da i tada nije bilo previše teško naći prolaz, nikada nije bilo potrebe gaziti vodu. Dužina je možda nekih 1,5 km ali to već ne smem da tvrdim, kanjon nije dugačak, i može se sasvim opušteno i bez žurbe ići kroz njega. Mi smo u petak šetali kroz njega nekih 2 sata (u jednom smeru) i to bez neke žurbe, a preporučio bih i još laganiju šetnju, onako penzionerski. Povratak preko akvadukta je dosta brži, ali i on ima svoje draži, posebno volim da sednem iznad kanjona i uživam u pogledu, popijem neki sok i nešto grickam. Iznad akvadukta je Skobaljić grad, ruševine nekog starog mesta, nismo otišli tamo jer mi je skoro celo društvo odmaglilo daleko ispred kad sam stigao do mesta odakle bi mogli izaći gore, ali ako odete tamo trebalo bi i to posetiti jer kazu da je 150 metara od kućice koja je na kraju tog akvadukta, pred spuštanje stazom do hidrocentrale.
Nadam se da sam dao odgovarajući odgovor, slobodno pitajte ako ima još nešto što vas zanima.
OK super je ovo, zahvaljujem.
Buca
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kanjon Vučjanke

Post by barda »

Ja se već spremam psihički za Vučjanku :D

http://www.politika.rs/rubrike/Magazin/ ... ca.sr.html

Lep tekst :idea:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Kanjon Vučjanke

Post by Gruja »

Verovatno nije lepo sa moje strane da ovo radim, ali šta ćeš, ovo treba videti...
Evo šta su freebikeri propustili 15. i 16. maja:
http://picasaweb.google.com/vojislav.gr ... cjeMaj2010

Slike iz septembra su lepe, ali u sredu 12. maja voda je bila neverovatno bistra i šetnja kanjonom je bila očaravajuća.
Nikada nisam video ovako bistre virove.
Post Reply