GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

User avatar
Hyperion
Posts: 20
Joined: 13 Jan 2012, 01:15
Location: Severozapad Vojvodine

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by Hyperion »

I moj huawei u8110 je par puta ispao, pa od tada ga osiguram sa kako je pedja rekao "prstenovima" stare gume ili gumicama za tegle i plus uz to uvek ga zavezem za volan sa onom trakom za kljuceve koje dele na svakom cosku. Da je nosac malo kvalitetniji bio bi zaista koristan, mada ovako ga retko kad i vracam na bicikl jer trebam vise da pazim na telefon nego na saobracaj oko sebe.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by pedja »

Nijedan od ovakvih nosača ne može da zadrži uređaj ako je truckavo. Za to je potreban nosač koji je tako napravljen da se uređaj u njega stavi i zabravi. To po pravilu znači da nosač mora da se napravi baš po meri uređaja.

Imam kineski nosač za svoj SE XPeria X10 i iz njega telefon nikad nije ispao. Uopšte nisam nežan sa biciklom i ne biram mnogo podlogu po kojoj vozim.
Petar030
Posts: 5
Joined: 14 Sep 2012, 03:35

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by Petar030 »

samsung p6200 poznatiji kao samsung tab 7.0 plus telenor paket,padao vise puta na ekran,znaci gorilla staklo vrhunsko,merio sam gps putanju i gresi 3m,zahteva internet konekciju i gps ukljucen
dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by dzindzin16 »

Kakva su vam iskustva sto se tice dopunjavanja mobilnih i tablet uredjaja na auto punjacu od 12v?Koliko se realno uredjaj moze tako napuniti i koliko je takav nacin punjenja los po bateriju uredjaja?
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by pedja »

Svaki izvor napajanja od 5V-1A bi trebalo da bude dovljan, jos bolej ako je 2A. Kad kupujes punjac za auto gledaj samo da bude sto veca struja.

Posebno pazi na kineske, posto nije retkost da na njima pise jedno a u stvari je nesto sasvim drugo.

Kabal je vrlo vazan. Mnogi kablovi imaju pretanke vodove i pad napona na njima je veliki, pa telefon ne moze da se puni.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by bluealek »

Ja redovno tako punim i laptop, telefon,, GoPro, fotoaparat, punjive baterije za razne druge uređaje. Podržavam ovo što Peđa kaže za kvalitet punjača i kablova. Skrenuo bih ti pažnju samo da ne preteraš sa punjenjem ukoliko si duže vreme negde stacioniran, jer može da te "iznenadi" prazan akumulator. Za jednu noć je ok, čak i neograničeno priključen laptop na akumulator, ali ako ostaješ negde duže od jednog dana savet je da bar jednom dnevno kresneš motor na 15-ak minuta da dopuni akumulator.
dzindzin16
Posts: 36
Joined: 24 May 2013, 16:45
Location: Cicevac

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by dzindzin16 »

Pa sami punjac koji imam je sa dva izlaza(2A i 1A),medjutim sve je to kineska radinost verujem.

off topic
Sale kako preziveste oluju sinoc?Meteo radar je bio zestok za taj kraj.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by bluealek »

dzindzin16 wrote: off topic
Sale kako preziveste oluju sinoc?Meteo radar je bio zestok za taj kraj.
Nije bilo posebno dramatično. Malo jači pljusak u trajanju od dvadesetak minuta i to je to. Ovde gde smo stacionirani je dosta dobra zavetrina, tako da ni vetar ne ljulja šator previše.

Inače sve te kataklizme što tako protutnje Srbijom na Đerdapu imaju daleko blaži pojavni oblik, a u nekim slučajevima i ne stignu. Da smo još malo istočnije, u Tekiji, bilo bi nam kao na moru - tamo NIJEDNA od ovih oluja u novije vreme nije stigla!
VuuDuu
Posts: 7
Joined: 03 Sep 2014, 13:22

Re: GPS telefoni - Android vs. Windows Phone vs. Symbian?

Post by VuuDuu »

imam Nokiu Lumiu 1520, zanima me da li je neko kupovao onaj mount za bajs, koji nije za navigaciju vec za snimanje?
Ako neko moze da mi nadje, i cenu napise.. Ja sam nasao na ebayu, cena oko 20$, ali mi smor da cekam da stigne za 2 nedelje a treba mi hitno.
Bio sam na par mesta ovde ali sve neka lagarija, malo jace protresem ono krcka, bojim se da mi ne ispadne telefon ubicu se :D.
Post Reply