Domaći trajkovi...

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
chaba
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2011, 14:14
Location: Zrenjanin

Domaći trajkovi...

Post by chaba »

Pozdravi !

Da se predstavim...
Električar iz Zrenjanina, 40g., 105kg, 185 cm, zaposlen u Perlezu, pa u slučaju lepog i slobodnog vremena na posao (25km) putujem sa starim i pouzdanim Rog+Shimano mešavinom. Elem, zarazih se idejom, koja je zrela, o kupovini/nabavci tadpole trajka. U tesan finansijski okvir se uklapaju Goranovi trajkovi iz Bačke Palanke. S obzirom da na forumu može naći informacija o dotičnim trajkovima (Igorovi testovi i sl.), dobro bi došla i po koja reč i od samih vlasinka ili freebikera koji imaju iskustva sa istim...
Deluju kao solidan kompromis speed/teretnjak/bang for the money...
Otvoren za sugestije, savete, unapred zahvalan:
Konja Čaba

Nadam se uskoro: "Ležeći pozdrav!"
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Domaći trajkovi...

Post by IRalic »

Helou !


Dobro nam dosao! :)

Nadam se da ce ko od vlansika napisati koju, mada moguce je da se isti ne motaju po forumu.
Bar ja ne znam za takve. Mislim te sto teraju 3 tocka. Jednog sto ima dva znam da je tu ;)
Inace u Zrenjaninu ima decko po imenu Vlada, koji je pazario od Gorana trajk,
ali koliko sam obavesten posle je menjao za dva tocka, i svako cas ti on nesto menja, sto i nije lose,
al nesto se slabo muva po internetu, pa mozda da se raspitas tu kod tebe, verujem da ga svu u Zrenjaninu vec poznaju ;)

Ako nista onda bar od tebe da ocekujemo koju rec, i to sto pre ;)


Pozdrav! (lezeci)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
chaba
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2011, 14:14
Location: Zrenjanin

Re: Domaći trajkovi...

Post by chaba »

Hvala, hvala...

Oduvek (tj. kao dete, vozikao sam limenog Moskviča na nožni pogon) sam razbijao glavu o ovakvim spravicama, sad zamisli otkrovljenje kad sam slučajno (tražeći klincu biciklo) naletio na ovaj Forum, gde ove spravice ZAISTA postoje! Ljudi se vozaju njima i lepo im je. That`s it! Kolege su trljali slepoočnice kažiprstom (3 točka-velik je to otpor..., Ko je video da se tako vozi?, Uvek si bio kontraš..., i sl.) kada sam opisivao šta želim da napravim, sad vidim da to ima smisla...
Praktičnih i drugih razloga "Pro"- pun je Forum, sto se u 96% slučajeva poklapa sa mojim ličnim razlozima (ima ih više od 428 http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=12&t=1502 )

Dojava: Vladimira poznaje čovek iz Polar Bike-a. Naći ću ga...

Čim se prolepša vreme najaviću se Goranu, ipak live...

E, ovo je bilo iz ličnog ugla, nadam se uskoro ću da se pohvalim sa više tehnikalija...

Pozdrav sa kauča!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Domaći trajkovi...

Post by IRalic »

chaba wrote: Kolege su trljali slepoočnice kažiprstom (3 točka-velik je to otpor..., Ko je video da se tako vozi?, Uvek si bio
kontraš..., i sl.)
A onda im objasnis kako je vazduh najveci "otporas" u celoj prici, a otpor kotrljanja je na drugom mestu, sa daleko manjim koeficijentom,
koji jos i linearno raste sa brzinom, za ralizku od otpora vazduha koji raste na kvadrat ;)
A takodje otpor kotrljanja uglavnom zavisi od tezine vozaca i vozila, tako da nema bas mnogo znacenja dal su to dva ili tri tocka,
ako je ukupna tezina ista ili slicna.

Misle ljudi da to valja to bi sigurno svaki drugi vozio. Al kako da vozi kad svi tako misle ? Od koga da pocne ta zaraza ?
Neko mora da se zrtvuje i bude medju prvima ;) Mnogima je to najveca prepreka, jer ce upravo neko zbog toga da trlja te prste, i sta ti ja znam ..
Čim se prolepša vreme najaviću se Goranu, ipak live...
Upravo to. kontaktiras coveka i dogovoris testnu voznju, i sam probas kako to izgleda :)
Samo odmah da te upozorim, nemoj da probas ako nemas spremnu lovu za porudzbinu! :mrgreen:
U suprotnom ces nocima sanjati taj tricikl, kako lezis i uzivas .. :mrgreen:

Pozdrav :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
chaba
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2011, 14:14
Location: Zrenjanin

Re: Domaći trajkovi...

Post by chaba »

Pozdravi!
Upravo to. kontaktiras coveka i dogovoris testnu voznju, i sam probas kako to izgleda :)
Samo odmah da te upozorim, nemoj da probas ako nemas spremnu lovu za porudzbinu! :mrgreen:
U suprotnom ces nocima sanjati taj tricikl, kako lezis i uzivas .. :mrgreen:
Hvala na upozorenju. Gorana sam posetio spreman, tj. skoro spreman, jer sam planirao da se zadržim u Bačkoj Palanci nekih cca 35-60 min, zbog nekih predhodno dogovorenih obaveza, ali... :wink: opuštena filozofija uz čašu domaćeg soka od zove koštalo me celog popodneva...
Elem, dogovor je pao: nešto olakšan model u odnosu na crni "Vladin" model , sitne ergonomske ispravke, oprema primerena ceni, geometrija upravljanja solidna (castor 12, ali bez kingpin inclination-a...), nije 2k model, a bogami nije ni cena :wink: , delo pravog home-made Majstora, zadovoljan sam dogovorom.

Kad se otvori vreme, ( kad trajk bude spreman) i inicijalnih 500 km ću imati određenije utiske... :D

Hvala Igoru za testove!

Sve Naljbolje! Pozdrav!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Domaći trajkovi...

Post by IRalic »

E pa cestitamo! :) Nestrpljivo cekamo prve slike, izvestaje .. neka udobnost bude sa tobom! (kako bi to rekao mudri Joda :D )

Inace poceo sam da sumljam da Goran nesto stavlja u taj domaci sok, kako od zove tako i od mente.
Kad god sam pio (a mislim da svaki put) i ja sam ostajao mnogo duze nego sto sam planirao ! :mrgreen: ;)


Pozdrav
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
skenzodin
Posts: 7
Joined: 04 May 2010, 19:57

Re: Domaći trajkovi...

Post by skenzodin »

Mislim da bi trebao sam da pokusas da napravis trike. u sustini to nije nista komplikovano. ja sam sebi napravio i izasao me je oko 100 evra. mozda nije kao goranov ali ja sam sa njim do sada proputovao hiljade km i nisam imao nikakvih ozbiljnijih kvarova Image
Image
Image
Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Domaći trajkovi...

Post by IRalic »

Skendzo ne vide ti se slike 8) Facebook nije strana koja hostuje i dozvoljava direktno linkovanje fotografija.
ALI ako dodjes do same fotografije, sa zavrsetkom web adrese .jpg onda mozes da je linkujes (kao ova moja dole)
To radis tako sto prvo otvoris fotografiju iz galerije, ali ne u tom flash slide show-u, nego na normalnoj stranici kao ranije dok toga nije bilo.
To lako uradis uz pomoc desnog kilka na slicicu, i opcije "open link in new tab/widnow"
Kada se otvori u tom prozoru, onda desni klik na sliku, i izabares opciju "open image in new tab" i otvorice ti se sama slika, bez stranice.
E onda TU adresu ubacis medju img/img zagrade i to je to ;)

Pozzz

Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
corovicgoran
Posts: 55
Joined: 11 Jul 2009, 21:43

Re: Domaći trajkovi...

Post by corovicgoran »

Pozdrav svima :wink:
Dugo se nisam javljao i pisao sto ne znaci da nisam posecivao forum :wink:
Da pocnem prvo od domacih sokova : cisti prirodni bez konzervansa i ostalih hemija .Medjutim da smo u doba inkvizicije odvno bi me skrckali na lomaci za one Igorove komentare :lol: :lol: :lol: Malo sale :!:
Nego procitah kako Igor objasnjava da se postave slike na forum pa resih da probam po ko zna koji put...
Skoro zavrsih jedan malo neobican Trajk sa (krovom , tendom i sajbom ) kako vec ko zove, pa da ga pokazem :wink:
Image
Ako mi nije uspelo tu je Igor pa ce da popravi .
chaba
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2011, 14:14
Location: Zrenjanin

Re: Domaći trajkovi...

Post by chaba »

Pozdravi! :D

Onako... en passant svratih do foruma i videh (slika uspešno okačena :) ) Goranovu novu kreaciju... bogami, deluje onako "da siđeš sa mape s njom". Pridružujem se čestitkama!

Uprkos obećanju da ću se javiti nakon inicijalnih 500 km sa GT-om, nisam se javljao zbog zauzetosti sa proljećnjim radovima, pa uglavnom trike vozim po mraku...
Relacija od 30 km sa 20*1.75 "pony" prednjim gumama sa 3.2 bara, je odmor nakon teškog radnog dana 8) Verujem da sa užim gumama (Ovim putem molim za praktičan savet za nabavku istih...) mogu postići veću brzinu u relax tempu posle hard days work. Trenutno je to 20-25 km/h, što je nešto sporije od classic bike-a(okačen o klin), sa tom razlikom da posle desetak km-a sa GT-m ne boli ama baš nič. Komfor i feeling je posebna priča...
Neverovatno se kotrlja niz most!
Sa trajkom je čak i pišanje uz vetar lakše... :?

Eh, sad cool factor.... to je jedan od razloga zasto je u većim brojem slučaja, vozim po mraku: Glasovi raznih artikulacija, polno tek zrelih individua raznih polova (svi postovi i teme na forumu koji opisuju ovaj fenomen, uprkos mom početnom skepticizmu- ne sadržavaju stilske figure, apsolutno su tačni), "EEEEj Gle! L.-ov tata ponovo ima blesave ideje!", "Bolid-invalid jbt.!" "Bravo matoriiii...." ne nabrajam dalje.

Ne slušajte album "LIve in Tokyo" - Deep Purple na Beogradskom putu! Šleperi od 40+t su veći faktor od Vas!

Jurcajući se sa čoporom psa lutalica dok žrtvujete rukav od trenerke zarad čitavog levog uveta je definitivan "must have" za ljubitelje adrenalin rush extremnih sportova. Trajkeri probajte! Uspomena za pamtiti....

Eto, posle +500 km još sam pod utiskom mog novog vozila, a što se tehnikalija tiče, lagano ću bisrtiti prema svojoj filozofiji. Ne žurim, udobno je.
Supruga je obećala da će me ispratiti sa Canon-m u nedelju (budem li slobodan), te ću imati fotografije za "duvanje"...

Udoban Pozdrav!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Domaći trajkovi...

Post by IRalic »

Gorane uspelo! Bez popravki! :)

Inace sajba manje vise, al zastita od sunca je mnooogo zgodna, koliko god smesno mozda nekima izgledala.
Kako kase Chaba ionako se smeju, pa razlike bas i nema ;)

Inace kolega Dobrivoj iz bg-a nabavio mnooogo dobru tu zastitu od sunca, ili ti krov, bese u Italiji ili gde.
Dva fiberglas stapa kao za sator fiksirana na nosak koji se zavrce na paktreger, i onda se saviju ka napred i kanapom vezuju za prednji deo trajka, ili bicikla cak i obicnoga, a izmedju razapeto lepo tanko lagano nepromocivo platno drecave boje.
Strasno vidljivo, a i korisno kad upece zvezda, ili pocne laganija kisica.

@Chaba

Sto se guma tice, sigurno si vec procitao da nabavka nije bas po principu "odes u prodavnicu i kazes zapakujte dve za poneti"
Ako dobro pamtim, Goran je par Schwalbe Kojak guma nabavio kod Jankovica u Adi, sad dale je porucio ili su slucajno imali,
to vec on bolje zna. Takodje je kolega Dragan K za svoj dvotockas kod njih porucio, pa je sacekao nedelju dve dok je stiglo.

Dobre dvadesetice ima i kod Petra u Sloveniji (www.udobnoposvetu.si) pa mozda i preko njega da se nesto iskombinuje.
Ja sam hteo ici sad za vikend u Italiju na skup lezecih (al nesto mrsavo interesovanje, a skupo mi sam da idem) pa bih u tom slucaju mogao od Petra doneti par komada ..
Uglavnom nazovi prvo Jankovic-comp pa pitaj moze li to :)


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
skenzodin
Posts: 7
Joined: 04 May 2010, 19:57

Re: Domaći trajkovi...

Post by skenzodin »

evo i fotografija. hvala igore.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
chaba
Posts: 21
Joined: 26 Feb 2011, 14:14
Location: Zrenjanin

Re: Domaći trajkovi...

Post by chaba »

Pozdravi! :)

@Igor: Zahvaljuljem! Kontaktirat ću Janković-comp... definitivno su potrebne uže gume...
@corovicgoran: Jeste! Funkioniše! Naštiman! Ništa nije otpalo :) ....

Elem, da probam neke fotke....

Image
cockpit/

http://img854.imageshack.us/img854/3681/img1242wh.jpg

Image

http://img593.imageshack.us/img593/9172/img1239prh.jpg

http://img189.imageshack.us/img189/9042 ... 0grass.jpg

Akcenat još ne stavljam na tehnikalije, već na feeling, tj. ono što freebikerstvo po mojoj skromnoj percepciji, predstavlja.

Udobno je...
Hvala svima za savet, kontakt, odgovor, pogled...

P.s. U početku htedoh nazvati post "The Poor Man`s Trike". Odustao sam...
Last edited by chaba on 22 Jan 2012, 11:20, edited 4 times in total.
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Domaći trajkovi...

Post by pedala »

Kao i svaki bajk/trajk da bi leteo mora da ima bolju mehaniku: SKF lagere na prednjim glavama a pozadi neku Shimano glavu, obavezno monoblok u pogonu. Menjaci alu i tako to....
poz. Vlada
Vlada

born for trike
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Domaći trajkovi...

Post by IRalic »

A lepo lepo :) A najvaznije je da je udobno ;)

Neka te dobro i dugo sluzi :)



Lezeci pozdrav! ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply