Pomoć! Problem sa bandašem.

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
Ramero
Posts: 2
Joined: 05 Oct 2014, 09:48

Pomoć! Problem sa bandašem.

Post by Ramero »

Pozdrav. Nov sam ovde pa ne znam da li postoji slična tema. Evo priče.
Pre par nedelja odem ja u Bubanj Potok da tražim neki solidan polovan bajs. Preko raspusta sam radio u susednom selu u nekoj livnici pa mi je trebao prevoz a stari bajs je unakažen. Nisam pre bio u Bubanj Potoku pa nisam znao da ima onoliko prevaranata. Pričaju bajke o bajsu i mole boga da ga ne probaš. Bez trunke stida ti lupe cenu od 100e za običnu krntiju. Jedno 2 sata sam tražio tako dok nisam naišao na jednu koja mi je zapala za oko a i cena je bila pristojna. Provozao sam par krugova i video da mi odgovara. Ništa ne preskače, menjači bukvalno klize, koči u mestu samo sedište nije baš udobno. Ja, šta ću... Kupim. Računam, nigde neću naći bolju za 60e. Vratim se ja u rodni Mladenovac i pri prvoj vožnji počne da me 'vata nervoza. (Razna krckanja u srednjem pogonu, škripa i preskakanje lanca 3 puta) Dotegnem je malo, podmažem i sve je bilo ok 3 dana. 4. dan poče da preskače lanac na poslednjem prenosu. (7 ih ima). Ne znam da li je problem u račni ili menjaču. Nastavio sam da vozim ne koristeći taj prenos. Par dana kasnije padne kiša, ja proklizam pred samom kapijom livnice (rođeni baksuz) i iskrivim bandaš. Juče odem kod majstora da vidim ima li mu spasa čisto radi reda jer sam znao kako sam ga unakazio. Posle na lokalnom buvljaku kupim novi bandaš i bio mi je sumnjiv pa sam se vratio do majstora da proverim. Majstor je blizu pa sam mogao da se šetkam. Potvrdio je moje sumnje pa sam vratio bandaš prodavcu a on mi je nudio druge ali svi su imali istu manu (neko "čangrljanje" u glavi). Prodavac je na licu mesta popustio neke matice na osovini pa je bilo dosta bolje ali ja sam ponovo otišao kod majstora da proverim. Rekao je da je u redu samo mora da zategne žice. Kada sam stigao kući namestio sam gume i postavio sam točak na bajs ali me mrak omeo u daljem radu. Sad poenta priče. Jutros okrenem bajs naopačke da vidim je li sve u redu i imam šta da vidim. Račna igra sambu dok se okreće točak. Koliko se ja razumem to ne sme da se mrdne. Zna li neko u čemu je problem i šta da radim? Muka mi je više od davanja para za delove koje sklapaju deca u Vijetnamu. Zahvalan unapred! :)
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Pomoć! Problem sa bandašem.

Post by Gruja »

Tako je to kod tih jeftinijih bicikala, i da si u prodavnici kupio isto bi se desilo, to je česta pojava.
Najbolje je da se malo opustiš i platiš jedan dobar točak ili bar zadnju glavu.
Takođe, ime teme ti nije baš odgovarajuće, jer je na kraju jasno da je problem sa zadnjom glavom a ne sa bandašem. :)
Ramero
Posts: 2
Joined: 05 Oct 2014, 09:48

Re: Pomoć! Problem sa bandašem.

Post by Ramero »

Ma pitao sam drugog majstora. Iskusnog. Kod njega sam i ranije terao bajs. Ne znam šta mi bi da odem kod onog naduvenka. Kaže da sam pojeo g...o. Rekao mi je da odnesem za neki dan stari iskrivljeni točak da ga sredi, ili da skine glavu sa njega ako već obruču nema pomoći. :)
Post Reply