Kopaonik - od posla do zadovoljstva (foto album)

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Kopaonik - od posla do zadovoljstva (foto album)

Post by bluealek »

Novi foto album u Fotopic galeriji, Kopaonik - od posla do zadovoljstva

Sredinom novembra, neposredno pred snegove, proveli smo na Kopaoniku 4 dana, snimajući šumske puteve za 1.9 verziju SCG Route karte za GPS uređaje i trasu za off-road reportažu o Kopaoniku u decembarskom broju časopisa AutoBild 4x4. Uz vremenske uslove koji su bili iznenađujuće prijatni za vreme kada su se svakog dana iščekivali prvi snegovi, Kopaonik nam se otkrio u svoj svojoj pozno jesenjoj lepoti, pretvarajući posao u veliko zadovoljstvo. Dolina Samokovke, Markove i Lisičje stene, šumovita prostranstva Ravnog Kopaonika, sliv Barske reke, Semeteško jezero, obronci Kukavice, Vučka i Gobelje, glavni greben Kopaonika i put do Nebeskih stolica, pa i dalje, spust grebenom Vojetina sve do makadama za Belo Brdo, živopisni spust niz Beđirevac ka vodopadu Jelovarnik... Bili su to predeli od kojih na momente zastaje dah, prilika da se jedan prostor spozna do najsitnijih detalja i u punoj lepoti, dani kada sam razbio svaku dilemu da li je Kopaonik sjajan teren za planinarske i MTB akcije. Pogledajte ovo svedočanstvo o četiri dana pletenja topografske mreže Kopaonika, koji su iznedrili kartu po kojoj ćemo svi koristeći GPS moći opušteno da se krećemo ovom planinom, kao po svom dvorištu.

http://aleksandar.fotopic.net/c1628042.html
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Kopaonik - od posla do zadovoljstva (foto album)

Post by Gosha »

Kako se pokazao Forester, vidim ga na slikama? Jesi li ga ti vozio, ili ste ga "sreli" na Kopu? Da sam uzimao novo vozilo na neki kredit/lizing, 75% da bi to bio Forester, pa rekoh da priupitam da li bih pogresio?

Gosha

P.S. Danas mi najzad stigli lanci za sneg. Malocas sam ih, za probu, pola sata namestao u suvoj garazi, prvi put u zivotu sam. Ne dao Bog da moram da ih montiram na terenu :D mada sam sada shvatio kako se najbolje stavljaju, pa bi mi trebalo mnogo manje vremena. Ali svejedno bih se zicer isprljao kao svinja, jer bez klechanja i dodira prljavog mokrog tocka mi postavljanje deluje nemoguce :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kopaonik - od posla do zadovoljstva (foto album)

Post by bluealek »

Forester su dali za slikanje za AutoBild i otprilike za to sam ga i koristio u prvih par dana. Da sam pokušao da ga proteram tamo gde sam sve Čirokijem prošao posle dok smo snimali šumske puteve u drugom delu akcije, vratio bih ga u fronclama :P .

Daleko od toga da je auto loš, naprotiv. Od svih tih tzv. "urbanih terenaca" još je i jedini koji je napravljen da stvarno možeš da ga provezeš kroz šumu, dokle god nemaš neke ekstremne ambicije. Najbolji klirens u klasi (210 mm), sistem za kontrolu proklizavanja mu radi ubedljivije nego bilo koji kod konkurencije, a reduktor mu daje taman onu nijansu kontrole koja ti treba na zajebanim mestima. Na drumu je auto fantastičan, ide kao po šinama i skoro da se ne naginje u krivinama, možeš da ga voziš kroz oštre krivine maltene duplo brže nego neki pravi terenac, pa i brže nego većinu putničkih automobila. Mnogi kukaju da mu je ovaj benzinski motor od 2000 kubika shit i da nema nikakvo ubrzanje, mislim da malo preteruju. Tačno je da je pravljen tako da nigde na skali obrtaja ne može ubrzanjem da ti zalepi doručak za kičmu, ali ako ga držiš iznad 2500 obrtaja ide sasvim dovoljno dobro. Definitivno moraš da ga voziš kao benzinac, a ne dizel.

Što se tiče montaže lanaca, to što moraš pritom totalno da se usvinjiš je najveći bedak i glavni razlog zašto oklevam da ih stavim dokle god mogu nekako da prođem bez njih. Moraću u autu da počnem da nosim i automehaničarski kombinezon, specijalno za seansu montaže lanaca :wink:
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Kopaonik - od posla do zadovoljstva (foto album)

Post by Gosha »

bluealek wrote:... Moraću u autu da počnem da nosim i automehaničarski kombinezon, specijalno za seansu montaže lanaca :wink:
To ti uopste nije losa ideja :) jedna kesa vise u gepeku, ne smeta :)

A Forester je sada dobio i dizel, kazu da je odlican :-)
Post Reply