Ispovesti drumasa :D

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Ispovesti drumasa :D

Post by IRalic »

Pre par dana mi je poznanik iz Amerike, inace svestenik u lokalnoj katolickoj crkvi,
protivno svim bozijim zakonima, odao sadrzaj ispovesti jednog lokalnog vernika :D

Naime covek je provozao recumbent mnogo puta, ali samo oko bloka,
a onda je odlucio da provoza mnogo vise, da zaista vidi kako to izgleda, i valja li to cemu ili ne.

I evo sta je od njega cuo http://www.thebikedoctor.net/recumbentexperience.html

Ako mene pitate, ja mislim da nikada vise nece sesti na drumasa, ili bar nece uzivati u voznji na njemu ;)


POzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Re: Ispovesti drumasa :D

Post by Easst »

A kako si ti prvi put otkrio ležeće biciklove?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Ispovesti drumasa :D

Post by IRalic »

Ja ? :) Sasvim slucajno.
Daleke zime 2003 sam poceo da istrazujem rutu do Nordkappa, dakle najseverniji sever Evorpe,
kome sam hteo da leta sledece godine krenem u pohode. Kad je leto stiglo sve se okrenulo naopacke, i umesto na sever krenuo sam na jug ;)
Bilo kako bilo, u tom istrazivanju trase kroz Rusiju naletim na web stranu nekog amerikanca koji je vozio bas tuda,
od Petera pa navise,
sad dal je isao na Nordkapp to se vise ne secam, mada nije ni bitno.
Bitno je to da je on vozio lezeci bicikl, HP Velotechnik-ov Streetmachine model.
Zaintrigira mene taj bicikl, te malo potrazim po netu o tome, pocevsi od web sranice samog proizvodjaca.
Sacuvam ti gomilu fotki na komp, i to je to..
Par meseci kasnije na Discovery kanalu gledam ona dva lika kako voze/guraju svoja dva lezeca od Moskve do Pekinga,preko vukojebina raznoraznih.

I tako je proslo jedno godinu dana sigurno, i sledecag leta planirajuci pohod u Juznu Ameriku a i sire,
kroz pricu o sponzorstvu od strane nasih bajk prodavnica/proizvodjaca, odnosno o tome kako niko od njih nije bio zainteresovan,
nekako se u pricu uvuce cinejnica da kod nas imamo jednog proizvodjaca tih lezecih bicikala, tacnije tricikala.
Ajde reko da ja kontaktiram ljude, reko sigurno bi oni bili zainteresovani za tako nesto.
I tu se ja dogovorim s Robertom Steinom da skoknem do Subotice, uzivo vidim i probam tricikl.
I tako je i bilo.
Nego, niko mi nije rekao da tricikl niposto ne treba probati ako se nema para za kupovinu istog ! :mrgreen:
Mnogo mi sve svideo lezeci triciklizam, i mucio sam se tako duuugo i nocima sanjao sebe na triciklu ;)
i plakao kad se probudim i shvatim da love za ist bas i nemam.
Onda ti krenem ja 2006 biciklom za Poljsku, i sve vreme dok sam vozio taj neudobni mtb mislio sam kako bi fino bilo
umesto mtb-a voziti lezeci.
Onda su posle tri duga dana provedenih na tom neudobnom biciklu poceli da se pojavljuju problemi sa udobnoscu,
koji nisu hteli da odu, i nisam mogao da nastavim dalje tako, te sam skratio vozom, i obecao sebi da vise nikad necu voziti takvu turu na obicnom neudobnom biciklu.
Resim da prodam taj mtb posto-poto, i domognem se tricikla, ili bar njegovog rama.
Sledece godine u prolece kada sam konacno prodao taj mtb, kad sam sabrao racune nije bilo dovoljno za ceo tricikl,
te ja odlucim da ce jednostavnije biti da sam napravim kakav bicikl.
Skupim delova sa sve sedistem donesenim iz Poljske, i odem kod Steina i kupim materijal za ram.
Onda sam izgubio bar jedno mesec dana, ako ne i vise natezuci se sa nekim lokalnim majstorom koji je to trebalo da mi izvari.
Pukne mi film i u ocaju pitam Steina moze li to kogd njih da se zavari - kazu moze! juppii :)
I tako je nastao moj prvi lezeci bicikl - vec opisan u nekoj drugoj temi ovde ..

Sve je dobro sto se dobor svrsi :)



Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Re: Ispovesti drumasa :D

Post by Easst »

haha ovo je najbolji deo
Mnogo mi sve svideo lezeci triciklizam, i mucio sam se tako duuugo i nocima sanjao sebe na triciklu ;)
i plakao kad se probudim i shvatim da love za ist bas i nemam.
tako ja stalno skrolujem gore dole po cikloberzi i ciklonautu trange frange :D:D

evo sad baš merkam ovaj tvoj kalašnjikov, ubaci i vlasnicu u dil :I
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Ispovesti drumasa :D

Post by IRalic »

Easst wrote:h
tako ja stalno skrolujem gore dole po cikloberzi i ciklonautu trange frange :D:D
[/quote

A kolko para imas ? :->
evo sad baš merkam ovaj tvoj kalašnjikov, ubaci i vlasnicu u dil :I
Vlasnica je nazalost zauzeta ;) :mrgreen:
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply