Ležeći meeting u Češkoj 10-13 Septembar

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Ležeći meeting u Češkoj 10-13 Septembar

Post by IRalic »

Helou !


Kako naslov kaže, od 10. do 13. Septembra 2015. održaće se skup ležećih pri Uherskom Brodu,
što će reći u sjajnoj organizaciji firme AZUB, a ovaj put slavi i 15 godina svog postojanja, a takav jubilarni skup organizuje svakih 5 godina,
te će ovo biti 3 po redu.
Ja sam bio prošli put, 2010 godine, i bilo je fantastično :) a sudeći po najavljenom bogatom programu - ovja put biće i znatno bolje!

Ovaj put, specijalno za učesnike koji dolaze iz daleka(kad se vec dolazi, da ne bude samo na ta 3-4 dana)
biće organizovana i mala pre-meeting tura sa startom u Pragu 6. Septembra,
i zanimljiva vožnjica sa prelaženjem oko 100km dnevno, posetama zanimljivih usputnih mesta, etc.
Biće organizovano i prateće vozilo koje će sigurno moći deo prtljaga da ponese.
Spavanje i klopa se rešava, ili bar finansira individualno, a cene su u principu slične kao kod nas,
pa ćete uz šator varijantu proći ništa znatno skuplje nego kod kuće.

Već ima skoro 100 registrovanih, a s obzirom da je prošli put bilo oko 120ak, ovaj put može ih biti samo više :)
Hmm, i biće da sam ja pobrkao cifre, jer na stranici kažu da je bilo oko 230 učesnika :mrgreen:
Naravno skup nije isključivo za vlasnike ležećih, nego svako koga zanimaju može doći,
a možda čak i pozajmiti neki bic ili tricikl od AZUBA (prošli miting bila je opcija)
I neke lokalne ovde kolege imaju 1+ ležeći vozni park, pa možda bi bilo voljni pozajmiti nekog ležu ukoliko ga baš nemate :)

Centralno mesto skupa je u kampu Nivnicka Riviera, pri selu Nivnice, 8km od Uherskog Broda.
Kamp je fino mesto koje pored mesta za šator nudi i smeštaj u bungalovima ) za nekih 9-10 eura za noć (to treba rezervisati fest unapred, ako uopšte ima još mesta!)
Za malo šator mesto se plaća 1.5e, i plus 2.6 po osobi, na dan.
Kamp ima bazen, pa ako bude toplo moguće je koristiti (mi pre 5 godina nismo bili te sreće, bilo je hladnjikavo za kupanje)
a tu su tereni za odbojku i slično.
Naravno pored vožnji i programa samog mitinga, teško da ćete hteti šta drugo raditi :)
A program uključuje razne prezentacije ležećih putovanja, tradicionalni tamburaški orkestar uveče i sve to :)
Uglavnom doživljaj je maksimalan, nemate brige što se toga tiče :)

Ja ovoga puta neću moći ponuditi mesto u svom autu, jer ću već krajem avgusta biti u Poljskoj,
pa ću na meeting najverovatnije direktno odande.
Ali. kolega Miha iz Osijeka bi išao, tako da iz ovih krajeva eto jedan sigurna putnik,
pa se sa njime može dogovorti u vezi zajedničkog odlaska.
Takođe ako sami imate volje, i veći auto/nosač koji može poneti biceve, bolje da Miha svoj Fiat Uno ostavi kući ;)

Ja planiram doći sa severa u sredu veče 9og, i biti prisutan do zatvaranja u nedelju,
a zatim povratak.
Svakako četvrtak i petka ne treba propustiti, jer ćebiti lepe vožnje organizovane po široj okolini.

Ukoliko možda želite otići do onde biciklom, a isti se može spakovati na nosač što ide na zadnja vrata hečbeka,
mogu vas odande povesti natrag kući (bar za sada plan izgleda tako da se odande vraćam, i kola pusta)
za učešće u troškovima benzina.

Tako da šta, javljajte se ko bi želeo ići i ima slobodnog vremena, pa ćemo se nekako već organizovati :)

Za sve detaljne informacije, kao i za prijavu na događaj - zvanična stranica meetinga http://www.recumbent-meeting.com/
Rezervaciju kampa treba odraditi individualno(recite da na meeting dolazite)
mada računam sve i da rezervacija izostane, naćiće se negde mesta za šator :)
Ako se ne snalazite, Honza iz AZUBA može asistirati oko toga.

I tako, vidimo se i vozimo, nadam se :)


Ležeći pozdrav :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply