Šumske vožnje za vikend 5. i 6. avgusta

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Šumske vožnje za vikend 5. i 6. avgusta

Post by bluealek »

Vidim da smo se proteklih dana prilično idiotski razmimoilazili praktično u isto vreme, na istom prostoru, svako je pravio nešto za sebe. Eh, nedostatak komunikacije i sinhronizacije, a za to bi ovaj forum kao trebalo da služi...

Ima li interesenata da se narednog vikenda (ili čak samo na jedan dan, u nedelju) ode u neku šumu ne predaleko od Beograda da se izveze neka tura koja bi bila 100% gušt?

Predlog #1 bi mogao da bude da vozimo neku dobro poznatu trasu. Na primer, fenomenalni krug iz Lisina, kanjonom Suvaje i Kločanice, preko Javorišta, Valkalucija, dolinom Nekudova (pored Prskala) i na kraju preko Resavice, Stenjevca i Vodne nazad, ili zanimljivijim (i nešto kraćim) putem preko Makovišta i Resavske pećine. To je krug koji, u zavisnosti od varijante, ima 50-66 km (66 u varijanti gde se 1/3 ide asfaltom), koji je dovoljno lak da ga bez ozbiljnijeg napora može savladati prosečan rekreativac (čitaj - onaj što vozi na relaciji Dorćol-Ada i po Adi). Najniža tačka kruga je na oko 300 mnv, najviša na oko 1100, s tim što je uspon izrazito blag i gotovo da se ne oseća - od 350 mnv u Lisinama do 1100 mnv na prevoju na Javorištu ima nekih 20 km ujednačenog uspona, tek pred kraj malo jačeg (daleko od toga da će vam trebati najveći zupčanik). Posle toga ima nekih 24 km fenomenalnog, laganog spusta kroz bajne šume, pored planinskih reka i vodopada. Podloga je većim delom krajnje umereno truckava, tek mestimično malo neudobnija (na lestvici udobnosti šumskih puteva od 0 do 10 recimo da može da dobije ocenu 8). Skoro da nema boljeg načina da se upoznate sa čarima Kučaja...

Na polazište u Lisinama se stiže za oko 1,5 sat iz Beograda, asfaltnim putem, što znači da možete da pođete bilo kojim kolima. Ja mogu kod sebe u auto da primim dvoje bajkera. Ukoliko bismo se opredelili za dvodnevnu varijantu, predlažem da se na kraju dana preselimo još 13 km uzvodno uz kanjon Resave (dobrim makadamskim putem) do Vinatovače, gde je, kao što neki od vas znaju, sjajno za kampovanje.


Druga ideja za vikend mogla bi da bude poseta Miroču u sklopu trasiranja bajkerskih staza u NP Đerdap (ulogorili bismo se na Ravnoj reci nadomak sela Miroč). Za razliku od prve, ova tura bi bila istraživačkog karaktera, a bila bi fokusirana na ispitivanje kvaliteta puteva po Štrpskom Koritu i oko glavnog grebena Miroča (Velikog i Malog Štrpca) iz perspektive bajkerskog kretanja, sve sa ciljem izrade mape bajkerskih staza NP Đerdap. Ovaj posao će biti rađen tokom čitave jeseni, a obuhvatiće i prostore Liškovca, kao i Severnog Kučaja (Šomrde i Tatarskog Visa).

Inače, Miroč je savršen za bajk, jer je u pitanju ogromna visoravan, sa kilometrima i kilometrima potencijalnih bajkerskih trasa bez nekih većih visinskih amplituda. Uglavnom dinamična i prilično raznovrsna šuma, uz nešto malo proplanaka, gomila reka ponornica (i ponora), pećina i ostalih elemenata kraškog reljefa.

Dakle, ima li interesenata za bilo koju od ovih varijanti?
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Konačna odluka (na osnovu želja zainteresovanih) je da idemo na jednodnevnu vožnju u nedelju, 6. avgusta, na potezu Lisine - Kločanica - Valkaluci - Prskalo - Resavska pećina - Lisine. Ako dobro brojim trenutno nas ima šestoro u troja kola, nije isključeno da neko od vozača može da primi kod sebe još nekog interesenta (javite se da vidimo da li ima mesta). Naravno, slobodni ste da krenete svojim kolima, polazište je udaljeno oko 150 km od Beograda (sve je asfalt, prvih 100 km autoput), a stiže se za nekih sat i po lagane vožnje.

Načelni plan je da se do 6:30 okupimo (svako zadužen da pokupi one koje vozi) kod rampe u Bubanj potoku i odatle produžimo u konvoju. Za one koji ne mogu da pronađu moj telefon, 064 1159852

Ajte malo, šta ste se uprpili, da vidite koliko je ovo interesantnije od vrtenja krugova po Adi ili vojvođanskoj ravnici!
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Post by arsenique »

Sve je to divno & krasno ali ne mogu poći iz dva razloga:

1. Nemam auto tako da mi ne vredi ni da razmišljam o celoj priči budući da sam iz NS-a

2. Sve i da nađem auto tj. da zajmim od nekog, 5. avgusta vam dolazim u jednodnevnu posetu tj. vozim sa drugarima do BGa i nazad pa mislim da posle te vožnje sutradan ne bih mogao izdržati još jednu takvu ako ne i žešću (još uvek sam samo rekreativac)...

Nadam se da će ovoga biti još pa da ću se nekako izorganizovati za sledeći put.

Uzdravlje, srećan put, vetar u leđa i uživajte malo i za mene.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Post by ZoranV »

Au brate ala si ti ranoranioc. Valjda ću uspeti nekako da se sastavim. Ajde sutra ću definitivno da odlučim ali 99% sam IN.
Buca
PS. Jel postoji mogućnost bar malo kasnijeg polaska ili smo ograničeni predviđenim planom?

Načelni plan je da se do 6:30 okupimo (svako zadužen da pokupi one koje vozi) kod rampe u Bubanj potoku i odatle produžimo u konvoju. Za one koji ne mogu da pronađu moj telefon, 064 1159852

Ajte malo, šta ste se uprpili, da vidite koliko je ovo interesantnije od vrtenja krugova po Adi ili vojvođanskoj ravnici![/quote]
thunderchase
Posts: 11
Joined: 28 Mar 2005, 12:33
Location: kraj reke

Post by thunderchase »

Ljudi, ja sam sprečen da učestvujem zbog posla i ne bih nikom da kvarim događaj, ali je za sutra najavljeno nevreme. S obzirom kako je danas bilo, lično se ne bih sutra upustio u avanturu. Nisam ja neki šećerko, ali kiša ume da pokvari sve, tako da :roll: ...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Боље да поквари то него вожњу до Аде :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Ma nisam ja nikakav ranoranioc (poslednjih dana ne ustajem pre 10), ali kada ideš na 1 dan na lokaciju 150 km od Beograda i kada zaista hoćeš da stigneš nešto da prevezeš bez bezglavog jurcanja jednostavno MORAŠ da se budiš pre petlova. Imam u vidu i da Dragoljub sa Nivom verovatno po autoputu ne može da tera nešto previše brzo, pa čak i ako se okupimo u BP oko 6:30 sumnjam da ćemo u Lisinama biti pre 8:30. Dok se raspakujemo i nakanimo da krenemo već je 9 (imam već iskustva kako to ide na bajk turama, naročito kad je više ljudi).

Nego, hajde da rekapituliramo koliko ukupno ide kola i da li ima još neko slobodno mesto, pošto imamo i Igora iz Zrenjanina koji ima prevoz do Beograda, ali nema dalje (Željko iz Zrenjanina koji stiže do BG svojim kolima planira da se prepakuje kod Dragoljuba u Nivu, koja je koliko shvatam popunjena). Ko još ostaje? Jel ima Buca mesta u kolima? Kreće li još neko? Ko ima slobodno mesto u autu neka ostavi svoj phone ovde da bi Igor mogao da mu se javi.
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Post by ZoranV »

Evo ovako,
Buca ima mesta u kolima za 2+1 po potrebi. Imam dva krovna nosača (dakle za mene i još jednog) a treći bicikl može da se spakuje u gepek ukoliko mu se skine prednji točak. Moj tlf. je 064/822-9944
Nego šta se to priča o vremenu? Kakva je situacija tamo gore posle ovih kiša?
Buca
Nego, hajde da rekapituliramo koliko ukupno ide kola i da li ima još neko slobodno mesto, pošto imamo i Igora iz Zrenjanina koji ima prevoz do Beograda, ali nema dalje (Željko iz Zrenjanina koji stiže do BG svojim kolima planira da se prepakuje kod Dragoljuba u Nivu, koja je koliko shvatam popunjena). Ko još ostaje? Jel ima Buca mesta u kolima? Kreće li još neko? Ko ima slobodno mesto u autu neka ostavi svoj phone ovde da bi Igor mogao da mu se javi.[/quote]
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

thunderchase wrote:Ljudi, ja sam sprečen da učestvujem zbog posla i ne bih nikom da kvarim događaj, ali je za sutra najavljeno nevreme.
Nevreme ?

Mozda ovde .. za TAMO je prognoza izuzetno lepa.
Kisa prestaje danas oko podne,i sutra osetno otopljenje,znaci suncano :)

Cak se i razmisljam dal da vam se pridruzim u poslednjem trenutku .. :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

ZoranV wrote: Nego šta se to priča o vremenu? Kakva je situacija tamo gore posle ovih kiša?
Pa i nisu bile neke ozbiljne kiše, tako da mislim da će zemlja taman da bude toliko navlažena da se ne diže prašina na sve strane koja ume očas posla da se ulepi po lancu. A i inače putevi kojima prolazimo su nasuti, tako da najgore što može da nam se desi jeste da tu i tamo prođemo kroz poneku baricu koja nikako ne može ozbiljnije da nas isfrustrira.
Post Reply