Ma kakav trike, 4 točka su zakon :)

Ponovili ste se i zelite svima da se pohvalite? Učinite to ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Ma kakav trike, 4 točka su zakon :)

Post by pedja »

ETo i ja da se pohvalim, da sam se opremio sa nešto malo 4x4.
Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Ma kakav trike, 4 točka su zakon :)

Post by bluealek »

E pa svaka čast Peđa, prava stvar! 8) Daleko racionalnije od mog izbora, barem iz perspektive troška registracije, a i praktičnije za uske traktorske puteve i šumarke gde ti svaki cm manjka povećava šanse da razgrneš gustiš. Proguglaj malo po australijskim sajtovima da vidiš kakve oni zveri sa lift kitovima i ozbiljnim kramponkama umeju da naprave od Samuraja i Jimnyja.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Ma kakav trike, 4 točka su zakon :)

Post by pedja »

Vec dva dana ne izlazim iz njega. Jedini terenac koji me je ovako odusevio je tvoj.

Nemam nameru da ga nesto budzim, moram mu samo zameniti gume posto su ove vec istrosene i sa plitkom sarom. Za blato ipak treba malo krampona.

Od dorade, planiram samo da mu napravim fiksni nosac za bicikle pozadi.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Ma kakav trike, 4 točka su zakon :)

Post by bluealek »

Verovatno bi mogao da staviš i nešto veće gume (time se direktno dobija na klirensu, i to onom efektivnom, od zemlje do diferencijala), ali sa time treba biti oprezan, jer je pitanje koliko se može ići naviše bez fizičkih intervencija na koševima. Ako se dobro sećam nečega što sam čitao kod australijanaca, bez lift kitova i na standardne felne uglavnom ne preporučuju da se ide na veće od 215/75R15. Pošto ćeš ga pretežno koristiti za off-road, mogao bi da razmisliš o nekim kramponkama kao što su one moje, cena im je u Likosu (http://www.landrover.co.rs) ultra povoljna, nešto reda veličine 70 evra po gumi. Model je Tagom Mud Sport. Jedino što im retko stižu kontigenti (rade uvoz na svaka 3 meseca), pa se ponekad treba malo strpeti.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Ma kakav trike, 4 točka su zakon :)

Post by pedja »

Razmišljam da li da mu uzmem za broj veće gume nego što su sad, a ne mogu da nađem info koliko se može ići a da ne mora da se prepravlja karoserija. Za gume je inače zadužen kum Šare, nažalost, samo da ih izabera ali platiti moram ja :(

Uh, 70 evra guma, jadan ja, kuku lele... :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Ma kakav trike, 4 točka su zakon :)

Post by bluealek »

pedja wrote:Razmišljam da li da mu uzmem za broj veće gume nego što su sad, a ne mogu da nađem info koliko se može ići a da ne mora da se prepravlja karoserija. Za gume je inače zadužen kum Šare, nažalost, samo da ih izabera ali platiti moram ja :(

Uh, 70 evra guma, jadan ja, kuku lele... :)
Šara će verovatno da ti sugeriše neke AT gume (kao što je svojevremeno i mene odvraćao od nabavke kramponki), ali jedino MT guma ti omogućava pravu opuštenost i potpunu prohodnost u blatu - sve prolaziš bez zaletanja i nervoze, ko da voziš tenkić 8) Jeste malo bučnija i tvrđa na asfaltu od asfaltnih guma, ali nije smak sveta, sve je to u granicama podnošljivog. Stabilnost na putu je sasvim ok u svim uslovima (s tim što zimi nema svrhe kretati u blo šta neutabano bez MT guma), čak je i kočenje iznenađujuće dobro.

Što se tiče kuku leleka za cenu, BF Goodrich ili Good Year Wrangler MT/R je recimo bliže 200 evrića po komadu, pa sad ti vidi šta se više isplati 8)
Post Reply