sam u planini

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: sam u planini

Post by dzindzin16 »

Pozdrav ljudi,evo mene opet da trazim savet.Prosle godine me put odneo u drugom pravcu od jugoistoka Srbije i setnje van naseljenih mesta nije bilo bas puno.Vidim da je na forumu nesto utanjila prica o nekim najavama za putesestvija bas u ovom periodu pa me zanima da li je to iz razloga sto sada u prirodi ima najvise korova pa je i preglednost u vezi zmija losa,puno krpelja ili nesto pak trece sto ne privlaci ljude u planinu u ovo vreme?Uzeo sam odmor pa bih krenuo negde malo.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: sam u planini

Post by shebez »

Idu ljudi u prirodu, nego su svi lenji da napisu bilo sta...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: sam u planini

Post by dzindzin16 »

Pre mesec i nesto dana,kada sam bio malo na Staroj planini,ne uspentrah se bas do Midzora i sad me to jako mori i izjeda.Muvao sam se po celoj okolini B. zuba(uhvatio me malo mrak tada pa me pokidase neke zivuljke po sumi,za koje verujem da su bile srne),malo do Toplog dola preko Temske,pa ne prodjoh jer ne smedoh puntom,precicom za Zavojsko j.,nego onda ajd do Pirota i gore sve do iza Belskog mosta,pa prema Paklestici malo itd itd,ali sve to bez jaceg udaljavanja od neke tamosnje civilizacije.Evo vec nekoliko dana ovde u mom mestascu gde zivotarim dane svog zivota,bilo kog da priupitam da mi pravi drustvo do Midzora,pa i mog rodjenog brata,svi ono kao ajd ne zezaj ko ce sad tamo da se maltretira.Kazem ljudi nista vas ne kosta ja vozim, hajde malo setnje u nestvarnu lepotu,ali ne ne.Ok vidim i razumem da je vecina populacije odlepila i da su interesovanja vecine prilicno iritirajuce cudna.No ja veceras tj. pred jutro krecem sam do Midzora,jer mi slicni izleti daju snagu i energiju da mogu bilo sta drugo u zivotu da radim.Da napomenem da taj uspon do sada nikada nisam prohodao ali verujem da ako krenem oko 7-8h od pl. doma,do 15h, laganom setnjom, bih se vratio valjda po danu.Na kraju ono sto sam i hteo ovim postom da pitam,kakva su vasa iskustva i informacije sto se tice vukova na Staroj u ovo doba godine,jer evo rekoh vec,idem sam?Pozdrav
dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: sam u planini

Post by dzindzin16 »

Bio sam,ali do pola.Poslacu bas(i ja),neku slicicu i objasnjenje sta je bilo.Pozdrav ljudi
Post Reply