nextar X3-01

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
dradak1
Posts: 1
Joined: 30 Oct 2010, 02:57

nextar X3-01

Post by dradak1 »

Posedujem nextar X3-01 koji nisam mnogo koristio (svega nekoliko puta za zadnje oko 2 godine od kada ga imamo), medjutim nedavno se nesto desilo pa je fajl "mapdata2.biz" corumpiran tako da kada se pokrene GPS navigatorski software - normalno nece da radi jer taj fajl sadrzi gro map informacija velicine je oko 500M. Pokusao sam da kontaktiram proizvodjaca - ali nece da pomognu jer je isteklo godinu dana "limited" (ogranicene) garancije. No nije bitno uredjaj sam po sebi radi i Win CE koji je na uredjaju moze da se koristi, medjutim trebao bi mi software za GPS navigaciju. Da li neko ima neku soluciju? Takodje ako nekoga interesuje kako moze da pretvori nextar X3-01 (a radi i sa drugim Win CE verzijama) neka se javi pa mozemo da postiramo ovde.
Skoro zaboravih da kazem NE KUPUJTE NISTA OD nextar - takodje gledajte da GPS koji zelite ne radi na Windows-u nego na Linux-u (kao TomTom i slicni).

Pozdrav :D

dr
Post Reply