Pozarevac-Makedonija-Albanija-C.Gora-Hrvatska-Bosna

Kraći i duži izveštaji i putopisi sa vaših putovanja po divljini, bilo planinarskih, bajkerskih ili nekako drugačije koncipiranih

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Pozarevac-Makedonija-Albanija-C.Gora-Hrvatska-Bosna

Post by rajko55 »

Zdravo bajkeri evo mene posle malog odmora posle puta koji je odvezen od 10 avgusta u 5,00 do 22 avgust u15,00.Bilo je lepo ali i vrlo interesantno u pojediniom, delovima i vrlo brdovito pa smo se navozali brda.Prva dva dana sa blagim vetrom dodjosmo do Kumanova,treci prepodne sa prijateljima kratko u Skoplju i mogu vam reci da Skoplje nije skupo,ali zato posle kretanja ka Ohridu od Gostivara ka Kicevu dva uspona od 7 stepena jedan za drugim dugi po desetak km. a pauza izmedju njih par stotina metara,i posle Kiceva jos jedan uspon samo kraci od nekih 5-6 km.ali kad se stigne u Ohrid i bucne u jezero sve se zaboravi.I na kraju posle Struge ka granici sa Albanijom uspon 10 stepena od nekih 5km,za mene izazov ali mi je Aca morao gurati svoj bajs.Na granici taksa 1 euro i izvolte u Albaniju i spust maltene do Elbasana.U Albaniji postoji jedan magistralni put (asfaltni) ali je sirok i ima jos jedno metar pored bele linije taman za nas bajkere,a sreli smo i dosta pesaka sa rancevima.Za sve Albanci su prema nama bili prijateljski raspolozeni i usluzni,cene su priblizno nasim ali su manje,pivo u kafanama od 60-100 din giros 1 euro,burek-njihov je kao nas trougao od lisnatog testa sa sorom ali veci i oko 20 din. tako da ne mora da se vuce klopa.Zanimljivo dizel je skuplji od benzina sem kod Skadra,pesak na moru sitan more toplije nego C.gori i cistije.Sto se vode tice ima cesama u izobilju ali smo posle nekog vremena svracali u kafane i davali su nam vrlo rado hladnu vodu.Albanci su cisti lokali isto ali zato sve sto im ne treba bace na ulicu pa i u Dracu smrdi pored puta kao u Napulju gde strajkuju djubretari.Ko hoce da krene van glavnog puta neka ponese rezervnu i spoljnu gumu jer su sporedni putevi zemlja i tucanik ali put je taman izmedju gradova da ne mora da se silazi sa njega.Inace mi smo spavali u vrecama bez problema ako neko hoce privatni smestaj je 5 eura po osobi.Inace vazduh je suv i bilo je vrlo toplo pa je savet jun za voznju.Posle voznje kroz C.Goru iz Igala do Dubrovnika i posle do Trebinja al smo se po vrucini i kasmenjaru navozali brda do besvesti i onda kupanje u Trebisnjici a voda 10 stepeni zbog elektrane.U R.Srpskoj radi sve sitan euro u metalu i marka ali u Foci i Gorazdu samo k.marka tako da kad ih prodes opet trosis sitaneuro do Srbije.
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 13d810dd99

ps.Igore karti sto trazis nema ja sam koristio nasu Zapadni Balkan i odlicno se uklopila u ceo put
Last edited by rajko55 on 25 Nov 2009, 22:36, edited 1 time in total.
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

trasa

Post by rajko55 »

Znam da mnoge interesuje trasa puta - Pozarevac-Svilajnac-Jagodina-Nis-Vranje-Kumanovo-Skoplje-Tetovo-Ohrid-Struga-Elbasan-Dures(Drac)-Tirana-Skadar-Bar-Tivat-H.Novi-Dubrovnik-Trebinje-Foca-Visegrad-Mokra MokraGora-Uzice-Cacak-Kragujevac-Pozarevac
Za ljubitelje brda al smo se po vrelom suncu i zezi navozali od Igala do Dubrovnika,Trebinja i Gacka tek kad se prodje Cemernik znas da je kraj penjanju u nebo i lep spust do Tjentista i budjenje na istom na 9 stepeni a predhodni dan voznja na preko 40.
pozdrav od Rajka
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Post by milke »

respect za turu, voleo bih da ja mogu da odvezem nešto slično jednom ...
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Post by milke »

i opet se izvinjavam na duplom postu ...

jeste li imali neke pehove, probleme ? Koliko probušenih guma, padova, jel vam pukao lanac, zaustavljanja policije ili nešto slično ?

pozdrav
Nikola
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Post by rajko55 »

Cao od pehova jedino probusena guma ispred Nisa i milicija kod Tetova na autoputu ali smo uz salu i opomenu da vozimo uz ivicu prosli dalje.
igor_skopje
Posts: 1
Joined: 24 Nov 2009, 09:05

Re: Pozarevac-Makedonija-Albanija-C.Gora-Hrvatska-Bosna

Post by igor_skopje »

ej zdravo decki... mislam da vi treba pretstavim 2 regiona u Makedonija za biking.

Mavrovo region je odlican za mount bike, a posebno put Mavrovo - Galicnik je predivan i iima izvonredne mogucnosti.
Popova Sapka isto i tu... put Tetovo - Popova Sapka nije bas nesho posebno zbog nasi braca, ali zato Popova Sapka - Titov Vrv je divan za svaki planinski sport, posebno za hiking i biking :)

Znam da mnogo bi propustili ako go preskicote bar jedno od ovih :D

Informacii za planinarskih domova vo MKD http://www.mkdmount.org
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Pozarevac-Makedonija-Albanija-C.Gora-Hrvatska-Bosna

Post by bluealek »

Hvala Igore, lepo napravljen sajt i vrlo dragocen resurs! Siguran sam da će nam veoma koristiti kada budemo planirali neku akciju u Makedoniji. Reci mi kakva je Solunska Glava za izlazak biciklom?

Inače, baci pogled na projekat koji smo započeli na http://www.stazeibogaze.info - siguran sam da i vi iz Makedonije možete da date dragocen doprinos. Ako imaš neku sugestiju vezano za kategorizaciju planina u Makedoniji, svakako je dobrodošla.
Post Reply