Track i ostali podaci

Ovde možete diskutovati o kartama, njihovom korišćenju, o načinima i opremi za orijentaciju u prirodi. Naravno, raspravama na temu GPS tehnike kao modernom načinu orijentacije je mesto ovde.

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Track i ostali podaci

Post by barda »

Da li je moguće iz treka koji je izašao iz GPS uređaja (npr. Shebezove Fruške Gore) pomoću nekog softvera izvući podatke kao što ima na GPS uređaju:
Moving time, Stopped time, Ukupno uspona, eventualno ukupno spusta?

Ti podaci se vide na uređaju, ali da li se beleže u track fajlu?
Ja u MapSourcu iz Track propertija ne vidim te podatke?
Najviše me interesuje Ukupno uspona?
Ili da sam sabiram? :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
jeepster
Freewheeler
Posts: 9
Joined: 24 Dec 2008, 14:13

Re: Track i ostali podaci

Post by jeepster »

Podatke koje trazis bi mogli da se dobiju pomocu programa koji se zove Trackan. On daje statistiku predjenog puta u kojoj izmedju ostalog ima i ukupan uspon, ukupan pad, 3D predjen put, vreme kretanja, vreme stajanja.... milion stavki. Uz njega ti treba i program kojim ces track pretvoriti u odgovarajuci format (*.plt) jer je Trackan napisan za Ozi i njegov format treka. Za konverziju mozes da koristis recimo GPSBabel ili bilo sta sto ce od gdb ili gpx-a da pravi plt fajl.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Track i ostali podaci

Post by bluealek »

A i Garmin-ov Base Camp daje daleko bolje statističke informacije i podlogu za analizu treka ili njegovih segmenata od Mapsource-a... Skoro da sa njim možeš da dobiješ sve što dobijaš i iz Trackan-a.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Track i ostali podaci

Post by barda »

Hvala. Skinuo programcice i rade.

To sam tražio - odličan je taj Trackan.... :D

U BaseCampu sam tražio ali nisam mogao da nađem...
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Track i ostali podaci

Post by bluealek »

barda wrote: U BaseCampu sam tražio ali nisam mogao da nađem...
Klikni na neki trek u bazi, a zatim na Elevation Profile. Sad u Elevation Profile prozoru možeš slobodno da klikćeš na bilo koje dve tačke u treku da bi dobio pregršt statistika o specifičnom delu treka koji te zanima (nadmorske visine tačaka, udaljenost, visinska razlika). Možda nije tako opsežna statistika kao iz Trackan-a, ali je vrlo interaktivno i omogućava ti da brzo izvlačiš podatke za pojedine delove treka. Kako ti u okviru Elevation profile-a pomeraš miša, tako se i pozicija na gornjoj (2D ili 3D mapi) pomera. Ni Ozi ni Mapsource ne mogu da ti pruže bilo šta slično.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Track i ostali podaci

Post by Dejv »

Probaj Garmin Training Centar - nisam siguran dal moze bilo koji garminov gps - al uz edge daje razne mogucnosti.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply