ГПС праћење у реалном времену преко веб стране

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

ГПС праћење у реалном времену преко веб стране

Post by milke »

Јуче сам наишао на сајт који нуди мапу Србије у сличном облику како то ради План Плус или Гугл мапе. Али оно што ми се посебно свидело јесте могућност праћења тренутне локације ГПС паметног телефона који има инсталирану и покренуту Сербиамап апликацију и омогућено праћење преко сајта.
Јако корисна ствар ако нпр. неко из породице жели да провери да ли сте и даље у покрету на тој планинчини или сте скркани у неком потоку и исчекујете rescue mission :mrgreen: А ја први не волим да се јављам на телефон када се возим у дивљини, тако да ће од сад имати линк ка сајту где могу да ме провере без узнемиравања. :lol:

Ово је први овакав сервис на који сам наишао, али му је мана то што руралнији делови нису мапирани, па тако нема планинских макадама и томе слично. Постоје ли још неки онлајн сервиси који (бесплатно) нуде праћење ГПС уређаја у реалном времену?

http://www.serbiamap.net/
Подржава Андроид и Јава паметне телефоне.
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: ГПС праћење у реалном времену преко веб стране

Post by pedja »

Imas google latitude. Ne bolim da korsitim guglove servise ali je to akat najrasprostranjiniji i najpodryaniji takav alat.
Mada cu najverovatnije napraviti nesto u sopstvenoj reyiji. Ne volim da mi nepoznati brljaju po privatnim podacima.
Post Reply