GoogleOzi

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

GoogleOzi

Post by Milan »

Da li još neko od vas ima problema sa GoogeOzi-em?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: GoogleOzi

Post by shebez »

Ja imam problem sa googl earth-om, od kako sam instalirao novu verziju koji pokazuje profile trekova, uzasno baguje kada hocu da otvorim neku sliku ili tudji trek ili bilo sta drugo postavljeno na GE. Pokusao sam ponovo da ga instaliram ali nista se nije promenilo.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: GoogleOzi

Post by ZoranV »

Milan wrote:Da li još neko od vas ima problema sa GoogeOzi-em?
A kakvih problema imaš sa GoogleOzi-em
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: GoogleOzi

Post by Milan »

Jednostavan je problem, GoogleOzi ne otvara ni jednu kartu sa Google-ovih servera. Isto se dešava i kod mog prijatelja koji i ima istu "verziju" programa. Ovo me je i plašilo da će neko pitati koji je problem, što će reći da nekom dobro funkcioniše.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: GoogleOzi

Post by ZoranV »

Ne nije stvar da li kod nekog dobro funkcioniše ili ne nego jednostavno dugo nisam ništa ni radio sa Google Ozi-em tako da ni ne znam šta se dešava. Sad sam i ja probao da nešto uradim, ali ne reaguje ni kod mene. Premda vidim dole na dnu prozorčića obaveštenje da se pokupi nova verzija 1.2.12 sa http://www.zubak.sk/GoogleOzi/
Možda tu leži rešenje problema!
Pozdrav
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: GoogleOzi

Post by Gruja »

shebez wrote:Ja imam problem sa googl earth-om, od kako sam instalirao novu verziju koji pokazuje profile trekova, uzasno baguje kada hocu da otvorim neku sliku ili tudji trek ili bilo sta drugo postavljeno na GE. Pokusao sam ponovo da ga instaliram ali nista se nije promenilo.
Proveri da mu nije cache memorija mala. Ja sam imao sličan problem kada iz nekog razloga nije moglo da se postavi više od 1MB. Ali kada sam preinstalirao i podesio na 500Mb nema više problema.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: GoogleOzi

Post by shebez »

Podrazumevana memorija mi je 384 MB, a podigao sam i na 1000 MB i isto. Nije to u pitanju :cry: :cry:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: GoogleOzi

Post by Gosha »

shebez wrote:Ja imam problem sa googl earth-om, od kako sam instalirao novu verziju koji pokazuje profile trekova, uzasno baguje kada hocu da otvorim neku sliku ili tudji trek ili bilo sta drugo postavljeno na GE...
Znaci nisam jedini :(
Moj GE je 5.2.1.1588 i baguje sa trekovima... Prvi put sam primetio kada sam pokusao da ucitam Saletove najave za Goliju, neke je prikazivao, neke ne, mislim u isto vreme nije hteo da prikaze sve.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: GoogleOzi

Post by barda »

Gosha wrote:
shebez wrote:Ja imam problem sa googl earth-om, od kako sam instalirao novu verziju koji pokazuje profile trekova, uzasno baguje kada hocu da otvorim neku sliku ili tudji trek ili bilo sta drugo postavljeno na GE...
Znaci nisam jedini :(
Moj GE je 5.2.1.1588 i baguje sa trekovima... Prvi put sam primetio kada sam pokusao da ucitam Saletove najave za Goliju, neke je prikazivao, neke ne, mislim u isto vreme nije hteo da prikaze sve.
Jednostavno pri otvaranju treka uključi sve opcije, pa i drugu Create KML LineStrings, ili je možda u pitanju datumska linija (pomeri klizače napred nazad pa se pojave svi trekovi)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: GoogleOzi

Post by shebez »

Povratio mi se GE. Instalirao sam novi update i za sada sve radi kako treba...
Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply