StreetFox Trike

Sve o "ležećim" biciklima

Moderators: IRalic, Moderatori

Post Reply
stevannikolic77
Posts: 6
Joined: 13 Sep 2014, 16:48

StreetFox Trike

Post by stevannikolic77 »

Pozdrav svima, nadam se da će me neko ovde videti, nešto mi mrtav ovaj deo foruma.
Evo konačno posle dosta vremena, razmišljanja, neodlučnosi reših se da krenem u ovaj podvig uradi sam sebi trajk :) Posle dosta guglanja, traženja ideja, nekih nacrta ipak sam rešio da uzmem neki nacrt od AtomicZombie-a. StreetFox ili Warrior, pitanje je bilo. Warrior mi se činio malo komplikovan za izradu, više delova, tako da se ipak odlučih za lisicu, a i nekako mi se sviđa ta suspenzija pozadi, živeli naši putevi :D
Planovi su stigli, počelo proučavanje i naravno prve nedoumice. Naime problem je oko prednjih točkova. Rešenje oko kočnica koje se nudi mi se ne sviđa nikako ipak bih ubacio diskove napred, pozadi V break. Točkovi koje oni preporučuju su 20" od BMX sa 48žbica i šrafom od 14mm. Pošto takvi ne postoje za disk u obzir dolaze nable za 36 žbica. Razmatrao sam sledću nablu Quando alu 36H. E tu mi se sada javlja problem. U te nable bih ukopao mašinske ležajeve. Koje? Kuglične ili mogu igličasti ili možda valjkasti? Koliki je maksimalni spoljni prečnik ležaja koji se može ukopati u nablu? Koji promer osovine? Vidim ovde na forumu da 12mm zadovoljava ili ipak ići na veći promer?
Toliko od mene za sada idem sada da jurim potrebne delove. Javljam o napretku. Hvala unapred svima na odgovorima.
stevannikolic77
Posts: 6
Joined: 13 Sep 2014, 16:48

Re: StreetFox Trike

Post by stevannikolic77 »

Evo da se javim malo o napretku, znam znam, baš sam brz :D
Za sada sam nabavio ram, solidno stanje, nije iskrivljen, nije zarđao. Od njega mogu da iskoristim zadnju suspenziju, vilu i cev kroz koju vila prolazi. Trebaće mi još jedan ram, bilo kakav, da bih od njega mogao uzeti vilu, cev vile i cev za patronu srednjeg pogona. Ili prednjeg pogona? Oduvek sam se pitao zašto se to zove srednji pogon? Gde mu je onda prednji :D
Što se prednjih točkova tiče rešeni su na sledeći način: uzete su dve prednje nable za disk i četiri mašinska ležajeva 12/28/9. Strugar će ostrugati nable da prime ležajeve, napraviti šuplje cevčice koje će doći untar iste između ležajeva, napraviti dva brezona 12mm sa pripadajućim maticama.
Toliko za sada, javljam se o daljem napretku. Našao sam na netu neke ideje o preradi originalnog nacrta pa ih sada uzimam u obzir. Pozz

P.S. Kako se kače slike?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: StreetFox Trike

Post by IRalic »

stevannikolic77 wrote:
P.S. Kako se kače slike?

Htedoh da odgovorim na ono za prednje nable, ali vidim vec si se snasao :)

Jes vidim od kako mene nema, nista se ovde ne desava. Ali, eto drago mi je da je sve vise lezecih kod nas :)

Fotke kacis tako sto kucas ovako: Image

Fotka na internetu, znaci treba je prvo negde hostovati, i zatim preneti adresu na kojoj se fotka nalazi (direkt linking)
Takav link se uvek zavrsava sa .jpg i kada ga recimo otvoris u pretrazivacu, otvori se sama fotka i nista vise.
Na isti nacin se onda pokazuje i vode, samo uokviru posta.
Za namene te vec odavno koristi servis Photobucket i odlican je za to, samo otvoris fotku i s desna imas sve potrebne linkove,
i tad samo kliknes u polje gde pise Direct, i link se sam iskopira, pa samo treba da uradis "paste" tamo gde hoces.

Evo jedna fotka mog bivseg tricikla, da proverimo dal radi ;)

Pozdrav :)

Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
stevannikolic77
Posts: 6
Joined: 13 Sep 2014, 16:48

Re: StreetFox Trike

Post by stevannikolic77 »

Juhuuuu, dobio sam odgovor :D Već izgubih nadu, vidim svi gledaju al niko ne odgovara. Šalim se, verujem da ovdašnjem narodu nije baš zanimljivo ovo.OK, znači ovako stoji situacija: NIŠTA JOŠ NISAM URADIO!!!! Posao, obaveze i tako to. Videću ovih dana da odem do majstora da mi sredi nable, ako može da mi napravi i nosač točkova. Jurim još uvek jedan ram pa da počnem da ih kasapim.
Nego evo još neko pitanje, neke moje ideje, pa da čujem možda i neko mišljenje. (sada sledi proba kačenja slika pa da vidimo koliko uspešno)
Image
Ovo je još neobrađena nabla sa budućim ležajem.
Image
Ovo je kao neka 3D skica originalnog plana. Šta mi se ovde ne sviđa? To što su cevi koje drže prednje točkove iznad glavne cevi. Ružno brate. Padalo mi na pamet neke ideje kako to da se zamaskira ali nije to to. Drugo nekako mi ta glavna cev previše ravna. Treće cev kroz koju prolazi viljuška treba se namestiti da bude pod uglom od 75stepeni u odnosu na tlo.
Zato sam razmišljao o sledećoj varijanti:Image
Prvo lepše izgleda. Drugo, ako glavnu cev podignem tako gore automatski dobijam ugao od 75stepeni.

Pitanje za iskusne: Da li mogu da se upotrebe okrugle cevi i koje bi bile njene dimenzije?
Last edited by stevannikolic77 on 13 Jun 2017, 10:39, edited 1 time in total.
stevannikolic77
Posts: 6
Joined: 13 Sep 2014, 16:48

Re: StreetFox Trike

Post by stevannikolic77 »

Nije okačio cele slike, isečene su sa desne strane???
stevannikolic77
Posts: 6
Joined: 13 Sep 2014, 16:48

Re: StreetFox Trike

Post by stevannikolic77 »

Ustvari ovako bi trebalo da izgleda, dvaput bi se lomila glavna cev:
Image
Post Reply