Novi (zenski) bajs.

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Aki
Posts: 7
Joined: 14 Apr 2008, 13:00

Novi (zenski) bajs.

Post by Aki »

Kako ne postoji pod-forum o kupovini novih bicikli, 'posluzicu' se ovim (nadam se da mi moderatori nece zameriti :) ).
Naime, hteo bih da kupim devojci novi/polovni bajs do 100-150 evra.
Ono sto mi je zapalo za oko je Capriolo Passat i diavolo 260. Od polovnih sta se nadje na berzi (ukoliko neko ima nesto da ponudi neka me kontaktira na PM). Dakle, zanima me vase misljenje i iskustva sa capriolo bajsevima, i sa Shifter menjacima....jer oba modela (gore navedena) imaju upravo ove menjace....zapravo...interesuje me kakvi su i koliko je to uopste funkiconalno. Btw. jurim neki ram od 17"-19".
Hvala unapred.
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

diavolo je ok ali idalje je capriolo(ne bas srecno resenje)ali za nas koji nemamo neke finansijske mogucnosti i to je ok,ovaj pasat nikad nisam video ni vozio
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Na temu Capriola je vec pisano nadugacko i nasiroko ovde na forumu,
pa ne bih sad opet iz pocetka ..

tako da: Use the search Luke! ;-)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Aki
Posts: 7
Joined: 14 Apr 2008, 13:00

Post by Aki »

Nista...odo' da prelistavam forum.
U principu sam svestan da bajk do 150 evra ne moze da se kupi...ali kako ce ga ona koristiti za rekreaciu, dakle asvalt i nesto minimalno off-road-a (ako ja budem odredjivao voznju :lol:, sto je skoro ne moguce).

Inace, juce sam video ovog pasata....sta znam ima turni opremu, eto bar je shimano, ali me nerviraju oni shifter menjaci...mislim da su jako kvarljivi i da su krajnje neprakticni (ovo me najvise zanima, da li ih je neko koristio).
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Post by igor »

Ja imam Shift menjac zadnjih ~2500km, u pocetku je bilo dosta cudno menjati sa njima ali kada se naviknes onda tu nema nista spec. Jedina neprakticnost je kada su ruke mokre/oznojene pa je malo teze napraviti dobar grip da bi prebacio brzinu.
I da, jos se nisu pokvarili a u pitanju je sram-ov najjeftiniji model http://www.sram.com/en/srammountain/com ... hifter.php
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
User avatar
Aki
Posts: 7
Joined: 14 Apr 2008, 13:00

Post by Aki »

Zasada joj uzimam neki od pomenutih modela...da li bi mi neko savetovao jos neki u tom c. rangu?
Post Reply