Biciklom na more (još jedan)

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Biciklom na more (još jedan)

Post by Nesha »

Biciklom na more je nešto što jednostavno mora da se uradi. Uspeo sam da iskamčim malo duži odmor koji planiram da posvetim ovoj avanturi. Nije mi važno kuda ću ići i gde tačno ću izaći na more (Crna Gora ili Hrvatska) pa bih molimo za neke savete. Kuda se zaputiti? Možda preko Višegrada u Bosnu pa polako na jugo-zapad, ili da idem Srbijom što duže i da pređem preko Crne Gore? Ne žurim nigde i bilo bi lepo kada bih obišao neka zanimljiva mesta usput. Imam skoro mesec dana za ovo putovanje i pošao bih za koji dan. Ako sve bude išlo kako valja, kada jednom stignem do "velike vode" planiram da se zaputim polako duž Hrvatske obale, pa koliko mi vreme dozvoljava, a onda polako nekim drugim putem nazad (da napravim krug).
Verovatno idem recumbentom i sve stvari nosim sam, pa mi asfaltni putevi više leže od makadama i slično. Ali magistralne puteve ću gledati da izbegnem koliko mogu. Putujem solo i spavaću u šatoru. Možda je malo kasno za ovakva pitanja, ali manje-više nemam nikakav plan i išao bih gde se korman okrene pa bi bilo zgodno da bar okvirno imam ideju gde da prođem. Dobio sam savet da bi bilo zanimljivo da pređem preko Durmitora (nikada nisam išao). Zlatibor je takođe u opticaju (mada sam bio više puta). U slučaju da se zaputim preko Bosne, na šta treba da obratim pažnju?
Ah, da... polazim iz Vršca i druga prevozna sredstva dolaze u obzir jedino ako mi ponestane vremena a i dalje budem bio daleko od kuće. Tada planiram da rastavim bicikl i spakujem ga u autobus/voz i to bi bio kraj vožnje (nema sastavljanja dok ne dođem kući). Ali to dolazi u obzir samo kao krajnja opcija!

Još jedno pitanje, nevezano za plan puta: Da li neko zna gde mogu kupiti solarni punjač za mobilni? Neću često imati pristup struji, pa bi mi takva stvarčica bila izuzetno korisna.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by alazovic »

Nesha wrote:Da li neko zna gde mogu kupiti solarni punjač za mobilni?
Pogledaj ovde
Čovek je lepo opisao njegove karakteristike, za tebe idealna kupovina :)

Pošalji mu pismo na PP, daj mu neku malo veću cenu i zamoli ga da skine punjač sa aukcije, da ne bi gubio vreme...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by barda »

A nov je 2300 din, ali ga nema http://www.positive.rs/racunari.php?id_ ... ikal=11071

http://www.positive.rs/medija-centar.ph ... aparate---
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by markoB »

Ili ovako nesto, ako bude oblacno ili pozelis da telefon punis nocu;)


samo proveri da li odgovara za model mobionog koji ti imas
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by Nesha »

@markoB
Ne verujem da bi mogao da rukom verglam toliko dok se ne napuni baterija :) Bila bi super spravica da je kao dinamo za bicikl... U svakom slučaju mislim da sam rešio taj problem. Izgleda da drug ima solarni punjač pa će mi pozajmiti.

Ostaje još da se osmisli ruta. Za sada mi se čini najprimamljivije da idem preko Crne Gore kako bih se par dana smucao po Durmitoru i oko Skadarskog jezera. A ko zna, možda trajektom pređem u Italiju i nastavim tamo put... Ali u tom slučaju gotovo sigurno neću imati dovoljno vremena da se vratim kući bez još nekog prevoznog sredstva.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by IRalic »

Helou ;)

Aj, puteva do mora ima podosta, i rekao bih da izbor zavisi od raspolozivog vremena,
i od toga da li si nesto vec video, ili ne, ili pak zelis nesto ponovo da vidis i prodjes lezeci ;)
jer ko sto znamo mnogo toga moze da nam promakne kada gledamo u prednji tocak ;)

Moja poslednja ideja, kada sam pomislio kako bi bilo bas zgodno da sa devojkom odem na more, biciklom.
Medjutim uzimajuci u obzir njen biciklisticki kapacitet, to bi potrajalo vise nego sto se ima vremna.
Ali ipak zelja ostaje, pa evo mozda se tebi svidi,do mora, putem kojim se ne bas cesto ide ;)

Prvo Djerdap.A posto si u Vrscu, i zgodno ti je, oma tu ;)
Ako si prosao nasom stranom,a Rumunskom nisi, eto prilike.
Prodjes celom duzinom, pa onda ka Knjazevcu i Pirotu, i tu skrenes u kanjon Jerme.
Posle kroz planine i dva prevoja dodjes na Vlasinsko jezero.
Od Vlasinskog se spustis ka Vranju, i produzis ka Skoplju. Ako hoces manje prometan put, ali veliki uspon,
mozes preko Prohora Pcinjskog i Kumanova.
Dalje niz Vardar preko Velesa (jezero) pa malo pre Negotina skrenes ka Ohridu.
Prilep, Bitola, Ohrid.
Od ohrida zapucas kroz Albaniju, sve asfalt, drugi svet, mercedes i to sve ;)
Elbasan, Tirana, Skadar
Od Skarda krenes uz juznu obalu Skadarskog jezera, sve do Rijeke Crnojevica,
odakle ili zapucas ka Budvi, ili preko Cetinja na Kotor.
Obidjes celu Boku, pa kod Igala desno i prema Dubrovniku.
Pa dalje dokle stignes.
Opcija za povratak je Mostar-Sarajevo-Gorazde-Visegrad,
pa malo na Taru i dalje kako ti je zgodno ..

Do Crnogorskog primorja tom trasom imas jedno 1200km odprilike.
Uglavnom gde god da krenes neces pogresiti ;)

Uobicajena trasa je ona preko Tare pa onda ili kroz Bosnu pa skrenes kasnije levo ka Pivskom jezeru,pa Niksic i do Boke,
a mozes i iz Pive da skrenes levo preko jezera pa na Durmitor,
a posle mozes i na Mojkovac, Kolasin, pa do Podrogice sporednim putem, istocno od kanjona Morace.
Ili preko Pestera, pa na kraju zapadno preko Sopotnice pa na Durmitor,
ili pravo juzno preko Ugla na Berane,pa Andrijevica a posle ima makadam sa interesantnim serpentinama koje vode na Kolasin.
Sad ne znam kakav je tamo kvalitet tog makadama, dal je za natovarne bajs ..

Ali cekaj, kako to VEROVATNO ides recumbentom :shock: ne misli valjda sa onim, boz' me prosti da ne lajem sad .. ;)



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by Nesha »

Lepa ti je ruta, ali ne verujem da ću ići istočnom Srbijom i preko Makedonije. Ideja mi je da se spustim do mora, pa posle polako... Ne bih voleo da izgubim pola odmora u dolasku do mora, da se jednom okupam i da drugu polovinu provedem u povratku.

A to što kažem da verovatno idem recumbentom znači da 99,99% idem bentom. Ako se nešto izjalovi ostaje mi uspravni, ali to je već blago mučenje. Još nisam valjano montirao ono sedište :oops: Već danima sve nešto premeravam, pomeram, podešavam... Planirao sam da do danas sve bude spremno, ali ispalo je kako je ispalo...
boki
Posts: 1
Joined: 08 Jul 2010, 14:20

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by boki »

ljudi ja krecem na more u ponedeljak,12.07./valjevo,uzice,mokra gora,visegrad,gorazde,foca,sutjeska,bilecko jezero,trebinje,herceg novi,ko hoce moze da se pridruzi :)
nosim tri majce,tri sorca i spavam u motelima,kucama,gde nadjem mesto :) planiram put od oko 6 dana
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by pedja »

alazovic wrote:
Nesha wrote:Da li neko zna gde mogu kupiti solarni punjač za mobilni?
Pogledaj ovde
Čovek je lepo opisao njegove karakteristike, za tebe idealna kupovina :)
Ne veruje prodavcima. Probao sam to, ne bih se bas oslanjao na taj punjac. To ej kineska igracka koja vise lici na punjac nego sto to jeste. Za biciklistu, koji je stalno u pokretu, ionako je nezgodan.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by alazovic »

Potpuno se slažem za to u vezi sloarnih punjača, ali čovek je tražio...

Ja bi se uvek opredelio za dodatne baterije za mobilni. Nešo, nemoguće da u nedelju dana nećeš uspeti da nađeš nigde neko prenoćište sa strujom. Islaniraj spavanje pored nekog dvorišta i zamoli trenutne komšije za jedno punjenje telefona (dva u slučaju da imaš rezervnu bateriju).
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by IRalic »

Sto se punjaca tice, imas i one u koje se ubace obicne AA baterije !
Kontam da je to najjednostavnije i najsigurnije. Baterije mozes svuda da kupis, kad telefonu ponestane corbe ;)
Slazem se sa Pedjom, da prodavnicama, a pogotovo kinezima ne treba verovati.
Ti mali solarni mnogo obecavaju, a na terenu malo daju.Solarna ploca je tu uglavnom za ukras,
a ustvari se uslanjas na ugradjenu Li-Ion celiju koju punis uz put na struju, a solano napajanje je tu tek da ubaci koji milivat reda radi.

Druga je stvar ozbiljniji panel, ili punjac koji se kaci na dinamu u nabli.
Mislim da je bas kolega Boric pomenuo da je nabavio B&M ( http://www.bumm.de/docu/361e.htm ) punjac takav, al da ga jos nije probao.
Naravno posto je proizvod svapski, takva je i cena ;) Ima slicnih i za mnogo manje para ;)

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by Nesha »

I eto... došao je i taj dan... Trebalo je već da sam na putu, ali imao sam još par sitnica da doradim na biciklu (sve ostavljam za poslednji trenutak ;) ) a i ova kiša nikako da se smiri. Ipak ću krenuti sutra ranom zorom pa makar i grad padao. Idem sad da napunim bisage stvarima i da okrenem jedan krug duž ulice :)
Attachments
IMG_0076a.jpeg
(78.77 KiB) Downloaded 391 times
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by IRalic »

Najs ! :)

I sta si odlucio, kojim putem na kraju ides ?
Ako ces kroz Beograd, svrati da se okrepis! :)


U svakom slucaju srecan put, i ne zaboravi da pises :)



Pozzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by Nesha »

Ne prolazim kroz Beograd inače bi svratio svakako. Plan mi je da prođem kroz Deliblastku peščaru, dođem do Kovina a zatim kod Smedereva pređem Dunav. Dalje kako me put nanese :) Verovatno Smederevska Palanka pa Kragujevac. I tako standarno: Čačak, Užice, Prijepolje...
Nego napravio sam probnu vožnju sa sve stvarima... i mogu reći da će biti veselo kad budem stigao do brda. Bicikl je toliko težak da ne mogu da ga podignem! Po ravnom se odlično ponaša. Raposredio sam težinu ravnomerno i ni malo ne smeta upravljanju. Ali kad budem stigao do prve ozbiljnije uzbrdice biće veselo.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Biciklom na more (još jedan)

Post by IRalic »

Veselo je koji god da natovaris ! :D Od F=m*a ne mozes pobeci ;)

Ajd srecan put!
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply