Garmin u reklamacionom roku

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Garmin u reklamacionom roku

Post by ZoranV »

Mislim da je već bila diskusija na temu zaštitne gume na Garmin Etrex uređajima. Ako nije ovde, onda je na nekom drugom forumu ili listi (uopšte je nebitno) ali vlasnici ovih uređaja znaju o čemu se radi.
Elem i meni su se od letos počeli pojavljivati simptomi odleplivanja gume koji su se vremenom povećavali. Nije to nešto bog zna koliko strašno, ali je već počelo da me pomalo nervira. Razgovarao sam sa par ljudi koji se razumeju u tu tematiku, prečešljao internet u potrazi za drugim iskustvima, još jednom detaljno pročitao polemiku koja je vođena oko načina rešavanja ovog problema i na kraju odlučio da prvo odem u Infoteam (aparat je u garanciji do 04.12.2009-e) i da vidim šta će tamo da mi kažu. U ponedeljak sam odneo aparat, dali su mi revers i rekli da će javiti šta se dešava. Evo danas, pre sat vremena su me zvali i rekli da dođem da podignem novi aparat. Verovatno nisu uspeli da zalepe gumu i odlučili su da zamene aparat.
Iznenađenje je prijatno (do isteka garancije mi je ostalo samo 3 dana pa sam se i toga malko bojao), ali je tu i malo strepnja da li će sve biti u redu sa tim novim aparatom (pretpostavljam da je nov, da nije neki reparirani i da mu je software u redu). Idem sutra da ga podignem pa ću da vidim da li je sve u redu.
Pretpostavljam (barem tako piše na njihovom sajtu) da na taj novi aparat trebam da dobijem novi garantni rok. Videćemo sutra pa ću da javim.
Eto čisto za neku informaciju ljudima koji imaju (ili će imati) sličan problem, šta bi možda trebalo da urade u takvoj situaciji.
Pozdrav,
Buca
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Garmin u reklamacionom roku

Post by ZoranV »

Evo mene opet u vezi zamene GPS-a.
Dobio sam danas novi aparat. Sigurno je nov, lepo izgleda, ima zaštitnu foliju preko ekrana, prilikom otvaranja poklopca za baterije je trebalo malo zapeti, a kad sam ga uključio trebalo mu je malo više vremena dok je pronašao satelite (baš kako i treba prilikom prvog uključivanja).
Kad sam pitao za garanciju, ovako stoje stvari. Prvo nisam znao da je u startu garancija 2 godine a ne 1 godina koliko sam ja mislio. Tako da nisam trebao da se mislim puno oko datuma reklamiranja starog aparata. Ovaj novi aparat je nasledio garanciju od starog tako da imam još godinu dana fore.
Zato savet svima, ako imate neki problem sa GPS uređajem, prvo pravac-Infoteam (ako je još uvek u garanciji i ako je kupljen na domaćem tržištu), pa tek posle toga neko budženje u domaćoj radinosti.
Pozdrav, Buca
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Garmin u reklamacionom roku

Post by bluealek »

Eto argumenta zašto se isplati platiti malo više za nabavku uređaja u domaćem, zvaničnom distributivnom kanalu, umesto rizikovati sa njegovim dovlačenjem iz Amerike ili Bugarske. A ni razlika u ceni nije više onolika kolika je nekada bila.
jeepster
Freewheeler
Posts: 9
Joined: 24 Dec 2008, 14:13

Re: Garmin u reklamacionom roku

Post by jeepster »

Evo i ja da potvrdim poslovnost ljudi iz Garmina. Kupio uredjaj za koji se nakon par dana ispostavilo da kompas ne moze da se iskalibrise kako treba. Otisao u servis gde su mi ga bez reci zamenili za nov. Bez natezanja, sto kazu ameri "simply as that". Valjda ce da ostanu takvi....
Post Reply