Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom avgu.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom a

Post by Nesha »

Meni lično je dosta nezgodno da vozim bicikl u papučama, ali zaista bih voleo kada bi neko linkovao ka nekom zakonu kako obučen i obuven se sme voziti bicikl. Što se tiče automobila debelo bih kaznio svakog ko vozi u papučama ili visokim štiklama. Lako sklizne noga a onda pregaziš nekog a onda je kasno za kajanje. A bicikl... pa najgore je što ćeš ti da nastradaš, ali tu si sam kriv :)
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom a

Post by Grujic »

Za papuce ti niko sigurno nece nista reci. Mada ako budes vozio koristi neke sandale. Imas cak i SPD sandale da kupis, bar je bilo u Planet Bajku. Za majicu bi vec mogao da imas problema. Inace ja sam pre par godina prosao celu Crnu Goru u sandalama. Mnogo je prijatno za voznju. Vozio bi ih i sada ali sam presao na SPD pa mi malo nezgodno a i navikao sam se na uskljocane patike.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom a

Post by IRalic »

Ne znam dal moze ili ne, ali ja skoro nikada ne vozim bez majce, i ne zato sto necu da se razgolicujem, nego zato sto mi je bez nje ladno :mrgreen:

Evo za solo putovanje (ulazak u prodavnicu i to) .. sta znam, nekako ljudi putuju valjda :)
Treba ga simbolicno zakljucati, sto bi rekli da posten covek ostane posten (i ne odveze ti bicikl misleci da je njegov)
i po mogucstvu uvek imati na oku, ili bar ne daleko od oka. Natovaren bajk je ipan nesto drugo neko nenatovaren,
i svakom je jasno da je to neko ko putuje tim biciklom, te ga i nece svako ukrasti, to je ko kad bi invalidu ukrao kolica!
Mislim desava se sigurno i to, ali daleko redje ;)
Takodje za smesnu lovu moze da se nabavi alarm za bicikl. Ko ga dotakne bajk pocne da pisti, sto ce tebi koji su u blizini dati do znanja da neko cacka bajk, a skrenuce paznju i okolini. A u nasim krajevim ljude uglavnom interesuje sta se desava,
a ne kao negde na zapadu gde mos brusilicom seci bajk i niko te i ne pogleda ;)
Dakle treba malo povesti racuna, ali nikako padati u paranoju.



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom a

Post by LongDistance »

IRalic wrote: ...a ne kao negde na zapadu gde mos brusilicom seci bajk i niko te i ne pogleda ;)
hehehe dobro me podseti :)

Odlican primer kako ni svaki lopov nije isti ;)

http://www.youtube.com/watch?v=hrOSL85ZMck
http://www.youtube.com/watch?v=ea9Rg576 ... re=related
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom a

Post by luuzzzeer »

Pa eto da se zahvalim svima koji su dali direktne savete u ovoj temi, takodje i ostalima koji su svoja iskustva podelili u drugim temama, ja oko 00:00-01:00 bajkom krecem do osijeka gde me voz teleportuje do splita i odande bajkom laganica do kotora. Jedini cilj je da stignem na posao 22. avgusta do 08:00 :)
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom a

Post by Nesha »

Srećno i lep provod...
User avatar
luuzzzeer
Freebiker
Posts: 110
Joined: 22 Feb 2011, 15:26
Location: Bečej

Re: Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom a

Post by luuzzzeer »

Juce oko 15 casova sam stigao kuci, sretan, zdrav, sa nezaboravnim iskustvom i 560 km predjenih u roku od 8 dana od Splita do Herceg Novog (tacnije, do Zelenike) nekim segmentima pored same obale na setalistu ostatak na jadranskoj magistrali.
Izbegao sam probleme bilo koje prirode. Fotografije i kratak opis putovanja nesto kasnije. :)
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Voznja na jadranskom primorju: Split - Kotor; pocetkom a

Post by asrdjan »

Welcome back! Čekamo doživljaje... :D
Post Reply