Slobodna tema :)

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Nemoj tako komplikovane stvari da nas pitas,bar ne u ovoj temi :) .Pretpostavljam od ovog drustva odavde da Igor Ralic zna,alo on je covek danas na 100 mesta i najmanje gde ga mozes naci u posl.vreme je ovde,u temi gde ja pisem :) .Ako je to pak nesto sto ti je od visokog znacaja,onda je najbolje da postavis kao temu u "Opremi" ili "Svastari".
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Nitro No1 wrote:Koristi li neko od vas HEART RATE MONITOR ? Meri li neko puls i to dok vozi ?
Moj komšija je to koristio, ali on u zadnje vreme vrlo slabo vozi.
User avatar
IONE
Posts: 62
Joined: 04 Aug 2008, 00:50
Location: Sabac

Re: Slobodna tema :)

Post by IONE »

@Nitro No1

http://www.pdpobeda.rs/kutak/trening.htm
http://www.cikloberza.com/forum/viewtop ... =pulsmetar
http://www.cikloberza.com/forum/viewtop ... &sk=t&sd=a

Koristim SW5(mozes i videti na jednom od linkova),ako sta mogu pomoci pitaj...
Pozdrav.
Mediokritet je pojeo disidenta...
http://www.google.com/profiles/IoneSabac
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

Ja koristim Sigma PC15 ali nisam imao sa kime da se uopste ispricam u vezi sa tim, ne znam ni koliko je zdravo moje opterecenje na bajsu ni dal je ispravno ni dal nije. Sve sa kim sam pricao mi je kao neka zavijena forma a na kraju se ispostavi da ni taj neko nije siguran u to sto mi prica :).

u mom pulsmetru se podesava visina tezina godine, na osnovu kojih on odredjuje valjda koje su granice koje kategorije. Kada vozim puls mi ide u proseku oko 140, inace na odredjenim deonicama ide i preko 180 (a mislim da je sam podesen na 198 kao krajnja granica u pulsmetru) to mi je kao max nisam nikad ganjao preko ali uglavnom su kratke deonice kad je sprint neki u pitanju, a najmanje mi je oko 100, mada u fazi mirovanja puls mi je 50-60 .. pa sad me zanima to, dal je to dobro ili nije, dal trebam da nastavim sa tim tempom ili ne.

linkove cu pogledati, ali iskustvo je iskustvo. Hvala IONE.
... vetar u ledja !!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Za Gruju 3X bravo a za ostale kako 'te i zdravo.Grujo king si,99% je sediste,to ono sto si kao alternativu na ne vidjeno pre par dana dao,sta krcka!Bio sam i kod frienda,majstora iz Planet bikea koga sam skoro iskopao i vrlo pazljivo je sve pregledao.Malo je dotegao pogonsku kurblu i rekao je,ako sled.put ponovo zakrcka ti digni pedu,zamotaj stojecki i vidi dal onda krcka.Ne krcka :) .

Eto,ko bi to rekao.Jos ne mogu od cuda da se zacudim da je to toliko jak zvuk koji se prenosio cak na srednji prenos i pedale.Treba jos puno,puno toga da ucim a ranijih iskustva se nesecam jer je puno vremena proslo.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Veceraske oko pola 12 u okolini autobuske stanice,putem paralelnim sa bici stazicom doziveo sam pa bogami tesku nesrecu.Polozio sam sto bi naski rekli ispit (poljubio sam inicijaciju) i uleteo u vas red prekaljenih bikera :) .U punoj brzini,zureci da zaobidjem kisu,na mestu gde je ulica ne osvetljena,uletim u krater od rupe koja je duboka oko 15 cm.Ja sam polomljen ko p.Verovali ili ne cak sam i salto napravio.Sake,koleno,jedan lakat,prst(kvrc) i ono najgore zabodem se celom desnom stranom rebara na rog.Kicma? Katastrofa,u krevetu ne mogu da se pomerim a da ne urliknem kao bizon.Strvina od 112 kg,pa da sam se u hodu sapleo pa bih se razbio a kamoli sa bajsom u punoj brzini.Sreca pa sam se pripremio jer sam pred samom rupom video sta se sprema.Mislim da sam probao i bajs na sec da podignem ali dzaba,krater.

Bicikla!?Ko da ste je juce iz prodavnice dovezli,ej ljudi ni ogrebotine!Prednji tocak cak ni osmicu nema.Jedino rogovi iskrivljeni,nosaci svetla napred i nazad popucali.Mobilni sav iskucan i na nekoliko mesta ostecen ali radi.Njih obicno cuvam kao da su mi iz oka ispali.Ovaj je za god.dana samo 1X pao.

Eh,ajmo sad 1 rezime.Znate onu pljuni pa polizi?E to vam je to.U temi gde sam pisao o zastiti nocu na bicikli od pasa lutalica na kraju poslednjeg posta napisao sam :"E za to bih dao 'ladno 100eu(sredstvo za zastitu od pasa lutalica) a za neki Cateye sa 5 ledaljki za koji me prodavac na casnu rec uverava da 30m u daljinu obasjava put i to za samo 30eu,nikada!" .Eto mi ga sad na!Konj1 tupoglavi,da sam veceras to svetlo imao nebi mi se ovo njesra ni dogodilo jer ako na 30m ne,a ono bi na 7,8m video taj krater sto je dovoljno da ga eskiviram.Ja verujem da medju vama nema ovakvih pacijenata kao sto sam ja ali ako se ipak neki iskrade nek uci i nauci na mom primeru!Ja sam sutra vec malo u gipsu.

Strasno je kako boli :( ,sav sam u otocima,plavim flekama i gotovo ne pokretan. E sad da vas zamolim 1nu stvar,na to vam dajem puno pravo,naravno ako vas ne mrzi i ako vam nije ispod casti,ispravite me u ovakvoj gluposti kad je napisem,konkretno kao za ono svetlo.Napisi te,ej pa sta to lupas covece.Hvala i poz svima opet (ne daj boze) na duze iz kreveta.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

kolega Zotja da li je pad bio u ovom stilu ??

Image

jbg, sledeci put, nemo da bezis od kise u punoj brzini ... :?
... vetar u ledja !!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Jb.ga,ipak se iskrao :( .
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Da si Živ i zdrav Zotjo! Niti si prvi, niti poslednji koji je pao sa bajsa.
Želim ti brz oporavak pa da nastaviš dalje sa vožnjom.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

Gruja wrote:Da si Živ i zdrav Zotjo! Niti si prvi, niti poslednji koji je pao sa bajsa.
Želim ti brz oporavak pa da nastaviš dalje sa vožnjom.
Pridruzujem se pozdravu, sad bi ti doneo pomorandze i limun ... aj daleko smo jbg .. :(
... vetar u ledja !!
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Slobodna tema :)

Post by arxmilan »

aj da te ohrabim malo :D ko zna koliko ce ih jos biti xexex :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Dolazim ja kuci onako sav polomljen i nadr...pa onako sa vrata pitam dragu,keve ti jel ima nekih mojih pljuga na gajbi,nisam mogao nigde da stajem u povratku i kupujem ih?Eto nje posle par min donosi Sobranie.Ja je onako zbunjeno pogledam pa kazem,mogao sam ja sa terase u bastu na glavu da skacem,nisam morao cak do grada,sa bajsem da se lomim :) .
Last edited by zotja on 20 Sep 2010, 17:51, edited 2 times in total.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Eeh danas su me islikirali sa svih strana,uvili-'teli neku grncariju da mi rade al ja je bojkotovao i poslali me na bolovanje.Bolje mi je danas, vraca mi se optimizam,vedrina kao i smisao za humor.
Jeste Nitro,isto tako samo bez publike.

Nije poenta bila da izmamim kod vas saosecanje,cekam na ohrabrenje i da dobijem pomorandze :) .Jok bre,jaukao sam i stenjao sve onako uz pero dok sam vam prenosio utiske o samospoznaji.
Zar nije rupa mogla biti malo manja da bih se sutradan odmah zatrcao i kupio taj Cateye za 3 soma.

Eto to je bila sustina.Kome da pricam pricu nego kolezama bikerima.Ovi svi drugi moji kojima sam dugo vremena bio uzor,nemaju bas razumevanja za mene kao bikera :) .
Ajmo sad da pricamo neke druge price,neke zanimljivije,ova moja "u punoj brzini "je gotova.
User avatar
Nitro No1
Posts: 51
Joined: 15 Sep 2010, 12:40
Location: in the air ...
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Nitro No1 »

ako te zena tako sluzi, pravi se polomljen jos par nedelja posto ti sve zazdravi :)))) hahahaha

A slicna prica se desila mom drugu, a bilo je to ovako.
Leto promenljivo vreme, sa pljuskovima po kriskama povremeno :))) ... pa se duksevi nosili u slucaju loseg vremena, e sad, kako nas je kisa povatala i pokvasila ko pacove, vadi iz ranca duks i oblaci a mokru majcu stavlja na volan da se brze osusi, i picimo mi dosta dugo, nailazimo na nizbrdo od jedno 200-300 m, a ispred jedne krivine u desno, i ja bez ranca zaleteo sam i gledam u speed koji je tu bio oko 47-50 u trenutku kad sam gledao, a on zavrteo kao mamlaz, pa da me pretekne posto-poto i u momentu kad je bio pola tocka ispred nailazi na rupu koju vesto podizanjem tocka preskace ali sobzirom da je viljuska kruta od udarca prednjeg tocka o asfalt, majca se otkacuje i upada u prednji tocak i kao na filmu STOP !!! prednji u mestu ko zasrafljen a on 2 salta levo od bajsa ispred krivine u sanac pa jos nekoliko kotrljanja napred sa neartikulisanim pokretima ruku i nogu po onom siblju kao kad kometa uleti u livadu, sakupi sve do zemlje i ukopa se, e tako je i on, a mi na kocnicu u mesto i sad cekamo dal uopste postoje znaci zivota posle onakve vratolomije. tajac .... 20 sekundi, niko nista ne prica, i on ustaje sa naocarom na pola glave iskrivljene, i bez jednog stakla i kaze, je8o te Bog pa zamalo da se slomim !!, a mi kad smo videli da mu nije nista, komedija i smeh za plakanje, bajs je njegov bio takodje dobro prosao sa par pokidanih zica i majcom u fronclama.

Eto kolega Zotjo, nisi jedini, ni prvi ni poslednji koj je pao, kotrljao se i ugruvao se ... ne brini vreme leci sve, budi hrabar, junak !!! i sve dolazi na svoje mesto, nekad samo od sebe, a nekad uz pomoc ortopeda :))))
... vetar u ledja !!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Nitro No1 wrote:ako te zena tako sluzi, pravi se polomljen jos par nedelja posto ti sve zazdravi :)))) hahahaha
Au cuti oce i to strasno da dosadi...pa sunce,pa pile,pa maco,pa mislim se kad ces vise...a i to moram jednom da joj vratim.Zato lakse da bar pred njom kukam 1 a pred vama 15 dana :) .
Nitro 1 wrote:Eto kolega Zotjo, nisi jedini, ni prvi ni poslednji koj je pao, kotrljao se i ugruvao se ... ne brini vreme leci sve, budi hrabar, junak !!! i sve dolazi na svoje mesto, nekad samo od sebe, a nekad uz pomoc ortopeda :))))
Jb.g 'lega,sve ima svoje vreme pa i to za egzibicije koje smo mi cak i namerno izvodili.Meni je cale kao klincu 3X menjao viljusku na 2 bikea.Dodjem kuci sa volanom u ruci a matori samo sto ne place od muke,dal da me lesi ili sebe i mene da tesi :) .
Last edited by zotja on 24 Sep 2010, 04:40, edited 1 time in total.
Post Reply