Biker lifestyle

Za izdržljivost fribajkera, potrebna je pravilna ishrana, a ni treninzi nisu na odmet. Ako dođe do povreda, treba znati i pravu medicinu. Ovde spadaju i ostale teme vezane za živi svet.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Biker lifestyle

Post by arsenique »

Zanima me koje su karakteristike lifestyle-a kod bajkera. Ima li nečega što je "must do" ili nečega što je "forbidden"? Kakav je stav bajkera prema pušenju, alkoholu, kasnim noćnim izlascima i celodnevnom spavanju? Da li pribegavate nekoj posebnoj ishrani ili jedete sve što stignete? Ma znate već na šta ciljam.

Eto da ne bude da sad ispitujem tu ljude a da o sebi mudro ćutim reći ću da sam ex-pušač (prestao kada sam počeo da vozim bajk intenzivno i od tada se osećam kao ponovo rođen), povremeno popijem neko pivo ili špricer (naročito sada tj. leti), spavam oko 5-6 sati dnevno... eto to bi bilo to... I da... spadam u grupu svaštojeda pošto jedem otprilike sve što dohvatim (naročito otkad sam prestao da pušim - ugojio se 20 kila).
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

sex,doping & rock 'n' roll ..


;) ozbiljno,ne nista posebno kod mene,ako izuzmemo da u toku voznje pijem TopPower ili neku C-devitu .. cisto,to me ne pravi zednim,i ima jos koji mineralcic,malo karbohidrata ,vitamina ..

Hrana standardna .. voznja isto tako ..

Na nekoj "turi" obicno povecam kolicinu sladoleda,i pica,ponekad cak popijem i cocacolu ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Post by sidarta »

pre voznje izbegavaj masnu hranu, to ti je kao savet, jer ces u suprotnom osetiti mucninu (iz licnog iskustva)... konzumiraj dovoljne kolicine voca,svezeg povrca ... ako si se ugojio izbaci hleb ili ga bar zameni sa psenicnim,ovsenim mekinjama... u toku voznje preporuciovo je da imas neki brzi ugljeni hidrata , svi je vec poznato da je "bonzita" omiljeni izvor uglj hidrata kod bajkera, nije na odmet imati ih kod sebe u slucaju pada secera u krvi ili ako se radi o duzoj voznji ... pre voznje ja konzumiram napr bananu jer se radi o namernici koja je dobar izvor sporo gorecih ugljenih hidrata tako da znam da ce mi ona obezbediti kontinuirani izvor energija bar za prvih 1h voznje posle ako ostim potrebu za hranom latim se backpocketa i izvadim bonzitu...

vodi racuna o unosu minerala posto se oni jako trose prilikom voznje ... ako je jako vruce videces solidan sloj soli po biciklistickim.. bukvalno ces moci kasikom da je skines....

Obavezno VODE PUNO VODE... hidriraj se pre nego sto sednes... i nemoj cekati da tokom voznje osetis zedj... to znaci da si vec zakasnio.... i ne pij veliku kolicinu odjednom vec po malo ali konstatno....


(nije shodno pomenuti da medj bajkerima postoji veliki broj vegeterijanaca i inace ljudi koji se zdravo hrane...)
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

kako da treniram ne bi li malo povecao izdrzljivost. na bicikli provodim dosta vremena ali ne primecujem neko znacajnije poboljsanje u kondiciji nije mi jasno zbog cega treba li da trcim ili sl. da bi se to odrazilo i na biciklu
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Post by sidarta »

JOk... drzi se bajka dokle god mozes posle predji na trenazer/vijacu(kad dodje zima...ali bas zima neki jaci minus)....
Moj predlog vozi brda tu uvek vidis dal si bolji ili losiji nego u prethodnoj voznji.... Belezi vreme koje ti je potrebno da popnes neko brdo pa sledeci put trudise da isto to brdo popnes za manje vremena... i tako malo po malo ... i kondicija se poboljsa... inace leto je mozda najnepovolniji trenutak za pumpanje kondicije... (i ja uvek gresim iz godine u godinu mesto da krenem vec krajem zime da dizem aerobni status ja sacekam jun...a onda i noge i glava i pluca mi pucaju)... Kad pedalas nemoj praviti velike pauze kontinuirano pedalaj trudeci se da drzis kadencu iznad 60 ( za pocetak ) naravno ako nije u pitanju neki jak i dug uspon ... vise o ovome pronacices na stranici:
http://host.sezampro.yu/freebiking/Kakovako/Kadenca.htm

kao i vise informacija inace o pedalan ju.... procesljaj teme na forumu tekstove na sajtu...
thunderchase
Posts: 11
Joined: 28 Mar 2005, 12:33
Location: kraj reke

Post by thunderchase »

Ja, fala bogu, nemam problema sa stomakom 8) . Prošle godine smo imali turu po Banatu, i svratim do babe i dede, a kod njih klopa kao iz pesme :) . Nabok'o sam se krompira, šnicli, sosa, salata, spanaća, torte i sve zalio sa litar soka. Drug koji je išao sa mnom se posle 20-ak km žalio, ja jok ;) ! Doduše, treba malo sačekati posle jela, kao kod plivanja. A neki generalni savet bi bio da se ne pije koka-kola ili nešto slično dok se vozi, jer je preslatka i neviđeno se lepi svuda po ždrelu, mo'š doživiš gušenje :) ...
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Post by sidarta »

Posle voznje .,,,, moze da se pije... :D ...cocacola...
hheh... genetika je cudo... ||||
Post Reply