TARA 30-04 maja

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: TARA 30-04 maja

Post by KUSHA »

Dok ne napravim komplet najavu ovako je planirano.
30.04 sreda -dolazak u večernjim satima
01.05. četvrtak - vožnja bajkova do okolnih vidikovaca uz malo pešačenja.
02.05.petak - vožnja bajkova veliki krug po Tari oko jezera preko Mitrovca i nazad do Predovog Krsta.cca 55km.
03.05. subota - vožnja bajkova još nije konačno odlučena varijanta.Uveče
povratak kućama.
Ko želi može produžiti još jednu noć i vratiti se u nedelju.



Pošto sam ja rezervisao 15. mesta moramo se prebrojati u slučaju da nas je više da povećam broj ako ima još slobodnih soba.

SPISAK SE REDOVNO AZURIRA
Cena PP(doručak i kasni popodnevni ručak) 1700din.
N O Ć E NJ E -----x x x----- sreda ------četvrtak------petak
KRALJEVO
1 -kuša X X X
2 -Šipka x x x
3 -Milutin x x x
4 -Marko x x x
BEOGRAD
5 -Milan Pancevo x x x
6 -Lesandro X X X
7 -Makikom x x x
8 - Ivan084 X X X
Beograd
9 -Christof X X X
10 -Anna X X X
11 -Božana X X X
12 -Bane X X X


13-Angelss X X X

nocenje 30 i 01. maj
Novi Sad
14- Emil O X X (dva noćenja)
Novi Sad
15 -Nole X X O (dva nocenja)
16 -Barda X X O (dva nocenja)
17-Joka X X O (dva nocenja)
18-Emilov drug X X O (dva noćenja)

nocenje 01 i 02. maj
Sid
19-Miso 0 X X (dva nocenja)
20-Misov drugar o X X (dva nocenja)





MASTERBAJK Kraljevo 6 osoba prenoćište samo 01.(četvrtak)

Emira i Goran spavaju u Rastistu
Šator varijanta
ArxMilan
Luzeer
Last edited by KUSHA on 29 Apr 2014, 23:28, edited 28 times in total.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: TARA 30-04 maja

Post by Grujic »

Izgleda da je u petak glavna voznja. Kuso, ako nisi smislio predlog po meni postoje cetiri varijante kruga oko Zaovinskog jezera. Sve cetiri ti pocinju isto ali se razlikuju u povratku na Predov krst.

Voznju bi krenuli prema Kapetanovoj vodi i prosli ispod Kozijeg Rida, najviseg vrha Tare. Tu se na kratko moze odvojiti od glavnog puta i krenuti prema Velikom Stolcu i izaci na jedan lep vidikovac gde se vidi pola Bosne, mada bi time izgubili malo visine. Dalje se vracate na put i spustate se prema Donjim Karaklijama, tu cu vas ja cekati ili cu voznju krenuti od Predovog krsta, videcu jos. Dalje izlazite na put oko Zaovinskog jezera i tu ima tri varijante kako stici do Predovog krsta a da se ne varacate opet preko Kozijeg rida i Bature. Prva je da se ide Konjskom rekom preko Cemerista i ispod Crvenih stena. To je lep put ali totalna divljina i dosta tesko prohodno. Tuda bi i put bio najkraci ali mozda i najtezi. Prosle godine sam tuda prosao bajkom i cak su me i mestani savetovali da ne idem tim putem jer se retko tuda prolazi. Dalje bi se tim putem izaslo u Kremice i dalje prema Predovom krstu.

Druga varijanta a mozda i najbolja je da se nastavi oko jezera od Karaklija i ode do Mitrovca, tamo moze da se napravi pauza obidje Tepih livada i dalje nastavi prema vidikovcu Biljeske stene, obidje se vidikovac a dalje se nastavi preko Aluge i Rastista do asfaltnog puta za Predov krst.

Treca varijanta je da se od Mitrovca asfaltom spustamo do Perucackog jezera a odatle sve asfaltom do Predovog krsta.

Cetvrta varijanta je da se obidje skoro ceo put oko Zaovinskog jezera a onda se Baturskim rzavom popnete do Bature i dalje prema Predovom krstu.

Prva varijnta je mislim komplikovana za vecu grupu biciklista i taj put bas nije bezbedan i ne bi ga koristio, duzine je oko 50-60km. Druga varijanta je oko 70km ali je mozda i najbolja. Treca je uglavnom asfalt ali je najduza i tu bi ispalo bar 80 km. Cetvrta je oko 60-65km, mozda i malko manje, zavisi sa koje strane bi obilazili jezero ali deo puta bi se vracali istim putem.
baboja
Posts: 55
Joined: 15 May 2012, 20:59
Location: Bijeljina- Republika Srpska

Re: TARA 30-04 maja

Post by baboja »

Ja dolazim sa bratom u petak 02.05 samo na voznju bez nocenja...posto smo smjesteni u komsiluku na Zlatiboru sa porodicama :).Vidimo se tamo, srdacan pozdrav za sve kolege i kolegice...Jedva cekam :D
weco
Posts: 1
Joined: 17 Jun 2013, 22:04

Re: TARA 30-04 maja

Post by weco »

stizem na taru
gde je bijeljina.ima i nas
angelss
Posts: 20
Joined: 28 Sep 2012, 10:12
Location: Beograd

Re: TARA 30-04 maja

Post by angelss »

Nisam jos 100% siguran ali ipak se prijavljujem :wink:
User avatar
Joka
Freebiker
Posts: 55
Joined: 25 May 2009, 13:46
Location: Novi Sad

Re: TARA 30-04 maja

Post by Joka »

Evo i mene.

Ja bih se priključio grupi NSad-Bečej za prevoz, ako još uvek ima mesta i onda rezervisao termin u domu koji su i oni odabrali.
Znači, noćenje 30.4. i 1.5.

Vidimo se.
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: TARA 30-04 maja

Post by luuzzzeer »

Joka wrote:Evo i mene.

Ja bih se priključio grupi NSad-Bečej za prevoz, ako još uvek ima mesta i onda rezervisao termin u domu koji su i oni odabrali.
Znači, noćenje 30.4. i 1.5.

Vidimo se.
Taman da isprobamo karavan ima li kapaciteta za 4 osobe i 4 bicikla :)
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: TARA 30-04 maja

Post by pedja »

Kakvi li ste vi supermeni kad stvarno mislite da vozite onakav krug u petak? :)
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: TARA 30-04 maja

Post by alazovic »

A što Peđa? Lep krug, vožen pre neeekiiihhhh godina, samo u suprotnom smeru. Ovo je i lakša varijanta, glavni uspon se vozi po asfaltu, jedino što je na kraju dana.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
sel_emil
Freebiker
Posts: 124
Joined: 11 Mar 2008, 16:46
Location: NOVI SAD

Re: TARA 30-04 maja

Post by sel_emil »

Ja sam trebao doci, pa odustao zbog drugih obaveza, opet mi se ukazalo slobodno vreme, pa cu verovatno doci 30.04. al kasno uvece. Nece mi trebati smestaj, spavam napolju u satoru sa Milancetom. Vozimo prva dva dana, toliko je slobodnog vremena :(

Izvini Kusha sto nisam ranije javio.

Poz
EMil
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: TARA 30-04 maja

Post by Grujic »

Danas ispred doma na Predovom Krstu, palo je preko pola metra snega. Valda ce se otopiti do 1 maja. Slikao Milenko Josipovic.
Attachments
Predov 2.jpg
Predov 1.jpg
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: TARA 30-04 maja

Post by KUSHA »

Sinoć sam se čuo sa vlasnikom planinske kuće I rekao mi je da od snega nema ništa, kako došao tako I otišao.Ove obilne padavine kore nisu prouzrokovale probleme I da je prelepo.
Prognoza za kraj iduce nadelje nam ide na ruku,najavljuju više sunca.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: TARA 30-04 maja

Post by Grujic »

Odlicno. Kuso, posto ja necu biti sa vama na Predovom Krstu vec u Karaklijama reci mi kada je start voznji, 9 ili 10h ujutru? Cisto da znam kako da se izorganizujem.
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: TARA 30-04 maja

Post by KUSHA »

Grujic wrote:Odlicno. Kuso, posto ja necu biti sa vama na Predovom Krstu vec u Karaklijama reci mi kada je start voznji, 9 ili 10h ujutru? Cisto da znam kako da se izorganizujem.
1.maja domaćin organizuje prvomajski uranak(log.vatru, klopicu ).Posle toga idemo na vožnju I zato je prvi dan napravljen da bude lakši.Orjentaciono polazak prvog dana 11h.Za drugi I treći 9-9i30.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: TARA 30-04 maja

Post by Grujic »

KUSHA wrote:
Grujic wrote:Odlicno. Kuso, posto ja necu biti sa vama na Predovom Krstu vec u Karaklijama reci mi kada je start voznji, 9 ili 10h ujutru? Cisto da znam kako da se izorganizujem.
1.maja domaćin organizuje prvomajski uranak(log.vatru, klopicu ).Posle toga idemo na vožnju I zato je prvi dan napravljen da bude lakši.Orjentaciono polazak prvog dana 11h.Za drugi I treći 9-9i30.
Prvog tek stizem na Taru ali drugog i treceg se vidimo na voznjama.
Post Reply