Nove staze na Novom Beogradu

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Nove staze na Novom Beogradu

Post by Astrodule »

Ljudi, raskopase pola trotoara u mom kraju.
Ali mi nesto nije jasno - izgleda da prave jednosmerne staze na svakoj strani kolovoza. Naime u Omladinskih brigada ima po jedna staza na obe strane ulice. E sad to ne bi bilo lose da staze nisu siroke 1m. To znaci da kad naletis na dete na biciklu, neces moci da ga zaobidjes.
Ja naime, otkad su mi ukrali bicikl, vozim rolere i meni je super sto ce da stave nove staze, ali te jednosmerne su toliko uske da jedva ja mogu da vozim, a da ne udaram u ivicu staze.
DA LI JE NORMALNO DA STAZA BUDE SIROKA 1M?
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Ma ćuti, dobro je da ih prave uopšte. A baš ovih dana ne da ih prave...
Koliko sam ja primetio, uglavnom su dvosmerne.
A te jednosmerne, ako su široke 1m, mislim da je to dovoljno za preticanje.
Mada, od viška glava ne boli. Stoga ja predlažem, gde god je to moguće, po dve trake u oba smera, sa sve bašticom u sredini. 8)

Što se rolera tiče, moraću da te razočaram - vozači rolera su u suštini pešaci, a pešacima je kretanje bici stazom zabranjeno.
Prema tome - ili u nabavku novog bicikla ili kotrlj kotrlj po trotoaru, zajedno sa klincima, bakama i dekama... :twisted:
.
User avatar
Dejan80
Posts: 8
Joined: 06 Jun 2007, 03:08
Location: Beograd

Post by Dejan80 »

Uh! Dobro je da se neko setio da ih napravi, i to sa crvenim asfaltom koliko sam video!

A za rolere nisam znao kako se tretiraju, samo znam da mi uvek smetaju na stazi...hvala što si to pojasnio :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Dejan80 wrote: A za rolere nisam znao kako se tretiraju, samo znam da mi uvek smetaju na stazi...hvala što si to pojasnio :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Pa,mislim da roleri nisu precizno definisani postojecim zakonom,jer jelte,ko je jos vozio rolere pre 30ak godina ;-)

Ali podrzavam kolegu roleri VAN bici staza! (rolERKE su dobrodosle,narocito one oskudno odevene :twisted: )


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Dejan80
Posts: 8
Joined: 06 Jun 2007, 03:08
Location: Beograd

Post by Dejan80 »

IRalic wrote:rolERKE su dobrodosle,narocito one oskudno odevene :twisted:


`

Potpuno se slažem :lol:
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by Astrodule »

Pricajte vi sta hocete, ali kad vozim rolere, uglavnom presticem prosecne bicikliste :)

Vidimo se na crvenom asfaltu (ponecu sirenu)
8)
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Da, stvarno, zašto bi nam roleri smetali, sto mu ljutih grebenskih vetrova ? Po širini i brzini su dosta slični biciklistima i ima logike da delimo saobraćajne površine. Ja dosad nisam primećivao da mi neko na rolerima pravi veću gužvu nego neko na biciklu. Naprotiv, zauzimaju manje prostora ;-).
A zamislite kako je na onim točkićima po grbavim trotoarima. Ili među četvorotočkašima.
Imam utisak da ste jednostavno raspoloženi za one podele na nas i njih koji nama ugožavaju interese.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Jovanovic wrote:Da, stvarno, zašto bi nam roleri smetali, sto mu ljutih grebenskih vetrova ? Po širini i brzini su dosta slični biciklistima i ima logike da delimo saobraćajne površine.
Nema nista protiv rolera,i sam sam nekada bio ljuti roler (kada su mi se svi cudom cudili sto vozim takve naprave)
ali ovdasnji roleri na bici stazama su uzas.
Masu rukama na sve strane,a bogami i nogama.
A kad jos strpaju sluske u/na uvo,nit vide niti cuju,a krecu se kao da su sami na svetu :-/
Zvono ne cuju,retrovizore nemaju,pa ce zupcanik u bubrege da popiju :twisted: (el se ovo rimuje? :D)

A da ne pominjem one koji su vec odavno presli tridesetu a jos rolere neznaju da voze,
pa sve gledam dal ce da vagne na mene ili u travu,ili na nekog drugog.
Sreca pa je staza daleko od jezera ..
Da ne pominjem to sto su izrazito nepredvidivi u svom kretanju,i nemaju kocnice ..

Sa normalnim rolerom,koji vozi desnom stranom staze,i nogama ne zamahuje dalje od sredisnje linije,
koji je svestan sta se oko njega dogadja(dakle nema muzike u usima)
bih se dalo voziti u miru.
Ali vecina rolera koje ja srecem kada vozim po gradskim stazama su gore opisanu.Cast izuzecima.


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by Astrodule »

IRalic wrote: ali ovdasnji roleri na bici stazama su uzas.
Masu rukama na sve strane,a bogami i nogama.
A kad jos strpaju sluske u/na uvo,nit vide niti cuju,a krecu se kao da su sami na svetu :-/
Zvono ne cuju...
Naravno uvek ima izuzetaka. Isti slucaj sam imao ja dok sam vozio rolere na Adi. Krecem da obilazim biciklistu (namunjenog sa velikim slusalicama) i naravno u tom trenutku on promeni pravac i ja sam zavrsio pored staze na dupetu. Ne mogu vam opisati njegov izraz lica kad je video da sam pao zbog njega. Toliko glupostii u jednom pogledu nisam skoro nikad video. Jedinu satisfakciju su mi pruzali dvoje setaca koji su sve videli, pa su me podrzalali u mojoj ljutni.

Normalni biciklisti i roleri ne smetaju. Ali zato tu su uvek oni koji voze sa slusalicama, masu rukama, a naravno tu su uvek i pesaci i zaljubljeni parovi kojima se vise svidja staza nego trotoar, a njih skoro necemo moci da pomerimo sa staze.

Ja licno, dok sam vozio bicikl, uvek sam birao ulicu (osim preko mostova).
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Astrodule wrote:a naravno tu su uvek i pesaci i zaljubljeni parovi kojima se vise svidja staza nego trotoar, a njih skoro necemo moci da pomerimo sa staze.
Esi siguran ? :twisted:

Image

Samo da jos montiram rotirajuce secivo od testere za drva umesto "trouser guard"-a i spreman sam za ciscenje :twisted: :D



`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Masu rukama na sve strane,a bogami i nogama.
A kad jos strpaju sluske u/na uvo,nit vide niti cuju,a krecu se kao da su sami na svetu :-/
Onda nismo baš sretali iste rolere :).

Ja licno, dok sam vozio bicikl, uvek sam birao ulicu (osim preko mostova).
Ja bogami uvek džadom, pa i preko mosta. Trotoar je za pešake, a kolovoz za vozila. I ona žuta je za javni prevoz, znači vozim krajnom desnom ivicom kolovoza OSIM ŽUTE TRAKE. Pa nek trubi ko oće.
Nekako mnogo više volim da trpim siledžije na 4 točka, nego da ja budem siledžija među pešacima.


Nego, čika Rale, a jel ovaj tvoj ležocikl sponzorski poklon od Pepsija :D ? Ili nekog sličnog, ne vidi se baš lepo.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ono mi liči na Knjaza Ološa. A ti očigledno srećeš rolere iz nekog paralelnog sveta. Oni su bre samoubice na točkićima.

E sad, ako drug Ralić napravi kvalitetnog lowracera, moći će da bezopasno proleće rolerkama između nogu :)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Jovanovic wrote: Nego, čika Rale, a jel ovaj tvoj ležocikl sponzorski poklon od Pepsija :D ? Ili nekog sličnog, ne vidi se baš lepo.

Knjaz Milos :D


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mixitron wrote:E sad, ako drug Ralić napravi kvalitetnog lowracera, moći će da bezopasno proleće rolerkama između nogu :)
E sad! :) to bi morala bas da bude neka dugonoga ;-)
Visina ok,ali ima tu i sirine,te bi morala da rasiri noge poprilicno da bi basj prosao :)

Mozda bi pre proslo nesto ovako: :D
Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Wtf is that, Dart Biker?
Post Reply