Бициклистичка авантура планинским врховима 22-25мај

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Бициклистичка авантура планинским врховима 22-25мај

Post by Шипка »

С обзиром да следеће недеље најављују прелепо време са температурама од 27-30 степени,одлучио сам мало да истражим део Србије мени још увек непознат.Тако да ко год је вољан може да ми се придружи.
Старт је из центра Пожеге 22. маја у 9.20 а план је овакав
Ариље-манастир Клисура-Прилике-Катићи и успон на планину Мучањ до Јерининог града(1534м)
затим село Пресека и Кушићи и успон на Василин врх(1519м)-планина Јавор...
одатле Љепојевићи-Буковик-Сјеничко језеро и обилазак Специјалног резервата природе Увац
затим Комарани-Дебеља-Златарско језеро-Кокин брод
па село Водица одакле иде успон на златиборски врх-Чигота(1421м),па одатле такође златиборски врхови Главица(1323м)-Коњодер(1337м)-Закос(1359м) и онда спуст до градића Златибор па Рибничко језеро и успон на највиши врх Златибора-Торник(1495м)
онда одатле Јабланица-Доња Јабланица-Котроман-Мокра гора-Кремна-Врутачко језеро-Ужице-Пожега...круг је око 300км...
Носићу шатор тако да где ме буде ухватио мрак,ту и спавам...Евентуално приватни смештај ако се нађе у неком селу успут...
Шипка
Posts: 60
Joined: 02 May 2012, 21:46
Location: Краљево

Re: Бициклистичка авантура планинским врховима 22-25мај

Post by Шипка »

Направио сам и мале измене и додао још неке локације да обиђем кад сам већ у том крају...тако да ће ми се и тура продужити сигурно за још један дан ако не и два...
После успона на Василин врх на Јавору наставићу путем ка Сјеници и онда на пар километара пре Сјенице код места Крстац скренути ка Сјеничком језеру или Увачком како га ко већ зове и путем који се издиже изнад меандара Увца стићи до врха Молитва(1247м) одакле се пружа најлепши поглед на цео кањон...
Па ћу одатле преко Муховића-Папића-Кладнице и Боровића доћи до Буковика и после наставити како сам и првобитно планирао.
Затим од Златарског језера ћу преко Нове Вароши отићи на највиши врх Златара-Голо брдо па одатле се спустити ка манастиру Милешева...одакле ћу наставити опет путем ка Сјеници и код места Карауле скренути ка селу Гоње и наставити ка Катунићу(1733м)-највишем врху Јадовника одакле ћу се после спустити ка Бродареву...
Па наставак ка Пријепољу где ћу уз пут посетити манастир Давидовицу као и водопад Сопотницу...
Од Пријепоља ћу ићи ка Прибојској бањи и онда одатле вратити се у Кокин брод одакле ћу наставити планираном трасом ка Златибору...
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Бициклистичка авантура планинским врховима 22-25мај

Post by pedja »

Od Vasilinog vrha do Kladnice možeš da se spustiš asfaltnim putem a možeš i starim putem koji ide desno od asfaltnog puta. Taj put je malo makadam, malo zemljani. Lepo je i jedno i drugo.
Post Reply