Evo kako moze da izgleda topografska karta na GPS-u

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Evo kako moze da izgleda topografska karta na GPS-u

Post by pedja »

Od kako sam kupio prvi GPS pre neku godinu proucavam kako stoje stvari sa crtanjem karata za GPS. Evo nekih rezultata koji ce, verujem, da vam budu zanimljivi.

Image
klikni na sliku za prikaz u razmeri 1:1

Redi se o topo karti Kaludjerskih bara, ne velike povrsine posto sam isao na to da ucrtam sto vise detalja.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Da... I sam sam počinjao izradu karte mog kraja, a po ugledu na Sašinu mapu Kučaja, ali sam ubrzo odustao (nabavkom SCG Route). Treba mnogo vremena da se posao valjano obavi, a pomoć nisam mogao da nađem ni na jednoj strani. Ovako, bolje da ja natenane poboljšavam Perinu kartu nego da sav moj posao na izradi custom mape bude progutan za godinu - dve u obliku update-a za SCG Route, ili možda neke proširene karte Evrope.

Tebi svaka čast za trud, možda bi mogao da okačiš negde POI kolekciju sa mape - ko zna kad može da zatreba :)

A malo gledah ovaj tvoj gps forum na vodiču i prvo na šta naleteh je - Kablar :(
Mladjova ideja mi se odmah dopala, prvo zato sto mi za pocetak odgovara nekilaksi uspon a i nikada nisam bio na Kablaru. Odmah sam na forum ubacio obavestenje ako se nadje jos neko zainteresovan ali nista od toga.
Da sam znao, sigurno bi vam se pridružio sa još jednim drugarom! Baš sam pre mesec i po dana skenirao mapu OvčKab klisure, kalibrisao je za Ozi i napravio POI mapu svih manastira, pećina, vidikovaca i vrhova Ako treba nekome, neka se javi, okačiću sve to negde...

Ovako, za jedno petnaestak dana ću da organizujem kraljevačku šetnju. Baci mi track/wpt-s ako ti nije neki problem :)

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply