ETREXVENTURE HC

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
tokmak
Posts: 7
Joined: 23 Nov 2009, 16:21

ETREXVENTURE HC

Post by tokmak »

OD PRE PAR DANA SAM POSTAO VLASNIK GARMINOVOG ETREX-A VENTURE HC. (STIGAO JE PREKO BARE, TAMO JE SKORO DUPLO JEFTINIJI). ONO STO JE DO SADA POKAZAO TO JE UPRAVO ONO STO MI TREBA, I PO MOGUCNOSTIMA I PO CENI. SKONTA SE NA BRZINU I RADI BEZ GRESKE. JEDINO ME MUCI TO STO NE ZNAM KAKO DA PROVERIM KOLIKO MI JE OSTALO SLOBODNE MEMORIJE OD ONIH 24 MB KOLIKO JE DOSTUPNO. AKO NEKO ZNA KAKO SE TO RADI BIO BIH ZAHVALAN.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: ETREXVENTURE HC

Post by shebez »

Ako moze da ti pomogne evo upustva, ne znam da li si ga vec citao i da li pise kako mozes da proveris...
http://www8.garmin.com/manuals/eTrexVen ... Manual.pdf
Pozdrav.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
tokmak
Posts: 7
Joined: 23 Nov 2009, 16:21

Re: ETREXVENTURE HC

Post by tokmak »

HVALA ZA LINK, IMAM ORIGINALNO UPUTSTVI I TAMO NI RECI O TOME. VEROVATNO TO I NIE TOLIKO VAZNO, VISE JE TO STVAR RADOZNALISTI, VAZNO JE DA SAM ZADOVOLJAN KAKO TO RADI, ALI OPET, ZANIMA ME. :shock:
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: ETREXVENTURE HC

Post by shebez »

Bas mi malo zvuci 24MB :shock: Ja imam vistu HCx, na njoj sam ubacujes micro SD i kada sam kupovao razmisljao sam se da li mi je malo 2GB. Ni kod mene neznam koliko mi je preostalo slobodne memorije :? a iskreno nisam ni trazio da li postoji opcija pregleda preostale memorije.
Sta si ubacio od mapa?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
tokmak
Posts: 7
Joined: 23 Nov 2009, 16:21

Re: ETREXVENTURE HC

Post by tokmak »

E OVAKO, ZAVISI KAKO GLEDAS, 24MB JESTE RELATIVNO MALO, ALI JE MENI SASVIM DOVOLJNO JER NE IDEM NA NEKE "VELIKE" TURE. ONO, BILO BI BOLJE DA IMA VISE, ALI STA CES, POKLON JE POKLON. TI MOZES PROVERITI BEZ PROBLEMA, ODES U MY COMPUTER I VIDIS KOLIKO IMAS MESTA NA SD KARTICI, BAREM SAM TAKO VIDIO U UPUTSTVU (ISTO JE ZA VENTURU I ZA VISTU I JOS PAR MODELA ETREX SERIJE). OVDE UBACIS MAPU ILI DIO MAPE KOJI TI TREBA I TO JE TO, NEKAD JE MALO DOSADNO ALI STA CES, POTROSIS PAR MINUTA PRE POLASKA NA VOZNJU, ALI SVE IMA SVOJU CENU. RAZLIKA U CENI VENTURE HC I VISTE HCX JE OKO 200 $ I TO JE TO, ZATO VENTURA NEMA SD KARTICU, EL. KOMPAS, BAR. VISINOMER, ALI SLUZI.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: ETREXVENTURE HC

Post by Dejv »

@tomak

Bez ljutnje, al u online komunikaciji pisanje velikim slovima je ekvivalentno vikanju i stvarno je neprijatno.

Hvala na razumevanju.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: ETREXVENTURE HC

Post by bluealek »

Slažem se, Dejv. Dakle Tokmak, budi ljubazan da isključiš Caps Lock...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: ETREXVENTURE HC

Post by alazovic »

Provera memorije kod Viste HCx i sličnih modela sa karticom:
Idite na Setup/Interface i pritisnite donji levi tester. Dobićete meni sa jednom stavkom: Card info. Uđite...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
tokmak
Posts: 7
Joined: 23 Nov 2009, 16:21

Re: ETREXVENTURE HC

Post by tokmak »

E jesam marva, izvinite, do mene je, nisam ni primetio.
Pozdrav
User avatar
filipkid
Posts: 17
Joined: 23 Mar 2010, 15:56

Re: ETREXVENTURE HC

Post by filipkid »

Pozdrav :P

Kako te sluzi eTrex Venture?! Planiram da kupim jedan koji bih koristio za voznju po prirodi, paraglajding i geocaching...
Ukoliko ti nije poznato voleo bih da mi neko odgovori da li je moguce koristiti ovaj GPS za sve ovo gore navedeno?

Saznao sam da se prodaje bez mape tako da i to treba da kupim... Posto cu biti uglavnom offroad ne trebaju mi putevi osim nekih glavnih...
Jel postoji mapa Srbije koja malo detaljnije pokazuje oblasti van puta?!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: ETREXVENTURE HC

Post by bluealek »

filipkid wrote:
Jel postoji mapa Srbije koja malo detaljnije pokazuje oblasti van puta?!
Infoteam-ova SCG Route je jedina oficijelna mapa Srbije koja prikazuje bilo šta van asfaltnih i eventualno nekog važnog makadamskog puta. Do nivoa topo detalja (šumski putevi i staze, vrhovi, izvori, pećine, izohipse, itd.) su obrađeni nacionalni parkovi (Tara, Fruška Gora, Đerdap i Kopaonik), kao i glavnina severoistočne Srbije, Rtanj, Tupižnica i Stara planina (poslednja tri segmenta su novitet dodat u verziji 2.2).

Kojim tempom će ići dalje pokrivanje topo detalja teško je prognozirati, pošto je to u njihovoj ekonomskoj računici marginalan element, a ja koji sam im isporučio sve te segmente sem Fruške Gore (koju je uradio Marko Bošković) sve manje vremena nalazim da se bavim pripremom materijala.
User avatar
filipkid
Posts: 17
Joined: 23 Mar 2010, 15:56

Re: ETREXVENTURE HC

Post by filipkid »

ako mene pitas ja bih radije tu mapu kupio od tebe nego od njih :) :roll:

da li mi je mozda bolja opcija ondak da kupim neki oregon ili dakotu sa njihovim basemapama pa da onda sam nekao ubacujem topo mape posto sam video tutorial koji je odlican a i nasao sam po interenetu neke topo mape srbije! :lol:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: ETREXVENTURE HC

Post by bluealek »

Oregon ili Dakota su u današnje vreme svakako najbolja opcija, pre svega zbog te pogodnosti što možeš da koristiš i vektorske i rasterske karte. Nijedna karta nije savršena: vojne topo karte najčešće imaju zastarelu putnu mrežu koja u mnogim slučajevima ni približno ne odražava aktuelno stanje na terenu, ali imaju gomilu drugih topo detalja. S druge strane, vektorske karte su ažurirane, nude mogućnost automatskog rutiranja i omogućavaju ti da se fokusiraš na one detalje koji su od krucijalne važnosti za uspešnu navigaciju. Optimalno je imati i jedno i drugo.
User avatar
filipkid
Posts: 17
Joined: 23 Mar 2010, 15:56

Re: ETREXVENTURE HC

Post by filipkid »

Ondak da uz uredjaj kupim i SCGRoute 2.2... :x
Bar nije skupa! :mrgreen:

Pardoniram za off! :roll:

Pozdrav!

edit:
Dodao bih samo da ovaj uredjaj eTrex Venture HC koristi dosta mojih prijatelja paraglajdera. Prica se da je jako izdrzljiv, baterija mu traje dovoljno, moze da ocitava prilican broj merenja koja su potrebne nekome ko jedri {visina, brzina, pravac, lociranje stubova...), a cena mu nije previsoka za to sto pruza.

Tako sam cuo :mrgreen:

pozz
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: ETREXVENTURE HC

Post by bluealek »

U principu ljudi su u pravu, s tim što se isto odnosi i na bilo koji drugi eTrex model iz H serije. Sa samo 24 MB memorije ćeš ipak kartu Srbije morati da učitavaš parcijalno, u zavisnosti od toga kad ti šta od sekcija treba. Pošto ti za eTrex ne treba DEM verzija, mislim da ćeš moći makar po 2 segmenta standardne karte da imaš odjednom u memoriji.

Oregoni i Dakote imaju po 900 MB interne memorije + slot za microSD karticu, što je ogromna razlika u mogućnostima za učitavanje karata. Isto tako i u eTrex modele sa x na kraju oznake stavljaš microSD karticu kapaciteta po želji, što te takođe čini bezbrižnim po pitanju filovanja kartografijom.
Post Reply