Prepravka mtb sa 26" na 27.5" ili kupovina mtb sa 27.5" ?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Prepravka mtb sa 26" na 27.5" ili kupovina mtb sa 27.5" ?

Post by zotja »

Zdravo stari drugari. Nesto vidim slabo ikog ima. Ja cu pun nade da ce mi neko odgovoriti postaviti jedno pitanje.

Pre 7 godina u Merkatoru sam kupio Genesis Winner MX 26" , 27 brzina. Posle samo par meseci voznje shvatio sam da ni 10m ne mogu budem off road vozac zbog kicme koju sam 2X operisao. Vozio sam kao sezonac iskljucivo po gradu i biciklistickim stazama. Za mene je vise neki trekking bajs. Ove godine sam bio siguran da cu na svoj bajs stavim tockove 27.5" , citao sam na netu da je izvodljivo sa manjim profilom guma. Kada sam po prodavnicama i u par servisa pitao misljenja su bila podeljena, neki su rekli, sto da ne mnogi su vasu ideju realizovali dok je bilo i misljenja da je sve to knap u prednjoj viljusci i u pojedinim situacijama u voznji jako opasno. Nigde uzivo nisam video modifikovan bajs 26" sa tockovima 27.5" pa i da sam ocenim koliko je opasno. Sada vise ne znam koliko je ovo realna prica. Voleo bih da sam malo brzi po gradu i na pojedinim deonicama puta gde je gust saobracaj da ga ne usporavam. Treba me autobus zaobidje, nema uslova a meni glupo da se vuklja iza mene, mator sam ne mogu zamotam kao nekad i odvojim se od njega. Mozda je najpametnije da prodam svoj bajs i kupim nov sa tockovima 27.5" ? Moj bajs ima srednji nivo kvaliteta opremu, shifteri su Shimano Deore 3X9, prednji menjac Shimano Deore i zadnji menjac Shimano Deore XT. Kocnice su hidraulicne Tektro Auriga Comp sa Discovima 160mm. Viljuska SR Suntour XCT V2. Ram alu 6061.

Zna neko koliko kosta nov trekking bajs sa tockovima 27.5" i ovakvom opremom, stim sto bih mozda isao na alu ram serije 7000, malo bih laksi bajs. Takodje me zanima dali neko zna koliko para da trazim sa svoj. Ako imate neku sugestiju u vezi prepravke koju sam mislio da radim ili oko kupovine novog bajsa sa tockovima 27.5" molio bih vas da mi napisete koji bi to nov bajs mogao biti. Hvala unapred svima na pomoci.
Post Reply